Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius V. Sarapinas įteikė skiriamuosius raštus Ukrainos prezidentui

Sukurta 2020.07.31 / Atnaujinta 2020.07.31 10:46
   Ambasadorius V. Sarapinas įteikė skiriamuosius raštus Ukrainos prezidentui
   Ambasadorius V. Sarapinas įteikė skiriamuosius raštus Ukrainos prezidentui

   Liepos 30 dieną Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas įteikė skiriamuosius raštus Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui.

   Pokalbio metu ambasadorius patvirtino tvirtą Lietuvos paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui bei išreiškė viltį, kad liepos 27 dieną prasidėjusių paliaubų laikysis visos pusės. 

   „Ukraina padarė didelę pažangą vykdydama svarbias reformas. 2021 metais Vilniuje organizuojame ketvirtąją Ukrainos reformų konferenciją, kuri prisidės prie reformų proceso stiprinimo. Lietuva ir toliau aktyviai rems Ukrainos pastangas integracijos į Europos Sąjungą ir NATO kelyje“, - teigė ambasadorius.

   Ambasadorius taip pat pasveikino Ukrainą prisijungus prie NATO Išplėstinių galimybių programos. Lietuvos kariuomenė teikia paramą Ukrainos vykdomoms reformoms karinio švietimo, karių mokymo ir rengimo srityse, tęsia programą, kurios metu gydymo ir reabilitacijos paslaugas suteikė daugiau nei 250 sužeistų Ukrainos karių.

   V. Sarapinas pastebėjo, kad Lietuva taip pat prisideda prie Ukrainos paramos per vystomojo bendradarbiavimo projektus, vienas iš jų - 1 milijono eurų vertės vidurinės mokyklos Avdijivkoje Donecko srityje aprūpinimo įranga projektas.

   Susitikimo metu taip pat buvo aptartas dvišalis ir daugiašalis parlamentinis bendradarbiavimas.

   Ukrainos prezidentas V. Zelenskis padėkojo Lietuvai už Ukrainos suvereniteto ir teritorinio vientisumo nuoseklų palaikymą bei praktinę Lietuvos paramą prasidėjus karui Ukrainoje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Vasario 26 dieną, Ukrainoje pažymint Pasipriešinimo Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio miesto okupacijai dieną, Užsienio reikalų ministerija reiškia tvirtą paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui tarptautinės bendruomenės pripažįstamų sienų ribose. Griežtai smerkiame prieš septynerius metus prasidėjusią ir vis dar besitęsiančią Rusijos Federacijos karinę agresiją prieš Ukrainą bei įvykdytą Krymo ir Sevastopolio neteisėtą aneksiją, grubiai pažeidžiant tarptautinės teisės normas.

   Kalbos, pareiškimai »
   IMG-20210224-WA0019.jpg

   Vasario 24 dieną, tęsdamas vizitą Ukrainoje, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir kitais aukštais šalies pareigūnais.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_0340.JPG

   Vasario 23 dieną ministras Gabrielius Landsbergis Kijeve susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba, Ukrainos ortodoksų Bažnyčios vadovu metropolitu Epifanijumi ir neteisėtai Rusijoje įkalintų Ukrainos piliečių artimaisiais.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
   Susitikimas su UA.jpg

   Vasario 4 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo nuotoliniame susitikime su Ukrainos užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasyliu Bodnaru. Pokalbyje aptartos Lietuvos ir Ukrainos dvišalės darbotvarkės aktualijos, Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos santykiai, bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose klausimai.    

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_0408.jpg

   Sausio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Ukrainos ir Lenkijos kolegomis Dmytro Kuleba ir Zbigniewu Rau dalyvavo antrajame „Liublino trikampio“ formato susitikime, kuris dėl pandemijos vyko nuotoliniu būdu.

   Daugiašaliai santykiai »

   Sausio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Ukrainos ir Lenkijos kolegomis Dmytro Kuleba ir Zbigniewu Rau dalyvaus „Liublino trikampio“ formato vaizdo konferencijoje.

   Daugiašaliai santykiai »