Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: Lietuva pasirengusi ir toliau remti Moldovą jos europiniame kelyje

Sukurta 2019.06.27 / Atnaujinta 2019.06.27 16:47
   L. Linkevičius: Lietuva pasirengusi ir toliau remti Moldovą jos europiniame kelyje
   L. Linkevičius: Lietuva pasirengusi ir toliau remti Moldovą jos europiniame kelyje
   L. Linkevičius: Lietuva pasirengusi ir toliau remti Moldovą jos europiniame kelyje

   Birželio 27 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su aukščiausiais Moldovos pareigūnais ir opozicijos atstovais. Vizito Kišiniove metu aptartos Moldovos politinės aktualijos, europinių reformų darbotvarkė ir dvišaliai santykiai.

   Susitikimuose su Moldovos ministre pirmininke Maia Sandu, vicepremjeru, vidaus reikalų ministru Andrejumi Nastase bei užsienio reikalų ir Europos integracijos ministru Nicolajumi Popescu buvo kalbama apie Moldovos europinių reformų įgyvendinimą. Ministras išreiškė viltį, kad dabartinė Vyriausybė iki pat kadencijos pabaigos liks įsipareigojusi europinės integracijos procesui ir vykdys reformas, kurios teiktų apčiuopiamą naudą Moldovos žmonėms ir grąžintų jų pasitikėjimą valstybės institucijomis.

   „Tikimės, kad naujajai Vyriausybei pavyks pasiekti esminės pažangos įgyvendinant ES-Moldovos Asociacijos susitarime prisiimtus įsipareigojimus. Lietuva pasirengusi ir toliau remti Moldovą jos europiniame kelyje, dalintis savo integracine patirtimi“, – sakė L. Linkevičius.

   Ministras pridūrė besitikintis, kad Moldovos Vyriausybė greitu metu sutars su ES dėl ES Aukšto lygio patarėjų misijos atkūrimo.

   Ministras L. Linkevičius ir Moldovos prezidentas Igoris Dodonas apsikeitė nuomonėmis dėl dvišalių ryšių stiprinimo, aptarė Lietuvos ekspertinę ir vystomojo bendradarbiavimo paramą, Moldovos europines aspiracijas ir regioninius saugumo iššūkius.

   „Labai svarbu, kad Moldova išsaugotų Europos integracijos kryptį ir siektų taikaus politinio Padniestrės konflikto sureguliavimo, remdamasi Moldovos teritorinio vientisumo ir suvereniteto principais, suteikiant Padniestrei specialų statusą“, – sakė ministras.

   L. Linkevičius taip pat susitiko su Moldovos parlamento vicepirmininke Monika Babuk, kuri atstovauja opozicinę Demokratų partiją. Ministras pasveikino taikų valdžios pasikeitimą birželio 14 dieną.

   „Konstruktyvi ir atsakinga opozicija yra svarbi demokratijos konsolidacijai. Tikiuosi, jūs nuosekliai palaikysite proeuropietiškos valstybės krypties plėtojimą“, – teigė ministras.

   Linas Linkevičius užtikrino, kad Lietuva pasirengusi ir toliau teikti ekspertinę pagalbą Moldovai kovos su korupcija, pinigų plovimo, policijos mokymų, teisės reformos bei kitose srityse.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Moldova4.jpg

   Rugpjūčio 27 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Nepriklausomybės dienos proga pasveikino Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministrą Olegą Tuleą ir visus Moldovos žmones.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_3201.jpg

   Liepos 28 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko nuotolinės Lietuvos ir Moldovos politinės konsultacijos. Konsultacijų metu aptarti dvišaliai santykiai, reformų procesas Moldovoje, Moldovos ir Europos Sąjungos (ES) santykiai, Rytų partnerystės iniciatyva bei kovos su COVID-19 pandemijos patirtis abejose valstybėse.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_4550.jpg

   Gegužės 14 dieną iš Lietuvos į Armėniją, Moldovą ir Sakartvelą išvyksta Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19. Gegužės 13 dieną humanitarinis krovinys taip pat iškeliavo į Ukrainą.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   IMG_2228.JPG

   Vasario 25 dieną ministras Linas Linkevičius Ženevoje susitiko su Moldovos užsienio reikalų ministru Aureliu Ciocoi. Susitikime aptartas Europos Sąjungos (ES) ir Moldovos Asociacijos susitarimo įgyvendinimas, Moldovos reformų eiga, Lietuvos ir Moldovos bendradarbiavimas Jungtinėse Tautose bei dvišalių santykių aktualijos.

   Dvišaliai santykiai »

   Užsienio reikalų ministerija įdėmiai seka padėtį Moldovos Respublikoje po šiandien Parlamente pareikšto nepasitikėjimo Vyriausybe.

   Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
   DSC_2562.jpg

   Spalio 24 dieną Vilniaus Rotušėje prasidėjo tarptautinė konferencija „JT Darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimas Lietuvos, Moldovos, Sakartvelo ir Ukrainos savivaldybėse: iššūkiai ir galimybės. ES šalių patirtis”. Konferencijos tikslas – Lietuvos, Rytų Partnerystės ir Europos šalių savivaldybių bendradarbiavimo stiprinimas bei patirties mainai savivaldybėse įgyvendinant Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslus (DVT).

   Daugiašaliai santykiai »