Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

EBPO delegacija įvardins likusius svarbiausius darbus siekiant Lietuvos narystės organizacijoje kitais metais

Sukurta 2017.12.18 / Atnaujinta 2017.12.18 10:05

Gruodžio 18-19 dienomis Lietuvoje viešės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) sekretoriato delegacija, vadovaujama Vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Teisės direktorato vadovo Nicola Bonucci.

Vizito tikslas - aptarti Lietuvos stojimo į EBPO progresą per pastarąjį pusmetį. Numatyti susitikimai su Seimo ir Vyriausybės atstovais bei kitų Lietuvos institucijų, atsakingų už stojimo procesą, pareigūnais. Pagrindinis dėmesys bus skiriamas šalies pažangai įvertinti įgyvendinant EBPO rekomendacijas ir standartus. EBPO ekspertai informuos apie EBPO komitetų vertinimus, narystės terminus ir aktualiausius likusius darbus. Tikimasi, jog vizito metu paaiškės ar Lietuva gali tikėtis ateinančiais metais būti pakviesta tapti pilnateise organizacijos nare.

Šiuo metu Lietuva jau yra praktiškai sėkmingai baigusi peržiūras septyniolikoje iš dvidešimt vieno EBPO komiteto. Likusiuose keturiuose – Investicijų, Bendrovių valdymo ir Fiskalinių reikalų komitetuose bei Kovos su užsienio pareigūnų papirkinėjimu sudarant tarptautinius verslo sandorius darbo grupėje – atitikties peržiūros dar bus tęsiamos kitų metų pirmoje pusėje.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Liepos 5 dieną Lietuvoje lankysis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinis sekretorius Jose Angelis Gurria su delegacija. EBPO generalinis sekretorius pristatys organizacijos parengtą Lietuvos metinę ekonomikos apžvalgą ir susitiks su aukščiausiais šalies pareigūnais ir verslo atstovais.

Daugiašaliai santykiai »

Gegužės 30 dieną Paryžiuje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Ministrų Tarybos susitikime. Jame Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir EBPO generalinis sekretorius Angelas Gurria pasirašė Lietuvos narystės EBPO susitarimą. Lietuvą pasveikino Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas.

Daugiašaliai santykiai »

Gegužės 3 dieną Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) pakvietė Lietuvą prisijungti prie EBPO konvencijos ir tapti 36-ąja valstybe nare. Šis pakvietimas yra reikšmingas tarptautinis Lietuvos, kaip išsivysčiusios ir pažangios ekonomikos valstybės, pripažinimas.

Daugiašaliai santykiai »

„Praėjusią savaitę pavyko sėkmingai užbaigti visus atitikimo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijoms ir standartams vertinimus, todėl galime tikėtis būti pakviesti tapti pilnateise šios organizacijos nare jau gegužės 3 dieną vyksiančioje EBPO taryboje“, – teigė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasitarime balandžio 18 dieną pristatęs Lietuvos stojimo į EBPO pažangą.

Daugiašaliai santykiai »

Kovo 29 dieną Paryžiuje, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Investicijų komitetas patvirtino formalią nuomonę, kuria pripažįstama, jog Lietuva atitinka EBPO reikalavimus investicijų srityje. Teigiama komiteto nuomonė patvirtina Lietuvos atvirumą investicijoms ir didina Lietuvos patrauklumą tiesioginių užsienio investicijų pritraukimui.

Daugiašaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata