Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Hurgadoje duris atvėrė naujas lietuvių bendruomenės centras

Sukurta 2017.09.30 / Atnaujinta 2017.10.01 18:50
   Hurgadoje duris atvėrė naujas lietuvių bendruomenės centras
   Hurgadoje duris atvėrė naujas lietuvių bendruomenės centras

   Rugsėjo 29 dieną Hurgadoje Lietuvos Respublikos ambasadorius Egipte Arvydas Daunoravičius dalyvavo lituanistinės mokyklėlės „Jūros arkliukai“ mokslo metų pradžios šventėje ir lietuvių bendruomenės centro atidaryme.

   Sveikindamas susirinkusius, ambasadorius A. Daunoravičius pasidžiaugė vietinių lietuvių noru burtis ir pasveikino juos šį gražų norą pavertus realybe. Ambasadorius pastebėjo, kad šiandien lietuviai dėl įvairių priežasčių yra pasklidę po platųjį pasaulį, neretai atsidurdami toli nuo Lietuvos, tačiau tai nereiškia, kad jų ryšiai su Lietuva, jos žmonėmis, kultūra turi nutrūkti. Jis išreiškė viltį, kad kartu su lietuvių bendruomenės centro įkūrimu šie ryšiai bus ir toliau puoselėjami ir stiprinami.

   Šventės metu kalbėję bendruomenės atstovai džiaugėsi, kad bendromis pastangomis pavyko įrengti patalpas, sukurti sąlygas mokyklėlei toliau tęsti savo veiklą. Akcentuota, jog lietuvių bendruomenės centras ypač reikalingas – Hurgados ir apylinkių lietuviai jaučia poreikį ne tik mokyti savo vaikus kalbėti lietuviškai, tačiau ir patys nori pabendrauti su tautiečiais, pasidalinti aktualijomis, pabūti lietuviškoje aplinkoje, kartu atšvęsti lietuviškas šventes.

   Egipto rytinėje pakrantėje esančiame populiariame kurorte per pastaruosius porą dešimtmečių susiformavo lietuvių bendruomenė, šiuo metu sudaranti keletą šimtų lietuvių.

   Naujuosius mokslo metus „Jūros arkliukuose“ šiemet pradeda keturiolika mokinių.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   egiptas.jpg

   Vasario 15 dieną Lietuvos Respublikos ambasadorius Egipto Arabų Respublikoje Arvydas Daunoravičius susitiko su ambasadoje apsilankiusiu  Egipto Arabų Respublikos Prezidento Abdel Fattah El-Sisi įgaliotuoju atstovu Abdel Aziz El-Sherif.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   2018-01-16 garbės ženklas_PS_foto1b.jpg

   Sausio 16 dieną Lietuvos ambasadoriui Egipte Arvydui Daunoravičiui už asmeninį indėlį plėtojant Lietuvos ir Egipto dvišalius santykius įteiktas tarptautinio judėjimo „Arabų šalių viešoji diplomatija“ Egipto padalinio garbės ženklas.

   Atstovybių naujienos »
   LL.jpg

   Lapkričio 29 dieną ES-Afrikos Sąjungos ministrų susitikimo Abidžane paraštėse ministras Linas Linkevičius susitiko su Egipto užsienio reikalų ministru Samehu Shoukry. Ministrai aptarė planuojamus žingsnius, padėsiančius sustiprinti dvišalius santykius, pasidalino informacija apie svarbiausių dvišalių susitarimų rengimo pažangą.

   Dvišaliai santykiai »
   20171125_152945res.jpg

   Lapkričio 25 dieną Sankt Peterburge Šv. Mergelės Marijos žengimo į dangų bažnyčioje buvo pašventinta atminimo lenta, skirta lietuvių literatūros klasiko, Sankt Peterburgo Dvasinės akademijos profesoriaus Jono Mačiulio-Maironio atminimui.

   Konsulinės naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata