Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Europos Žmogaus Teisių Teisme priimtas sprendimas dėl bylos Drėlingas prieš Lietuvą

Sukurta 2019.09.10 / Atnaujinta 2019.09.10 17:53

Rugsėjo 9 dieną Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) penkių Didžiosios kolegijos teisėjų atrankos komisijai atmetus pareiškėjo Stanislovo Drėlingo prašymą perduoti jo bylą svarstyti Didžiajai kolegijai,  EŽTT 2019 metų kovo 12 dienos sprendimas byloje Drėlingas prieš Lietuvą (Nr. 28859/16) tapo galutiniu ir nebegali būti skundžiamas.

Šioje byloje buvo sprendžiamas klausimas, ar Lietuvos Respublikos teismai, pripažindami S. Drėlingą kaltu dėl genocido, nepažeidė Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 7 straipsnio, kuriame įtvirtinta, jog nėra bausmės be įstatymo. EŽTT konstatavo, kad Lietuvos nacionaliniai teismai teisėtai nuteisė pareiškėją prisidėjus vykdant genocidą prieš Lietuvos partizanus ir detaliai pagrindė, kad Lietuvos partizanai buvo reikšminga lietuvių tautos kaip nacionalinės, etninės grupės dalis.

Plačiau apie šiandien paskelbtą EŽTT sprendimą atmesti pareiškėjo prašymą Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovo EŽTT puslapyje.

Plačiau apie 2019 m. kovo 12 d. EŽTT paskelbtą sprendimą byloje Drėlingas prieš Lietuvą (peticijos Nr. 28859/16) žiūrėti čia.

Nuoroda į EŽTT sprendimą anglų kalba.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
01.jpg

Rugsėjo 14 dieną Džeskasgane, Kazachstane, buvo atidarytas rekonstruotas memorialas Kengyro lagerio sukilimo aukoms atminti.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

Rugsėjo 12 dieną Toronte Lietuvos ambasada Kanadoje, kartu su Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Moldovos ambasadomis, rengia konferenciją, skirtą Molotovo-Ribentropo pakto 80 metų sukakčiai. Konferencijoje pagrindinį pranešimą skaitys pasaulio šachmatų čempionas, Rusijos pilietinės visuomenės aktyvistas Garis Kasparovas, apie šio pakto pasekmes diskutuos Kanados ir Europos ekspertai.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.JPG

Ilgųjų nuotolių bėgikas Aidas Ardzijauskas atbėgo iki Maskvos ir kartu su vietos lietuviais surengė simbolinį bėgimą miesto gatvėmis ir parkais. Maratono metu A. Ardzijauskas ketina perbėgti visą kontinentinę Europą iš Norvegijos Nordkapo iki Porto Kagijo Graikijos pietuose ir taip įprasminti Baltijos kelią – 1989 metų rugpjūčio 23 dieną suformuotą gyvą žmonių grandinę, suvienijusią  skirtingas tautas.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_2272.JPG

Birželio 11 dieną Lietuvos centriniam valstybės archyvui buvo perduotas Vasario 16-osios akto signataro, užsienio reikalų viceministro ir diplomato Petro Klimo (1891-1969) ir jo šeimos dokumentų ir nuotraukų archyvas.

Ministerijos naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_0106res.jpg

Spalio 27 dieną Lietuvos Respublikos ambasadorius Remigijus Motuzas kartu su Rusijos Prezidento Žmogaus teisių tarybos pirmininku A. Fedotovu, GULAG'o muziejaus direktoriumi R. Romanovu ir „Tarptautinio Memorialo“ valdybos pirmininku J. Račinskiu atidarė memorialą „Atminties siena“ buvusio NKVD objekto „Komunarka“ teritorijoje.

Atstovybių naujienos »
Photoshoot_016.jpg

Rugsėjo 20 dieną Lietuvos ambasadoje Londone paminėta Lietuvos žydų genocido atminimo diena, šiemet skirta 75-osioms Vilniaus geto likvidavimo metinėms pažymėti.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

Naujienlaiškio prenumerata