Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Dubline surengtas Šiaurės ir Baltijos valstybių ryšių su Airija stiprinimui skirtas renginys

Sukurta 2019.10.28 / Atnaujinta 2019.10.28 16:47
   Dubline surengtas Šiaurės ir Baltijos valstybių ryšių su Airija stiprinimui skirtas renginys
   Dubline surengtas Šiaurės ir Baltijos valstybių ryšių su Airija stiprinimui skirtas renginys

   Spalio 25 dieną Dubline  vyko pirmasis „Ireland and the Nordic-Baltic 8” seminaras, skirtas Šiaurės ir Baltijos valstybių bendradarbiavimo su Airija stiprinimui. Devynių valstybių atstovai trijose sesijose diskutavo, kaip Airija galėtų glaudžiau bendradarbiauti su Baltijos ir Šiaurės šalimis saugumo, politikos, skaitmeninės ir tvarios ekonomikos srityse.

   Lietuvai atstovavo ir pranešimą „Baltijos šalys kaip pilkoji zona ES ir Rusijos sisteminiame naratyve“ skaitė Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas Šarūnas Liekis.

   Pastaraisiais metais Airija pabrėžia, kad Europoje bendradarbiavimas su NB8 ir ypač su Baltijos valstybėmis yra vienas iš Airijos prioritetų.

   Seminaras surengtas Vytauto Didžiojo universiteto ir Lietuvos ambasados Dubline iniciatyva, kartu su Airijos užsienio reikalų ir  prekybos departamentu,  Tarptautinių ir Europos reikalų institutu bei aštuoniomis Šiaurės ir Baltijos šalių ambasadomis.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_8525.jpg

   Gruodžio 18 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo virtualiame Šiaurės ir Baltijos aštuoneto šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime. Ministrai kalbėjosi apie transatlantinius santykius, padėtį Baltarusijoje, santykių su Jungtine Karalyste perspektyvas, aptarė Covid-19 pandemijos iššūkius ir bendrą atsaką į juos, ir kitus darbotvarkės klausimus.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

   Spalio 1 dieną vyko lietuvių kalbos mokytojams Airijoje skirtas seminaras, kurio metu buvo pranešta apie stiprinamą lietuvių kalbos mokymą Airijoje.  Jau nuo kitų mokslo metų lietuvių kalba bus įtraukta į Airijos mokyklų mokymo programą kaip pasirenkama užsienio kalba bei įgaus tokį patį statusą, kaip ir kitos pasirenkamos užsienio kalbos, pavyzdžiui  - prancūzų, vokiečių, ispanų ar italų.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   20200918_201906.jpg

   Rugsėjo 18 dieną Airijoje vykusios tradicinės „Kultūros nakties“ programoje šiemet buvo net du lietuviški renginiai. Lietuvos ambasada kartu su Airijos lietuvių kultūros asociacija pakvietė klausytojus į virtualų Airijos lietuvių dainininkų, poetų, atlikėjų kūrybos vakarą „Lietuviško balso ženklai pasaulyje“.

   Atstovybių naujienos »
   50322504981_e07eb2c3f2_k.jpg

   Rugsėjo 8-9 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Taline (Estijoje) dalyvavo tradiciniame Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime. Ministrai aptarė užsienio ir saugumo politikos, regioninio bendradarbiavimo aktualijas, svarbiausius Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimus, Covid-19 pandemijos ir klimato kaitos iššūkius.

   Daugiašaliai santykiai »

   Rugsėjo 8-9 dienomis ministras Linas Linkevičius Taline (Estijoje) susitiks su Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto, vadinamojo NB8 (Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos ir Latvijos), užsienio reikalų ministrais aptarti aktualius užsienio ir saugumo politikos bei regiono bendradarbiavimo klausimus.

   Daugiašaliai santykiai »
   IMG_20200819_121746.jpg

   Rugpjūčio 18 dieną Lietuvos ambasadoje Dubline buvusiam Airijos ambasadoriui Lietuvoje Donalui Denhamui už nuopelnus plėtojant dvišalius santykius įteiktas Užsienio reikalų ministerijos garbės medalis „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »