Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Bendrųjų reikalų tarybos susitikime – pasirengimas Europos Vadovų Tarybai

Sukurta 2017.06.20 / Atnaujinta 2017.06.20 17:26
  Bendrųjų reikalų tarybos susitikime – pasirengimas Europos Vadovų Tarybai

  Birželio 20 dieną Liuksemburge užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų taryboje (BRT). Ministrai aptarė pasirengimą birželio 22–23 d. vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai (EVT), kurioje numatomos vadovų diskusijos saugumo ir gynybos, vidaus rinkos ir ekonomikos, klimato kaitos, migracijos klausimais bei dėl Europos skaitmeninės darbotvarkės.

  Viceministras pabrėžė ES bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje stiprinimo svarbą užtikrinant transatlantinį solidarumą bei tvirtesnę ES ir NATO partnerystę. „Reikia didinti gebėjimus atsakyti į saugumo iššūkius, ypač hibridines grėsmes, kibernetines atakas ir terorizmą“, – sakė viceministras.  „Stiprindami nuolatinį struktūruotą bendradarbiavimą, turime siekti, kad jame galėtų dalyvauti visos norinčios valstybės, todėl visų svarbiausi yra šalių įsipareigojimai, o ne kriterijai“, –pažymėjo viceministras.

  Posėdyje diskutuota apie svarbą užtikrinti laisvą ir sąžiningą prekybą, kuri prisidėtų prie ekonominio augimo ir ES žmonių gerovės didinimo. „Pasisakome už prekybos atvirumą, laikantis daugiašalių prekybos taisyklių, ypač užtikrinant lygias ir sąžiningas konkurencines sąlygas prekyboje su trečiosiomis šalimis“, – pažymėjo viceministras.

  Ministrai aptarė ES Tarybos veiklos prioritetus per ateinančius 18 mėnesių (Estijos, Bulgarijos, Austrijos pirmininkavimo metu), pateikė siūlymus dėl Europos Komisijos planų 2018 m. ir įvertino Europos Komisijos rekomendacijas šalims narėms. Specialiame 27 ES valstybių narių BRT posėdyje dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES vyriausiasis ES derybininkas Michelis Barnier informavo apie birželio 19 d. įvykusį pirmąjį derybų susitikimą. Šiame posėdyje ministrai taip pat aptarė pasirengimą birželio 22 dienos 27 ES valstybių vadovų susitikimui, kuriame numatoma diskutuoti dėl procedūros ir kriterijų dėl šiuo metu Londone įsikūrusių ES agentūrų – Europos vaistų agentūros (EMA) ir Europos bankininkystės institucijos (EBA) – perkėlimo į vieną iš ES valstybių narių po Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  31332166137_c576294925_z.jpg

  Gruodžio 11 dieną Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Briuselyje dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame vyko pasirengimas gruodžio 13–14 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui. Posėdyje diskutuota apie 2021–2027 metų daugiametę finansinę programą, patvirtinta Tarybos 18 mėnesių programa, pristatyta kasmetinė augimo apžvalga 2019 metams bei aptarti teisinės valstybės klausimai Lenkijoje ir Vengrijoje.

  Daugiašaliai santykiai »

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius gruodžio 11 dieną Briuselyje dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame bus tęsiamos derybos dėl 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos – ministrai diskutuos dėl atnaujinto derybinio paketo, apimančio visas būsimojo ES daugiamečio biudžeto išlaidų kategorijas.

  Daugiašaliai santykiai »

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius lapkričio 19 dieną Briuselyje dalyvaus specialiame ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, skirtame aptarti situacijai derybose dėl Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš ES ir pasirengti neeilinei Europos Vadovų Tarybai (EVT), kuri vyks lapkričio 25 dieną.  

  Europos Sąjunga »
  20181112_091711_resized.jpg

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius lapkričio 12 dieną Briuselyje dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame vyko derybos dėl Europos Sąjungos 2021–2027 m. daugiametės finansinės programos.

  Europos Sąjunga »
  Lietuvos ir ES veliavos 024.jpg

  Lapkričio 12 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvaus Briuselyje vyksiančiame ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje. Jame vyks ministrų diskusija dėl 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos derybinio paketo.

  Europos Sąjunga »
  20181016_095053_brt.jpg

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius spalio 16 dieną Liuksemburge dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame vyko pasirengimas spalio 18 dienos Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui bei diskutuota dėl 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos.

  Europos Sąjunga »

  Naujienlaiškio prenumerata