Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Čikagoje paminėtos Dariaus ir Girėno skrydžio metinės

Sukurta 2017.07.17 / Atnaujinta 2017.07.17 17:23
  Čikagoje paminėtos Dariaus ir Girėno skrydžio metinės

  Liepos 16 dieną  lietuvių bendruomenė Čikagoje paminėjo 84-ąsias Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą metines ir Pasaulio lietuvių vienybės dieną. Bendruomenę sveikino prieš keletą dienų pareigas pradėjęs eiti Lietuvos generalinis konsulas Čikagoje Mantvydas Bekešius. Kreipdamasis į susirinkusiuosius M. Bekešius pabrėžė, jog garsiųjų Lietuvos lakūnų žygio tikslas  – „sustiprinti Lietuvos sūnų dvasią“ – iki šių dienų tarnauja kaip puikus drąsos, užsispyrimo ir pasiaukojimo Tėvynei pavyzdys.

  „Steponas Darius ir Stasys Girėnas siekė įkvėpti mūsų tautą, jie nebijojo didelių užmojų ir rizikuodami gyvybe, išdrįso juos įgyvendinti, taip išgarsindami Lietuvos vardą abejose Atlanto pusėse. Šiandien, turėdami visas galimybes kurti, siekti mokslinių, ekonominių ar meno aukštumų bet kuriame pasaulio kampelyje galime tęsti Dariaus ir Girėno pradėtą žygį – kelti lietuvių tautos dvasią, pasitikėjimą bei toliau garsinti mūsų Tėvynę kaip drąsių ir inovatyvių žmonių šalį“, – kalbėjo M. Bekešius.

  Minėjimą organizavo Lietuvių Inžinierių ir Architektų Sąjunga, prie kurios prisidėjo šauliai, Amerikos lietuvių taryba (ALT’as) bei kitos organizacijos.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1118cikaga4.jpg

  Lapkričio 18 dieną Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas dalyvavo Balzeko lietuvių kultūros muziejaus „Metų žmogaus“ apdovanojimo įteikimo ceremonijoje Čikagoje. Šis garbingas apdovanojimas buvo įteiktas lietuvių meno ansamblio „Dainava“ vadovui Dariui Polikaičiui už ženklų jo indėlį į lietuvių tautos bei kultūros puoselėjimą.

  Atstovybių naujienos »
  www naudoti.jpg

  Rugpjūčio 23 dieną Lietuvos generalinis konsulas Mantvydas Bekešius susitiko su Čikagos miesto meru Rahmu Emanueliu, kuriam perdavė Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus kvietimą apsilankyti Vilniuje.

  Atstovybių naujienos »
  _L.Bernoto parodos atidarymas1.jpg

  Lietuvos generaliniame konsulate Čikagoje gegužės 4 d. atidaryta dailininko Lino Bernoto darbų paroda „Magna Mater Essence Reflection“. Atidarymo renginyje dalyvavo Vilniuje gyvenantis ir kuriantis menininkas, kurio paveikslai pirmą kartą eksponuojami Jungtinėse Amerikos Valstijose. Sveikindamas susirinkusius svečius generalinis konsulas Marijus Gudynas pažymėjo, kad tai jau trečia konsulate pristatoma iš Lietuvos atkeliavusi ekspozicija, ir padėkojo šį projektą inicijavusiai ir asmeninėmis lėšomis finansavusiai lietuviško meno entuziastei bei propaguotojai poniai Gailei Dagilienei.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata