Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Briuselyje aptarti prioritetiniai 2018 metų teisėkūros klausimai

Sukurta 2017.11.20 / Atnaujinta 2017.11.20 16:59
  Briuselyje aptarti prioritetiniai 2018 metų teisėkūros klausimai

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius lapkričio 20 dieną Briuselyje dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame aptarta Europos Vadovų Tarybos (EVT) darbotvarkė gynybos, socialiniais, švietimo, kultūros, migracijos ir ES išorės santykių klausimais, Tarpinstitucinio susitarimo dėl geresnės teisėkūros įgyvendinimas ir Europos semestro veiksmų planas.

  Viceministras A. Zananavičius akcentavo ES saugumo ir gynybos stiprinimo svarbą, nuolatinį bendradarbiavimą gynybos srityje. Taip pat pažymėjo Geteborgo viršūnių susitikimo svarbą siekiant Europos Sąjungos valstybių narių socialinės konvergencijos socialinėje, kultūros ir švietimo srityse.

  „Tolesnė socialinė ir ekonominė konvergencija tarp Europos Sąjungos valstybių narių ir jų regionų, saugumo, energetikos ir infrastruktūros klausimai, Ignalinos uždarymo finansavimas, o taip pat deramas dėmesys Rytų partnerystei turi išlikti prioritetiniai ruošiantis naujai Daugiametei finansinei programai“, – teigė A. Zananavičius.

  Viceministras pabrėžė, jog 2018 metais laukiama ambicingo Europos Komisijos pasiūlymo dėl naujosios Daugiametės finansinės programos, be to, ypatingas dėmesys turi būti skiriamas Energetikos sąjungos kūrimui, skaitmeninei rinkai bei prekybos su trečiosiomis šalimis politikai. Viceministras atkreipė dėmesį, jog šią savaitę vyksta Rytų partnerystės viršūnių susitikimas, tad iš Komisijos tikimasi konkrečių priemonių šios politikos įgyvendinimui.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata