Temos Žymėti visasAtžymėti visus

ministras.jpg

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: NATO valstybių įsipareigojimas didinti išlaidas gynybai – kaip niekada aktualus dabartinių grėsmių akivaizdoje

Sukurta 2017.03.31 / Atnaujinta 2017.03.31 16:45
  L. Linkevičius: NATO valstybių įsipareigojimas didinti išlaidas gynybai – kaip niekada aktualus dabartinių grėsmių akivaizdoje

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Briuselyje kovo 31 dieną vykusiame NATO valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikime pabrėžė gynybos stiprinimo svarbą Rusijos keliamų iššūkių akivaizdoje.

  „Lietuvos įsipareigojimas jau kitais metais skirti daugiau kaip 2 proc. BVP gynybai yra tvirtas ir palaikomas visų politinių partijų“, – sakė L. Linkevičius.

  Anot jo, patirtis rodo, kad nė viena NATO narė nėra apsaugota nuo kibernetinių išpuolių, dezinformacijos kampanijų ar karinio pobūdžio provokacijų, todėl turime daugiau investuoti į savo gynybą ir skirti deramą dėmesį mūsų pažeidžiamiausioms vietoms.

  Ministras atkreipė dėmesį į agresyvią Rusijos veiklą Baltijos jūros regione: Kaliningrado srities militarizavimą, įskaitant branduolinį užtaisą galinčias nešti balistines raketas „Iskander“, ir šiais metais planuojamas prieš NATO nukreiptas plataus masto pratybas „Zapad“.

  „Mūsų ligšiolinių pastangų sustiprinti NATO kolektyvinės gynybos ir atgrasymo pajėgumus sėkmė  priklauso nuo investicijų į karines pajėgas, kurios leistų pasiekti aukštą parengties, tvarumo ir sąveikos lygį“, – teigė L. Linkevičius.

  Jis taip pat padėkojo pirmą kartą ministrų susitikime dalyvavusiam naujajam JAV valstybės sekretoriui Rexui Tillersonui už pabrėžtą pasiryžimą stiprinti transatlantinį ryšį ir nepajudinamą JAV įsipareigojimą kolektyvinės gynybos principui.

  Pasak ministro, JAV lyderės vaidmuo tolesnėje NATO adaptacijoje padėtų pasiekti ambicingų tikslų ir užtikrinti, kad Aljanso vadovavimo ir pajėgų struktūra geriausiai atitiktų šiandienos iššūkius.   

  Kartu L. Linkevičius pabrėžė būtinybę išlaikyti tvirtą euroatlantinės bendrijos vienybę ir kalbantis su Rusija siųsti vieningą žinią.

  „Tebesitęsiančios agresijos prieš Ukrainą akivaizdoje įprastas NATO ir Rusijos bendradarbiavimas lieka suspenduotas. Tačiau Varšuvoje vadovams nusprendus palikti atvirus komunikacijos kanalus, juos reikėtų išnaudoti reikalaujant Rusijos pasitraukti iš Ukrainos ir keliant pavojingos karinės veiklos šalia NATO šalių sienų klausimus“, – sakė ministras.

  Briuselyje tą pačią dieną surengtas NATO ir Ukrainos komisijos susitikimas užsienio reikalų ministrų lygiu, skirtas saugumo padėčiai Rytų Ukrainoje, reformų pažangai ir tolesnei NATO paramai aptarti.

  Jo metu L. Linkevičius pabrėžė, kad NATO turi padėti Ukrainai sustiprinti savo saugumą ir atsparumą Rusijos ardomajai veiklai. Tai prisidėtų prie palankios aplinkos politinėms ir ekonominėms reformoms šalyje atlikti. Anot ministro, tai ne Ukrainos konfliktas, tai Rusijos agresija prieš Ukrainą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_7700.JPG

  Lapkričio 12-14 dienomis Lietuvos ambasada Ukrainoje surengė Euroatlantinį jaunimo saugumo forumą Voluinės, Rivnės ir Lvovo regionų studentams.

  Atstovybių naujienos »

  Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdis vyks lapkričio 13 dieną Briuselyje. Jo metu  bus rengiamasi ES-Afrikos viršūnių susitikimui bei aptartas strateginės komunikacijos klausimas, į URT darbotvarkę įtrauktas po Lietuvos iniciatyva Vyriausiajai įgaliotinei F. Mogherini išsiųsto laiško. Vėliau, dalyvaujant gynybos ministrams, bus diskutuojama apie ES saugumą ir gynybą.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » NATO ir tarptautinis saugumas »
  Su O. Zerkal.jpg

  Spalio 19-20 dienomis Kijeve lankėsi užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, kuris su Ukrainos pareigūnais aptarė intensyvų Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimą.

  Dvišaliai santykiai »

  Varšuvoje spalio 9 dieną vyks antrasis devynių NATO priklausančių Vidurio Europos šalių užsienio reikalų ministrų susitikimas. Lietuvai jame atstovaus užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius.

  Daugiašaliai santykiai »
  35324652850_8e3c8ba49d_k.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje liepos 4 dieną susitiko su NATO generalinio sekretoriaus padėjėju (assistant secretary general) Heinrichu Braussu ir aptarė tolesnius NATO planus stiprinti kolektyvinę gynybą bei kartu gerinti pasirengimą atremti propagandines, kibernetines bei kitas hibridinio pobūdžio atakas.

  Daugiašaliai santykiai »
  35280118561_63f5af73a6_k.jpg

  Lietuvoje viešintis NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, pirmadienio vakarą susitikęs su krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministrais, pagyrė Lietuvą už gynybos finansavimo didinimą ir pastangas stiprinti saugumą regione. NATO vadovas taip pat pabrėžė, jog Lietuva, didindama gynybos finansavimą, stiprina viso Aljanso pasiryžimą stiprinti kolektyvinę gynybą.

  NATO ir tarptautinis saugumas »

  Naujienlaiškio prenumerata