Temos Žymėti visasAtžymėti visus

ministras.jpg

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Hurgadoje duris atvėrė naujas lietuvių bendruomenės centras

Sukurta 2017.09.30 / Atnaujinta 2017.10.01 18:50
   Hurgadoje duris atvėrė naujas lietuvių bendruomenės centras
   Hurgadoje duris atvėrė naujas lietuvių bendruomenės centras

   Rugsėjo 29 dieną Hurgadoje Lietuvos Respublikos ambasadorius Egipte Arvydas Daunoravičius dalyvavo lituanistinės mokyklėlės „Jūros arkliukai“ mokslo metų pradžios šventėje ir lietuvių bendruomenės centro atidaryme.

   Sveikindamas susirinkusius, ambasadorius A. Daunoravičius pasidžiaugė vietinių lietuvių noru burtis ir pasveikino juos šį gražų norą pavertus realybe. Ambasadorius pastebėjo, kad šiandien lietuviai dėl įvairių priežasčių yra pasklidę po platųjį pasaulį, neretai atsidurdami toli nuo Lietuvos, tačiau tai nereiškia, kad jų ryšiai su Lietuva, jos žmonėmis, kultūra turi nutrūkti. Jis išreiškė viltį, kad kartu su lietuvių bendruomenės centro įkūrimu šie ryšiai bus ir toliau puoselėjami ir stiprinami.

   Šventės metu kalbėję bendruomenės atstovai džiaugėsi, kad bendromis pastangomis pavyko įrengti patalpas, sukurti sąlygas mokyklėlei toliau tęsti savo veiklą. Akcentuota, jog lietuvių bendruomenės centras ypač reikalingas – Hurgados ir apylinkių lietuviai jaučia poreikį ne tik mokyti savo vaikus kalbėti lietuviškai, tačiau ir patys nori pabendrauti su tautiečiais, pasidalinti aktualijomis, pabūti lietuviškoje aplinkoje, kartu atšvęsti lietuviškas šventes.

   Egipto rytinėje pakrantėje esančiame populiariame kurorte per pastaruosius porą dešimtmečių susiformavo lietuvių bendruomenė, šiuo metu sudaranti keletą šimtų lietuvių.

   Naujuosius mokslo metus „Jūros arkliukuose“ šiemet pradeda keturiolika mokinių.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   tomas_razmus-8206.jpg

   Rugpjūčio 22 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Egipto Arabų Respublikos užsienio reikalų ministru Samehu Shoukry, kuris Lietuvoje lankėsi pirmą kartą.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
   JKLB-70-3.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas birželio 2 d. Londone pasveikino Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenę (JKLB), šiemet švenčiančią savo veiklos 70-mečio jubiliejų.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio lietuviai »

   Užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia nekaltų žmonių gyvybių bei sužalojimų pareikalavusius brutalius teroristinius išpuolius prieš Egipto koptų krikščionių bendruomenę Tantoje ir Aleksandrijoje.

   Dvišaliai santykiai »
   2017-03-20 Dvynių projekto pabaiga_PS_nuotrauka.jpg

   Lietuvos ambasadorius Egipte Arvydas Daunoravičius kovo 20 dieną Kaire dalyvavo Europos Sąjungos Dvynių programos projekto Egipto konkurencijos institucijos gebėjimams stiprinti pabaigos ceremonijoje.

   Europos Sąjunga » Atstovybių naujienos »
   IMG_2863.JPG

   Kaire sausio 17 dieną vykusiose Lietuvos ir Egipto politinės konsultacijose užsienio reikalų viceministras Neris Germanas su Egipto užsienio reikalų ministro pavaduotoju Europos reikalams Ihabu Nasru aptarė dvišalio bendradarbiavimo bei aktualius tarptautinės darbotvarkės klausimus.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata