Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius Šiaurės ir Baltijos šalių ministrų pirmininkų susitikime Kopenhagoje ragino tęsti paramą Rytų partnerystės šalims

Sukurta 2016.11.02 / Atnaujinta 2016.11.02 14:38
   L. Linkevičius Šiaurės ir Baltijos šalių ministrų pirmininkų susitikime Kopenhagoje ragino tęsti paramą Rytų partnerystės šalims
   L. Linkevičius Šiaurės ir Baltijos šalių ministrų pirmininkų susitikime Kopenhagoje ragino tęsti paramą Rytų partnerystės šalims
   L. Linkevičius Šiaurės ir Baltijos šalių ministrų pirmininkų susitikime Kopenhagoje ragino tęsti paramą Rytų partnerystės šalims

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, lapkričio 2 dieną atstovaudamas Lietuvai Šiaurės ir Baltijos šalių (Nordic Baltic Eight, NB8) ministrų pirmininkų susitikime Kopenhagoje, ragino toliau tęsti paramą Rytų kaimynystės šalims.

   „Baltijos ir Šiaurės šalių patirtis ir parama šiandien yra labai reikalinga Ukrainai, Gruzijai, Moldovai ir kitoms Rytų partnerystės šalims. Baltijos šalys, praėjusios ilgą nepriklausomybės atgavimo ir ekonominių reformų kelią, labai gerai supranta dabartinę situaciją ir yra pasiruošusios pasidalinti patirtimi tiek su Rytų partnerystės šalimis, tiek su šalimis donorėmis“, – pabrėžė L. Linkevičius.

   Ministras apžvelgė bendradarbiavimą su Rytų partnerystės šalimis ir paragino kaip galima greičiau užbaigti Asociacijos sutarties su Ukraina ratifikavimo procesą bei suteikti bevizį režimą Ukrainai ir Gruzijai. „Privalome tęsti ambicingą ES Rytų partnerystės politiką“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.

   NB8 ministrų pirmininkų susitikimo metu buvo aptarti svarbiausi regioninio bendradarbiavimo klausimai, bendradarbiavimas energetikos ir transporto srityse, saugumo padėtis regione ir NATO viršūnių susitikimo Varšuvoje metu priimtų sprendimų įgyvendinimas, svarbiausi ES darbotvarkės klausimai, santykiai su Rusija, padėtis Ukrainoje, ES Rytų partnerystės iniciatyvos įgyvendinimas, situacija Sirijoje bei kova su terorizmu.

   „Saugumo situaciją regione šiandien, kaip ir prieš 25 metus, didžiausia dalimi lemia agresyvi Rusijos politika bei jos veiksmai. Tai yra bendras iššūkis visam regionui. Privalome būti susitelkę bei vieningi, nes tik taip galėsime užtikrinti mūsų regiono saugumą bei apginti savo vertybes. Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo forumas gali būti labai naudingas derinant NATO ir ES bendradarbiavimą“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

   Kalbėdamas apie pagrindinius iššūkius Europos Sąjungai, L. Linkevičius pažymėjo, kad kuo glaudesnių santykių su Jungtine Karalyste išlaikymas yra bendras interesas. Jis paragino toliau tęsti NB8 ir Jungtinės Karalystės ministrų pirmininkų susitikimus.

   L. Linkevičius susitikimo metu iškėlė ir branduolinės saugos klausimą. „Regione planuojamų atominių elektrinių projektai privalo atitikti tarptautinius branduolinės saugos standartus. Per mažiau nei penkis mėnesius statomoje Astravo atominėje elektrinėje Baltarusijoje įvyko trys rimti incidentai, apie kurios sužinojome ne iš Baltarusijos, bet iš viešų ar kitokių šaltinių. Nesaugi Astravo atominė elektrinė yra ne tik Lietuvos, bet ir viso regiono problema“, – pažymėjo ministras.

   Kasmet vykstančiame NB8 ministrų pirmininkų susitikime Šiaurės ir Baltijos šalys atvirai diskutuoja ir koordinuoja savo veiksmus bei ieško sprendimų bendriems iššūkiams. 2016 metais NB8 bendradarbiavimą koordinuoja Latvija, kitais metais šią funkciją perims Norvegija.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Gruodžio 13-14 dienomis Vašingtone, JAV, URM Politikos direktorė Asta Skaisgirytė dalyvaus Sustiprintos partnerystės Šiaurės Europoje iniciatyvos  Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Islandijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos ir JAV užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių susitikime. Šios iniciatyvos rėmuose taip pat vyks Baltijos valstybių, JAV ir Šiaurės Europos šalių dialogas gynybos srityje.

   Daugiašaliai santykiai »
   1129latvija.jpg

   Lapkričio 29 dieną Lietuvos ambasados Latvijoje iniciatyva įvyko Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) ambasadorių susitikimas su Latvijos gynybos ministru Raimonds Bergmanis.

   Atstovybių naujienos »
   20171123_.jpg

   Briuselyje viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šiandien susitiko su Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto pirmininku Davidu McAllisteriu ir Europos Parlamento nariu  Knutu Fleckensteinu, vienu iš Europos Parlamento rekomendacijų dėl Rytų partnerystės Briuselio viršūnių susitikimo rengėjų.

   Europos Sąjunga »
   www urm naujienoms.jpg

   Lapkričio 24 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės delegacijoje dalyvaus penktajame ES Rytų partnerystės viršūnių susitikime Briuselyje.

   Daugiašaliai santykiai »
   1108-1.jpg

   Artėjant šio mėnesio pabaigoje vyksiančiam ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, Atėnuose lapkričio 8 dieną surengta konferencija „Rytų Partnerystė: ko tikėtis po 2017 metų viršūnių susitikimo?“, kurios vienas iš organizatorių buvo Lietuvos ambasada Graikijoje.

   Atstovybių naujienos »
   Vilniaus konsultacijos.jpg

    „Reformas vykdančioms ir europietiškas vertybes puoselėjančioms Rytų Europos valstybėms turi būti suteikta narytės ES perspektyva, o bendradarbiavimas pakeltas į kokybiškai naują lygį“, - teigė ministras Linas Linkevičius tarptautiniame Rytų partnerystei skirtame renginyje „Vilniaus konsultacijos“.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »

   Naujienlaiškio prenumerata