Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius susitikime su Lenkijos Prezidento kanceliarijos valstybės sekretoriumi aptarė santykių su Lenkija perspektyvas

Sukurta 2017.01.13 / Atnaujinta 2017.01.14 10:56
  L. Linkevičius susitikime su Lenkijos Prezidento kanceliarijos valstybės sekretoriumi aptarė santykių su Lenkija perspektyvas

  Lietuva ir Lenkija yra artimiausios kaimynės bei strateginės partnerės, turinčios daugybę bendrų interesų ir iššūkių, todėl glaudus šalių bendradarbiavimas neturi alternatyvų, teigė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikime su Lenkijos Prezidento kanceliarijos valstybės sekretoriumi Krzysztofu Szczerskiu.

  Sausio 13 dieną Trakuose vykusiame susitikime aptartas dvišalis bendradarbiavimas, ES darbotvarkės, saugumo politikos  ir energetinio saugumo klausimai, santykiai su Rusija, padėtis Ukrainoje, Rytų partnerystės politika.

  Daug dėmesio pokalbio metu skirta saugumo situacijai regione aptarti. „Šiuo metu turime koncentruotis į sklandų NATO viršūnių susitikime Varšuvoje priimtų sprendimų įgyvendinimą“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas. Jis padėkojo Lenkijai už daugkartinį dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Lietuvoje.

  Kalbantis apie santykius su Rusija ir situaciją Ukrainoje buvo pažymėta, kad svarbu išlaikyti vieningą sankcijų politiką Rusijos atžvilgiu tol, kol nebus visiškai įgyvendinti Minsko susitarimų reikalavimai bei tęsti paramą Ukrainos teritorinio vientisumo užtikrinimui ir reformų procesui šioje srityje. „Lietuva ir Lenkija ir toliau turi dėti bendras pastangas įgyvendinant ES Rytų partnerystės iniciatyvą“, – pažymėjo L. Linkevičius.

  Susitikime buvo pabrėžta Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo energetikos ir transporto srityse svarba. „Bendradarbiavimas su Lenkija labai svarbus siekiant Baltijos šalių elektros sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais bei siekiant maksimaliai efektyviai išnaudoti projektą „Rail Baltica“, taip pat svarbu tęsti dujų jungties projekto įgyvendinimą“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

  Pokalbio metu buvo iškeltas klausimas dėl Astravo atominės elektrinės projekto Baltarusijoje, kuris yra įgyvendinamas neskaidriai ir nesilaikant tarptautinių branduolinės saugos ir aplinkosaugos reikalavimų.

  Taip pat aptarti klausimai, susiję su lenkų tautinės mažumos padėtimi Lietuvoje.

  2017 m. sausio 20 d. L. Linkevičius Lenkijos užsienio reikalų ministro Witoldo Waszczykowskio kvietimu lankysis Varšuvoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Lenkija8.jpg

  Lapkričio 11 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Lenkijos užsienio reikalų ministrą Jaceką Czaputowiczių Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio proga.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
  Lenkija6.jpg

  Lapkričio 11 dieną 12.00 val. Vilniuje, Lukiškių aikštėje bus iškilmingai iškeltos Lietuvos ir Lenkijos vėliavos. Vėliavų pakėlimo ceremonija skirta Lenkijos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo 100-osioms metinėms pažymėti.

  prie veliavos.JPG

  Atsisveikindamas su diplomatinę misiją Lenkijoje baigusiu Lietuvos ambasadoriumi Šarūnu Adomavičiumi Ščecino-Kamiensko arkidiecezijos arkivyskupas metropolitas Andrzej Dzięga už reikšmingą indėlį į krikščioniškų vertybių tarp tautų kūrimą ambasadoriui įteikė Ščecino-Kamiensko arkidiecezijos apdovanojimą „Kryžius už nuopelnus“.

  Atstovybių naujienos »
  szczetski ir ambas.jpg

  Diplomatinę misiją Lenkijoje baigiančiam Lietuvos Respublikos nepaprastajam ir įgaliotajam  ambasadoriui Lenkijos Respublikoje Šarūnui Adomavičiui „už ypatingus nuopelnus plėtojant Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą“ įteiktas  Ordino  už nuopelnus Lenkijos Respublikai Komandoro kryžius.

  Atstovybių naujienos »

  Spalio 23-25 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Varšuvos saugumo forume. Jis pasisakys pagrindinėje forumo ministrų diskusijoje „Saugumas Europoje: lūžio linijos Rytuose“. Diskusijoje taip pat dalyvaus Lenkijos, Ukrainos, Moldovos ir Gruzijos užsienio reikalų ministrai.

  Daugiašaliai santykiai »
  IMG_1467.JPG

  Spalio 4-5 dienomis Birštone vyko tradicinis kasmetinis Lietuvos ir Lenkijos intelektualų ir ministerijų atstovų susitikimas, kurio dalyviai aptarė bendradarbiavimą Baltijos jūros regione, dvišalių santykių perspektyvas, saugumo politikos aktualijas bei ES ateitį.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata