Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius pasveikino pirmosios lietuvių ekspedicijos į Sibirą dalyvius

Sukurta 2018.10.19 / Atnaujinta 2018.10.19 15:41
   L. Linkevičius pasveikino pirmosios lietuvių ekspedicijos į Sibirą dalyvius
   L. Linkevičius pasveikino pirmosios lietuvių ekspedicijos į Sibirą dalyvius

   Spalio 19 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse vykusiame renginyje susitiko su pirmosios lietuvių ekspedicijos į Sibirą dalyviais, tremtiniais ir visuomenės nariais.

   „Svarbu ir prasminga, jog šiandien „Misija Sibiras“ jaunimas tęsia prieš beveik tris dešimtmečius prasidėjusią tradiciją, kuria puoselėjama mūsų tautos istorinė atmintis“,  – pažymėjo ministras L. Linkevičius, kuris tuo metu buvo vienas iš šios ekspedicijos iniciatorių.

   1989-ųjų metų lietuvių ekspedicijos į Irkutsko sritį tikslas buvo surasti tremtinių kapavietes, deramai jas sutvarkyti,  surinkti informaciją apie lietuvių trėmimo vietas ir jų likimus. Pirmojoje ekspedicijoje į Sibirą dalyvavo 62 dalyviai – 17 suaugusiųjų ir 45 moksleiviai iš visos Lietuvos.

   Atminimo renginys Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse surengtas visuomeninės bendrijos „Lemtis“ ir 1989-ųjų metų moksleivių ekspedicijos dalyvių iniciatyva.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_3981.jpg

   Liepos 29 dieną laikinai einantis pareigas užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su „Misija Sibiras‘19“ dalyviais, kurie grįžo iš ekspedicijos Kazachstane. Šiais metais šešiolikos žmonių komanda planavo vykti į Krasnojarską, tačiau antrus metus iš eilės sulaukė neigiamo atsakymo dėl vizų vykti į Rusiją.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Istorinė, kultūros diplomatija »
   Misija Sibiras 2.jpg

   Jaunimo ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai vakar apsilankė Lietuvos ambasadoje Nur Sultane, Kazachstane, kur prie pusryčių stalo laikinasis reikalų patikėtinis Adomas Davalga atsakė į ekspedicijos dalyvių klausimus apie šalį.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   tomas_razmus-8565.jpg

   Prie ketvirtus metus birželio 14 dieną Lietuvoje organizuojamos akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“, skirtos sovietinių represijų aukoms, tremtinių istorijoms ir kiekvieno jų likimui pagerbti, šįmet prisijungs ir užsienio lietuviai.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »