Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

ES užsienio reikalų ministrai tarėsi, kaip stiprinti Rytų partnerystės bendradarbiavimą

Sukurta 2018.07.16 / Atnaujinta 2018.07.20 15:13
  ES užsienio reikalų ministrai tarėsi, kaip stiprinti Rytų partnerystės bendradarbiavimą

  Liepos 16 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje. Jo metu pagrindinis dėmesys buvo skirtas Rytų partnerystės Briuselio viršūnių susitikimo sprendimų įgyvendinimui aptarti, taip pat pasirengimui šių metų spalio mėnesį Liuksemburge vyksiančiam Rytų partnerystės užsienio reikalų ministrų susitikimui.

  Ministras L. Linkevičius  kvietė savo kolegas strategiškiau žvelgti į Rytų partnerystės politiką, neapsiribojant kelių praktinių pasiekimų planavimu kelerių metų laikotarpiui, bet turėti ilgalaikę viziją, atspindinčią ir pažangiausių Rytų partnerystės valstybių integracijos į ES siekius. 

  Pasak ministro, būtina stiprinti ES dialogą su asocijuotais partneriais – Ukraina, Sakartvelu ir Moldova – bei užtikrinti, kad vienas kertinių  Rytų partnerystės principų – „daugiau už daugiau“ – būtų geriau įgyvendinamas praktikoje tiek politiniu lygiu, tiek kalbant ir apie praktinę paramą.

  „Turime užtikrinti tinkamą dėmesį mūsų Rytų partneriams. Jų sėkmė yra ir mūsų sėkmė, nes demokratinė, liberali ir stabili kaimynystė kuria stipresnę ES. Greitai pažymėsime Rytų partnerystės dešimtmetį. Tai ambicinga programa, bet kartu ir labai sėkminga. Partneriai dėl savo europinio pasirinkimo patiria daugybę sunkumų, penkiose iš šešių programos dalyvių vyksta aktyvūs ar „užšaldyti“ konfliktai. Privalome šioms šalims padėti, tęsti Rytų partnerystės programą, toliau padėti europinių ambicijų turinčioms partnerėms artėti prie Europos Sąjungos“, – sakė L. Linkevičius.

  Praėjusių metų lapkričio mėnesį vykusiame Rytų partnerystės Briuselio viršūnių susitikimo metu valstybių vadovai sutarė dėl 20-ies tikslų, kurių bus siekiama iki 2020 metų. Šiais tikslais norima sustiprinti ES bendradarbiavimą su šešiomis Rytų partnerystės valstybėmis ir užtikrinti jų pažangą gerinant valdymą, stiprinant ekonomiką, plečiant jungtis su ES ir stiprinant visuomenę.

  URT metu ministrai apžvelgė 20-ies tikslų įgyvendinimo pažangą, įvardino sėkmingai vystomo bendradarbiavimo pavyzdžius ir nurodė, kuriose srityse būtini aktyvesni veiksmai tiek iš Rytų partnerių, tiek ir ES pusės.

  Ministrai taip pat aptarė Šiaurės Korėjos ir Libijos klausimus.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 16 dieną Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje. Darbotvarkėje numatyta diskusija Rytų partnerystės, Libijos ir Šiaurės Korėjos temomis.

  Europos Sąjunga »
  IMG_3504.jpg

  Birželio 14-15 dienomis Batumyje (Sakartvele) vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Sakartvelo Europos Kelias“ Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius pabrėžė manantis, kad ES Rytų Partnerystės politika – viena sėkmingiausių ES politikų, per pastaruosius 9 metus leidusi pasiekti beprecedenčių rezultatų.

  Daugiašaliai santykiai »
  2018 05 28 Ministras URT Europos Tarybos nuotr2.jpg

  Gegužės 28 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT)  posėdyje Briuselyje. ES valstybių narių užsienio reikalų ministrai aptarė Irano, Kongo Demokratinės Respublikos, Venesuelos, situacijos Gazoje klausimus ir Kotonu susitarimą pakeisiantį dokumentą.

  Europos Sąjunga »

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 28 dieną Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje.

  Europos Sąjunga »

  Gegužės 8 dieną, minint Rytų partnerystės politikos 9-ųjų metinių sukaktį, Užsienio reikalų ministerijoje surengtas Tarpinstitucinės darbo grupės Rytų partnerystės politikos įgyvendinimui koordinuoti skirtas posėdis. Jo metu aptartos Lietuvos institucijų bendradarbiavimo galimybės su Rytų partnerystės šalimis įgyvendinant darbotvarkę „20 siekinių 2020 metams“ ir kitus Briuselio viršūnių susitikime priimtus sprendimus.

  Daugiašaliai santykiai »

  „Mūsų atsakas į Rusijos provokacijas po įvykių Solsberyje išlieka vieningas ir koordinuotas, visi suprantame poreikį šiuolaikinių grėsmių akivaizdoje stiprinti mūsų valstybių atsparumą. Ypač svarbus vaidmuo tenka Europos išorės veiksmų tarnybos Rytų strateginės komunikacijos grupei – turime įvertinti šios komandos atliktą darbą ir ją nuolat stiprinti“, – sakė L. Linkevičius diskusijoje dėl santykių su Rusija, kur ES užsienio reikalų ministrai aptarė artimiausias perspektyvas, tolesnius bendrus veiksmus po įvykių Solsberyje (Jungtinė Karalystė).

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »

  Naujienlaiškio prenumerata