Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Bendras Estijos, Latvijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrų pareiškimas 30-ųjų Berlyno sienos griuvimo metinių proga

Sukurta 2019.11.08 / Atnaujinta 2019.11.09 07:29

Lapkričio 9 dieną sukanka 30 metų nuo Berlyno sienos griūties, kuri tiesiogiai ir galutinai nulėmė „Blogio imperijos“ žlugimą. Taip prasidėjo komunistinės tironijos Europoje pabaigos pradžia, o pavergtos tautos pagaliau sugrįžo į Europos šeimą ir vėl tapo laisvomis bei demokratinėmis valstybėmis.

Mums šiandien ypatinga diena, nes Berlyno sienos griūtis atgaivino ne tik vokiečių, bet ir kitų Europos tautų, dešimtmečiams atsidūrusių už geležinės uždangos, viltį tapti laisvomis ir atkurti istorinį teisingumą. Prieš 30 metų vokiečiai gatvėse džiugiai skandavo šūkį: „Mes esame tauta“ („Wir sind das Volk“). Ši žinia vieningai nuaidėjo nuo Baltijos iki Adrijos jūros.

Atsimename tikrąją laisvės kainą. Berlyno siena tapo vieno tamsiausių istorijos puslapių –Europos padalijimo – simboliu. Amžinai liksime dėkingi tiems, kurie už laisvę atidavė brangiausia – savo gyvybes! Tačiau didelė pasaulio gyventojų dalis šiandien tebekovoja už demokratiją. Tegu tai mums visada primena apie vertybinius principus, kurie yra neatimami ir kuriuos mes įpareigoti ginti.

Turime suvienyti jėgas ir sužlugdyti visas pastangas sukiršinti Europos tautas ar pastatyti naujas sienas. Europos vienybė ir stiprybė nėra savaime suprantamas dalykas, nes reikalauja sunkaus darbo ir išminties priimant sprendimus.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »
zv-570x320.png

Spalio 7 dieną prasideda tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“, kuris vyks iki spalio 18 dienos. Šiemet festivalis persikelia į virtualią erdvę – visi filmai bei dauguma renginių bus prieinami internetu ir pasiekiami žiūrovams visoje Lietuvoje.

Kultūros renginiai »