Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Bendrųjų reikalų taryboje aptartas būsimasis daugiametis ES biudžetas

Sukurta 2019.04.09 / Atnaujinta 2019.04.09 16:59
  Bendrųjų reikalų taryboje aptartas būsimasis daugiametis ES biudžetas

  Balandžio 9 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Liuksemburge dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kur buvo tęsiamos diskusijos dėl Europos Sąjungos 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos.

  ES Tarybai pirmininkaujanti Rumunija pristatė pažangą derybose su Europos Parlamentu dėl Sąjungos daugiamečio biudžeto sektorinių teisės aktų. Taip pat diskutuota dėl ES sanglaudos politikos ir Bendrosios žemės ūkio politikos finansavimo.

  „Šiandienos politiniai debatai dėl Sanglaudos ir Bendrosios žemės ūkio politikos finansavimo ypač svarbūs – Lietuvai tai yra prioritetiniai klausimai būsimajame biudžete. Sanglaudos politikoje svarbu užsitikrinti laipsnišką ES investicijų mažėjimą, privalome siekti kuo didesnio ES bendrafinansavimo. Europos Komisijos pasiūlyme turi būti atspindėta naujausia ES NUTS2 statistikos klasifikacija, kuria Lietuva yra skirstoma į du statistinius regionus. Kalbant apie būsimąją žemės ūkio politiką, Lietuvai aktualiausia tiesioginių išmokų išorinė konvergencija ir adekvatus kaimo plėtros finansavimas“, – teigė viceministras A. Zananavičius.

  Taryboje aptartas pasiruošimas gegužės 22-26 dienomis vyksiantiems Europos Parlamento (EP) rinkimams. Ministrai diskutavo, kaip gerinti komunikaciją Europos piliečiams ir kovoti su melagingomis naujienomis. Viceministras supažindino ES partneres su Lietuvoje vykdomomis piliečių pasitikėjimą ES didinančiomis iniciatyvomis, dialogais su piliečiais  „Mano Europa“ ir į dezinformacijos užkardymą nukreipta pilietine iniciatyva „Demaskuok“.

  Taryboje patvirtintos išvados „Link darnesnės sąjungos“, skatinančios spartinti „Darbotvarkės-2030“ įgyvendinimą. Posėdyje taip pat pristatyta teisinės sistemos reformų padėtis Lenkijoje ir Vengrijoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_20200616_154150.jpg

  Birželio 16 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos vaizdo konferencijoje, kurioje atnaujinti pasiūlymai dėl 2021–2027 metų ES daugiametės finansinės programos (DFP) ir dėl 750 mlrd. eurų apimties Europos ekonomikos gaivinimo priemonės, dėl kurių birželio 19 dieną diskutuos ir ES vadovai.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
  download (1).jpg

  Balandžio 22 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) vaizdo konferencijoje, kurioje aptartas ES atsakas į COVID-19 pandemiją.

  Daugiašaliai santykiai »

  Vasario 17 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo neeilinėje Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje, kuriame diskutuota dėl 2021–2027 metų ES daugiametės finansinės programos ir rengtasi vasario 20 dieną vyksiančiai neeilinei Europos Vadovų Tarybai (toliau – EVT).

  Europos Sąjunga »

  Lapkričio 19 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvaus Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Briuselyje, kuriame numatoma aptarti esamą padėtį dėl Europos Sąjungos daugiametės finansinės programos derybų. Tarybos posėdyje vyks pasirengimas 2019 metų gruodžio 12–13 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos susitikimui, kuriame daugiausiai dėmesio bus skiriama kovos su klimato kaita ir Europos Sąjungos daugiamečio biudžeto klausimams. Ministrai apsikeis nuomonėmis apie Šiaurės Makedonijos ir Albanijos derybų į Europos Sąjungą (ES) procesą.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
  DSC_0547.jpg

  Lapkričio 14 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su naujuoju Juodkalnijos ambasadoriumi Lietuvai daktaru Budimiru Šegrtu, kuris atvyko įteikti skiriamųjų raštų Prezidentui Gitanui Nausėdai.

  Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  IMG_2094(1).jpg

  Lapkričio 12 dieną Helsinkyje, Suomijoje, Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Suomijos Europos reikalų ministre Tytti Tuppurainen, Suomijos Ministro pirmininko kanceliarijos ES reikalų sekretoriumi Jari Luoto ir Suomijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Matti Anttonen.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »