Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Briuselyje bus aptarta Konferencijos dėl Europos ateities iniciatyva

Sukurta 2020.01.27 / Atnaujinta 2020.01.27 15:57

Sausio 28 dieną Briuselyje vyks Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdis, kuriame pagrindinis dėmesys bus skiriamas diskusijoms dėl Europos ateities konferencijos.

Konferenciją, kuri, planuojama, vyktų kaip dvejų metų procesas, pasiūlė surengti naujoji Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen. Jos metu Europos Sąjungos piliečiai, institucijos ir valstybės narės eilėje tęstinių diskusijų aptartų Sąjungos ateitį ir būdus, kaip padaryti ją efektyvesnę. Ministrai posėdyje apsikeis nuomonėmis dėl konferencijos rengimo koncepcijos, sudėties bei siektinų rezultatų.

Šį pusmetį ES Tarybai pirmininkaujanti Kroatija pristatys savo pirmininkavimo prioritetus. Tarp pagrindinių pirmininkavimo tikslų įvardijamos derybų dėl ES 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos užbaigimas, kova su klimato kaita, derybos su Jungtine Karalyste dėl ES-JK ateities santykių, tolesnis bendrosios rinkos gilinimas, kova su dezinformacija.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Balandžio 8 dieną Europos Sąjungos (ES) Taryba rašytine procedūra pritarė ilgai svarstytam judumo dokumentų rinkiniui, dažnai vadinamam Mobilumo paketu.

Daugiašaliai santykiai »

Visos Europos Sąjungos (ES) valstybės narės ir institucijos deda milžiniškas pastangas kovojant su COVID-19 iššūkiais, tačiau svarbu, kad šios pastangos nepažeistų teisinės valstybės, demokratijos ir pamatinių teisių. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius remia grupės ES valstybių narių iniciatyvą dėl teisinės valstybės principo laikymosi krizės metu ir jungiasi prie atitinkamo grupės pareiškimo:

Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga » Naujienos »
DSC_2985.jpg

Kovo 24 dieną vaizdo konferencijos būdu užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, skirtame aptarti ES atsaką į COVID-19 pandemiją bei pritarti stojimo į Europos Sąjungą derybų pradžiai su Šiaurės Makedonija ir Albanija.

Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »

Kovo 23 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius video konferencijos būdu dalyvavo neformalioje Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje, kurios pagrindinė tema – atsakas ir ES valstybių narių veiksmai COVID-19 pandemijos kontekste. Ministrai daugiausia dėmesio skyrė pagalbos ES piliečiams, negalintiems grįžti iš trečiųjų šalių, klausimui, aptarė būtinybę stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą kovojant su koronaviruso COVID-19 pandemija.

Daugiašaliai santykiai »

Kovo 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich) Zagrebe, kuriame daugiausiai dėmesio skirta bendrai ES politikai Rusijos atžvilgiu.

Daugiašaliai santykiai »
Tymon Markowski nuotr..jpg

Kovo 3-5 dienomis ministras Linas Linkevičius kartu su Lenkijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais Jaceku Czaputowicziumi ir Edgaru Rinkevičiumi bei Estijos Europos reikalų viceministru Martu Volmeru lankėsi Skopjė (Šiaurės Makedonija) bei Tiranoje (Albanija).

Daugiašaliai santykiai »