Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: Būtinas tarptautinis Baltarusijos režimo nusikaltimų tyrimas

Sukurta 2020.12.07 / Atnaujinta 2020.12.07 15:34
   L. Linkevičius: Būtinas tarptautinis Baltarusijos režimo nusikaltimų tyrimas
   L. Linkevičius: Būtinas tarptautinis Baltarusijos režimo nusikaltimų tyrimas

   Gruodžio 7 dieną laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje daugiausia dėmesio skirta transatlantiniams santykiams, situacijai Sakartvele, Venesueloje, ES santykiams su Turkija bei žmogaus teisių ir strateginės autonomijos klausimams.

   L. Linkevičius atkreipė dėmesį, kad brutalūs režimo veiksmai prieš Baltarusijos žmones tik stiprėja ir pasiekė šiandienos Europai neįsivaizduojamus mastus: vyksta plataus masto baudžiamasis persekiojimas, iškelta virs 1000 baudžiamųjų bylų, sulaikytų taikių protestuotojų ir politinių kalinių skaičius išaugo iki nematytų aukštumų. Ministras išreiškė paramą lapkričio 26 dienos Europos Parlamento rezoliucijai, raginančiai ES imtis konkrečių veiksmų tiriant Aliaksandro Lukašenkos režimo nusikaltimus.    

   „Režimas didina represijas prieš savus piliečius, nereaguoja į tarptautinės bendruomenės perspėjimus. ES turi visapusiškai remti tarptautinį A. Lukašenkos režimo nusikaltimų prieš Baltarusijos žmones tyrimą, įsteigti įrodymų rinkimo centrą ir ES tarptautinės teisės ekspertų grupę. Kaltieji vieną dieną turės būti nubausti“, – sakė L. Linkevičius.

   Kalbėdamas apie ES santykius su naująja JAV administracija, L. Linkevičius pabrėžė strateginės partnerystės su JAV svarbą visai ES, bendrą įsipareigojimą išlaikyti transatlantinę vienybę ir solidarumą bei poreikį stiprinti bendradarbiavimą tokiose srityse kaip atsakas į pasaulinius iššūkius ir grėsmes, saugumas ir gynyba, daugiašalės sistemos, grįstos teisės viršenybės, demokratijos ir žmogaus teisių principais, stiprinimas.

   „JAV vaidmuo saugumo ir gynybos srityje išlieka esminis. Europinės saugumo ir gynybos iniciatyvos neturi nustelbti transatlantinio ryšio svarbos bei silpninti Europos pagrindinio saugumo garanto – NATO – vaidmens“, – sakė ministras. Jis taip pat pabrėžė, kad būtina koordinuota politika iš abiejų Atlanto pusių Rusijos atžvilgiu, vieninga parama Rytų kaimynystės šalims, ypač Baltarusijai ir Ukrainai, o taip pat didesnė koordinacija dėl ribojančių priemonių taikymo.

    Nuotraukos: Foreign Affairs Council /  European Union

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio komentaras dėl Baltarusijos Generalinės prokuratūros prašymo išduoti Sviatlaną Cichanouskają: „Lietuva buvo ir bus mūro siena, už kurios prieglobstį ras visos demokratinės jėgos, kurias persekioja režimai. Tad visi, radę prieglobstį Lietuvoje, gali jaustis saugūs, kad jie nebus perduoti režimams - nei dėl savo kovos už demokratiją, nei už žodžio ar tikėjimo laisvę. O Baltarusijos režimui galime pasakyti - greičiau pragaras užšals, negu mes imsime svarstyti jūsų reikalavimus“.

   Kalbos, pareiškimai »
   M. Adomenas.png

   Vasario 25 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas per nuotolį dalyvavo Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos metu vykstančiame išplėstiniame dialoge su Jungtinių Tautų (JT) Vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet, kuri pristatė pranešimą apie žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje 2020 metų vykusių prezidento rinkimų kontekste.

   Dvišaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   Speakers.jpg

   Vasario 18 dieną surengtas kitą savaitę Ženevoje prasidėsiančios Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos paraštinis renginys žmogaus teisių Baltarusijoje tema. Renginio metu aptarti besitęsiantys žmogaus teisių Baltarusijoje pažeidimai bei būdai, kuriais tarptautinė bendruomenė ir Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių taryba galėtų prisidėti prie atskaitomybės už šiuos pažeidimus užtikrinimo.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   20210129_091706.jpg

   Sausio 28 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo Londone vykusioje virtualioje diskusijoje, kurios metu buvo aptarta demokratijos Baltarusijoje ateitis praėjus beveik 6 mėnesiams nuo prezidento rinkimų.

   Atstovybių naujienos »
   2HKHTQ~C.JPG

   Sausio 27 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Paryžiuje kartu su Prancūzijos, Lenkijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrais bei Sviatlana Cichanouskaja atidarė nuotolinį seminarą apie padėtį  Baltarusijoje.

   Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai »
   x.jpg

   Sausio 22 dieną Lietuvos ambasados Baltarusijoje laikinoji reikalų patikėtinė Asta Andrijauskienė ir Lenkijos ambasados Baltarusijoje laikinasis reikalų patikėtinis Marcin Wojciechowski kartu pagerbė 1863 metų (Sausio) sukilimo dalyvių atminimą. Sukilimo dalyvių palaidojimo vietoje Plebanėje padėtos gėlės, uždegtos atminimo žvakutės.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »