Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius su darbo vizitu lankysis Malyje ir Ganoje

Sukurta 2017.10.17 / Atnaujinta 2017.10.17 14:59

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius spalio 17 dieną vyksta į Malį, kur susitiks su aukščiausiais šalies pareigūnais, tarptautinių organizacijų atstovais,  Lietuvos kariais, tarnaujančiais Jungtinių Tautų taikos palaikymo misijoje (MINUSMA) bei Europos Sąjungos mokymų misijoje (EUTM).

Susitikimuose su Malio valdžios atstovais L. Linkevičius aptars Lietuvos karių dalyvavimą minėtose misijose, Europos Sąjungos migracijos darbotvarkės klausimus, dvišalių santykių plėtros galimybes, bendradarbiavimą daugiašaliuose formatuose, saugumo ir vystymosi iššūkius šalyje bei regione.

Iš Malio ministras vyks į Ganą, kur susitiks su šios šalies užsienio reikalų ministre, kitais aukštais valdžios atstovais ir aptars būdus stiprinti dvišalį bendradarbiavimą, ypač ekonomikos srityje.

Lietuvos diplomatijos vadovas vizito metu abiejose šalyse atidarys Lietuvos garbės konsulatus.

Tai pirmasis užsienio reikalų ministro vizitas tiek į Malį, tiek į Ganą.

Lietuva ir Malis diplomatinius santykius užmezgė 1995 metų lapkričio 21 dieną. Malyje neseniai paskirtas Lietuvos garbės konsulas Mamadou Habibas Diallo. Su Gana diplomatiniai santykiai užmegzti 1992 metų birželio 17 dieną, Lietuvai šalyje atstovauja garbės konsulas Arturas Roškovskis.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
tomas_razmus-1953.JPG

Kovo 14 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitikime su naująja Ganos Respublikos ambasadore Lietuvai Gina Ama Blay aptarė dvišalių santykių stiprinimą ekonomikos, švietimo, kultūros bei turizmo srityse.

Dvišaliai santykiai »
Gana3.jpg

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su darbo vizitu lankydamasis  Ganos Respublikos sostinėje Akroje šiandien susitiko su šios šalies užsienio reikalų ministre Shirley Ayorkor Botchway, su kuria aptarė dvišalių santykių plėtros galimybes, bendradarbiavimą daugiašaliuose formatuose, saugumo ir vystymosi iššūkius regione. Vizito metu L. Linkevičius taip pat susitiko su Ganos Respublikos Prezidentu Nana Akufo Addo, Parlamento pirmininko pavaduotoju Josephu Osei Owusu bei komunikacijos ministre Ursula Owusu-Ekuful.

Dvišaliai santykiai » Naujienos »
20171018_143914_resized.jpg

34 Lietuvos karių būrys nuo šiandien pradeda tarnybą Jungtinių Tautų (JT) taikos palaikymo ir stabilizavimo misijoje Malyje (MINUSMA). Jie tarnaus Vokietijos kontingento sudėtyje ir bus atsakingi už pajėgų apsaugos užtikrinimą karinės bazės teritorijoje Gao provincijoje Malio rytinėje dalyje.

Į Malį atvykusius ir savo misiją pradedančius karius pasveikino Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, čia besilankantis su darbo vizitu.

Dvišaliai santykiai »
tomas_razmus-9600.jpg

Birželio 19 dieną Vilniuje užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su naujuoju Malio Respublikos ambasadoriumi Lietuvai Toumani Djimé Diallo, kuris šiandien įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Dvišaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata