Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius pasveikino Belgiją nacionalinės šventės proga

Sukurta 2019.07.21 / Atnaujinta 2019.07.23 11:25
  L. Linkevičius pasveikino Belgiją nacionalinės šventės proga

  Ministras Linas Linkevičius liepos 21 dieną pasveikino Belgijos Karalystės vicepremjerą, užsienio ir Europos reikalų ministrą Didierą Reyndersą bei šalies gyventojus nacionalinės  šventės – Karaliaus Leopoldo I-ojo įžengimo į sostą dienos proga.

  „Mes labai vertiname ir dėkojame už jūsų šalies tvirtą įsipareigojimą siekiant stiprinti Lietuvos ir Baltijos šalių saugumą“, – pažymėjo ministras sveikinimo laiške. Lietuva glaudžiai bendradarbiauja su Belgijos Karalyste politinėje, saugumo, gynybos, ekonomikos ir kultūros srityse.

  Ministras taip pat išreiškė įsitikinimą, kad abi šalys toliau tęs vaisingą partnerystę dvišaliuose ir daugiašaliuose formatuose, drauge siekdamos ne tik abipusės naudos, bet ir taikios, saugios ir klestinčios Europos.

  Belgijos Karalystės nacionalinė šventė minima liepos 21 dieną. Šią dieną 1831 metais į sostą žengė pirmasis belgų karalius Leopoldas I-asis, taip įtvirtindamas Belgijos, kaip nepriklausomos valstybės, pradžią. 2013 metų liepos 21 dieną Belgijos karaliumi tapo dabartinis Belgijos karalius Philippe.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Belgija3.jpg

  Liepos 21 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Belgijos užsienio reikalų ir gynybos ministrą Philippe‘ą Goffiną ir šalies gyventojus nacionalinės  šventės  – Karaliaus Leopoldo I-ojo įžengimo į sostą dienos – proga.

  Dvišaliai santykiai »
  razmus-4914.jpg

  Kovo 4 dieną Lietuvos ambasada Belgijoje Karalystėje drauge su Lietuvos banku ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) Belgijos įmonėms surengė seminarą apie Lietuvos pasiekimus finansinių technologijų srityje bei bendradarbiavimo galimybes.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  92820_61a6318d1fdf3b8e5aa2bc3dae58ab84.jpg

  Vasario 6 dieną Briuselyje (Belgijoje) vyko Stasio Eidrigevičiaus parodos „Mažyčiai laimės trupinėliai“ atidarymas. Paroda surengta artėjančios Vasario 16-osios proga.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_20191106_114811.jpg

  Lapkričio 6 dieną Vilniuje įvyko 9-tasis Jungtinio Lietuvos ir Flandrijos komiteto posėdis, kurio metu pasirašyta nauja bendradarbiavimo programa 2019–2023 metams. Ši programa padės abiem pusėms plėtoti  bendradarbiavimą ekonomikos, švietimo, kultūros, mokslo ir inovacijų, transporto bei kitose srityse.