Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Bendrųjų reikalų taryboje – dėmesys būsimam ES biudžetui ir artėjantiems Europos Parlamento rinkimams

Sukurta 2019.04.08 / Atnaujinta 2019.04.08 14:54

Balandžio 9 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Liuksemburge dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kur bus aptariamas būsimasis ES daugiametis biudžetas, tvirtinamos išvados dėl darnios Europos, apžvelgiama teisinės valstybės padėtis Lenkijoje ir Vengrijoje ir aptariamas pasirengimas gegužės 22-26 dienomis vyksiantiems Europos Parlamento rinkimams.

Taryboje bus tęsiamos politinės diskusijos dėl 2021–2027 metų daugiamečio ES biudžeto. Šį pusmetį ES Tarybai pirmininkaujanti Rumunija pristatys pažangą derybose su Europos Parlamentu dėl būsimojo daugiamečio biudžeto sektorinių teisės aktų ir surengs ministrų diskusijas dėl sanglaudos politikos ir bendrosios žemės ūkio politikos finansavimo ateityje.

Taryba tvirtins išvadų projektą „Link darnesnės sąjungos“, raginantį spartinti „Darbotvarkės 2030“ įgyvendinimą, kuri prisidės kuriant modernią ir dinamišką ekonomiką, gerins gyvenimo standartus ir mažins socialinę atskirtį.  

Artėjant Europos Parlamento rinkimams ministrai tarsis, kaip stiprinti dialogą su piliečiais apie ES ateitį, paskatinti piliečių įsitraukimą sprendžiant aktualius ES darbotvarkės klausimus, didinti visuomenės atsparumą melagingoms naujienomis apie ES.

Balandžio 9 dieną taip pat vyks BRT (50 str.), skirta Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimui iš ES, kurioje bus rengiamasi balandžio 10 dieną vyksiančiai specialiajai Europos Vadovų Tarybai. Šioje Vadovų Taryboje bus aptarti tolesni JK išstojimo iš ES klausimai. Remiantis kovo 21 dieną vykusios specialiosios Vadovų Tarybos sprendimu, JK išstojimo iš ES data pratęsta iki  balandžio 12 dienos.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
tomas_razmus (37 of 39)res.jpg

Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius gegužės 21 d. Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame diskutuota dėl Europos Sąjungos 2021–2027 m. daugiametės finansinės programos išorinės ES dimensijos finansavimo.

Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
59989676_2073060172998726_5808701774713847808_n.jpg

Kaip ir pirmajame rinkimų ture, balsuojantys užsienyje turi dvi galimybes: balsuoti paštu arba atvykti į Lietuvos diplomatinę atstovybę asmeniškai.

Konsulinės naujienos » Užsienio lietuviai »
Klaipėda2.jpg

Gegužės 9 dieną Europos dienos proga Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir Klaipėdos miesto savivaldybė klaipėdiečius kvietė į viešą diskusiją „Kaip Brexit pakeis mano gyvenimą?“, vykusią Klaipėdos universitete.

Daugiašaliai santykiai »
20190409_103702_resized.jpg

Balandžio 9 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Liuksemburge dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kur buvo tęsiamos diskusijos dėl Europos Sąjungos 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos.

Europos Sąjunga »

Kovo 29 dieną Jungtinės Karalystės (toliau- JK) parlamentas trečią kartą nepritarė JK Išstojimo iš ES sutarčiai. Remiantis Europos Vadovų tarybos kovo 21 dienos sprendimu, tai reiškia, kad šių metų balandžio 12 diena turėtų būti paskutinė JK narystės ES diena. 

Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga »

Kovo 6 dieną Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui leisti pasitelkti išorės paslaugų teikėjus priimant užsienyje gyvenančių lietuvių prašymus gauti ar pasikeisti asmens dokumentus. Taip pat numatyta galimybė organizuoti konsulines misijas valstybėse, kuriose nėra Lietuvos diplomatinių atstovybių. Tai nustatančioms Konsulinio statuto ir Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo pataisoms dar turės pritarti Seimas.

Ministerijos naujienos »

Naujienlaiškio prenumerata