Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

JAV lietuviai prisijungs prie atminties akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“

Sukurta 2019.06.13 / Atnaujinta 2019.06.13 09:53
  JAV lietuviai prisijungs prie atminties akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“

  Prie ketvirtus metus birželio 14 dieną Lietuvoje organizuojamos akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“, skirtos sovietinių represijų aukoms, tremtinių istorijoms ir kiekvieno jų likimui pagerbti, šįmet prisijungs ir užsienio lietuviai.

  Lietuvos ambasados Vašingtone, jaunimo pilietinės iniciatyvos „Misija Sibiras“ ir Lietuvių bendruomenės Vašingtone iniciatyva, Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių vardai ir jų likimai bus skaitomi Vašingtone prie paminklo komunizmo aukoms atminti.

  „Istorinė atmintis vienija visame pasaulyje gyvenančius lietuvius. Tai - mūsų tautos stiprybės pagrindas. Tik tinkamai įvertinę tą kainą, kurią už Lietuvos išlikimą ir laisvę atidavė šimtai tūkstančių nekaltų žmonių, galime kurti stiprią ir klestinčią valstybę. Vašingtone organizuojama atminties akcija tik dar kartą parodo, kad trėmimų skausmo nesumažina nei laikas, nei atstumas”, - sakė Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Amerikos Valstijose Rolandas Kriščiūnas.

  Projektas „Misija Sibiras“ pirmą kartą tremtinių ir politinių kalinių atminimo ir pagerbimo akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“ įgyvendino 2016 metais, minint 75-ąsias masinių trėmimų Lietuvoje pradžios metines.

   

  Nuotrauka: Tomas Razmus

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_3981.jpg

  Liepos 29 dieną laikinai einantis pareigas užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su „Misija Sibiras‘19“ dalyviais, kurie grįžo iš ekspedicijos Kazachstane. Šiais metais šešiolikos žmonių komanda planavo vykti į Krasnojarską, tačiau antrus metus iš eilės sulaukė neigiamo atsakymo dėl vizų vykti į Rusiją.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Istorinė, kultūros diplomatija »
  Misija Sibiras 2.jpg

  Jaunimo ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai vakar apsilankė Lietuvos ambasadoje Nur Sultane, Kazachstane, kur prie pusryčių stalo laikinasis reikalų patikėtinis Adomas Davalga atsakė į ekspedicijos dalyvių klausimus apie šalį.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_3698.JPG

  Minint represinės sovietinio saugumo vykdytos operacijos „Priboj“ (liet. − „Bangų mūša“) 70-metį, Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasadoriai pagerbė politinių represijų aukų atminimą. Prie Maskvoje prieš dvejus metus atidengto memorialo „Gedulo siena“ Baltijos valstybių diplomatai padėjo gėles ir uždegė žvakes.

  Atstovybių naujienos »
  3.jpg

  Kovo 9 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone susirinkę JAV lietuvių verslo organizacijų vadovai ir verslininkai tarėsi dėl glaudesnio tarpusavio bendradarbiavimo.

  Atstovybių naujienos »
  10.jpg

  Spalio 20 dieną Vašingtone surengtas kasmetinis Lietuvos ambasadoriaus krepšinio taurės turnyras, kuriame dėl Lietuvos krepšinio federacijos įsteigto trofėjaus varžėsi JAV valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, diplomatai ir gausus būrys Lietuvos diasporos sporto entuziastų.

  Atstovybių naujienos »
  _IMG_2676.jpg

  Spalio 19 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse vykusiame renginyje susitiko su pirmosios lietuvių ekspedicijos į Sibirą dalyviais, tremtiniais ir visuomenės nariais.

  Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata