Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius susitikime su Lenkijos Prezidento kanceliarijos valstybės sekretoriumi aptarė santykių su Lenkija perspektyvas

Sukurta 2017.01.13 / Atnaujinta 2017.01.14 10:56
  L. Linkevičius susitikime su Lenkijos Prezidento kanceliarijos valstybės sekretoriumi aptarė santykių su Lenkija perspektyvas

  Lietuva ir Lenkija yra artimiausios kaimynės bei strateginės partnerės, turinčios daugybę bendrų interesų ir iššūkių, todėl glaudus šalių bendradarbiavimas neturi alternatyvų, teigė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikime su Lenkijos Prezidento kanceliarijos valstybės sekretoriumi Krzysztofu Szczerskiu.

  Sausio 13 dieną Trakuose vykusiame susitikime aptartas dvišalis bendradarbiavimas, ES darbotvarkės, saugumo politikos  ir energetinio saugumo klausimai, santykiai su Rusija, padėtis Ukrainoje, Rytų partnerystės politika.

  Daug dėmesio pokalbio metu skirta saugumo situacijai regione aptarti. „Šiuo metu turime koncentruotis į sklandų NATO viršūnių susitikime Varšuvoje priimtų sprendimų įgyvendinimą“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas. Jis padėkojo Lenkijai už daugkartinį dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Lietuvoje.

  Kalbantis apie santykius su Rusija ir situaciją Ukrainoje buvo pažymėta, kad svarbu išlaikyti vieningą sankcijų politiką Rusijos atžvilgiu tol, kol nebus visiškai įgyvendinti Minsko susitarimų reikalavimai bei tęsti paramą Ukrainos teritorinio vientisumo užtikrinimui ir reformų procesui šioje srityje. „Lietuva ir Lenkija ir toliau turi dėti bendras pastangas įgyvendinant ES Rytų partnerystės iniciatyvą“, – pažymėjo L. Linkevičius.

  Susitikime buvo pabrėžta Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo energetikos ir transporto srityse svarba. „Bendradarbiavimas su Lenkija labai svarbus siekiant Baltijos šalių elektros sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais bei siekiant maksimaliai efektyviai išnaudoti projektą „Rail Baltica“, taip pat svarbu tęsti dujų jungties projekto įgyvendinimą“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

  Pokalbio metu buvo iškeltas klausimas dėl Astravo atominės elektrinės projekto Baltarusijoje, kuris yra įgyvendinamas neskaidriai ir nesilaikant tarptautinių branduolinės saugos ir aplinkosaugos reikalavimų.

  Taip pat aptarti klausimai, susiję su lenkų tautinės mažumos padėtimi Lietuvoje.

  2017 m. sausio 20 d. L. Linkevičius Lenkijos užsienio reikalų ministro Witoldo Waszczykowskio kvietimu lankysis Varšuvoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_5367.jpg

  Vasario 28 dieną Varšuvoje vyko iškilmingas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo renginys. Lietuvos valstybinės vėliavos spalvomis apšviestoje Varšuvos filharmonijoje koncertavo Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas Mirgos Gražinytės-Tylos.

  Atstovybių naujienos »

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius laišku pasveikino sausio 9 dieną į pareigas paskirtą Lenkijos užsienio reikalų ministrą Jaceką Czaputowiczių.

  Dvišaliai santykiai »
  LT-PL 5.JPG

  Gruodžio 12 dieną Varšuvoje vyko Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų viceministrų Dariaus Skusevičiaus ir Bartoszo Cichockio susitikimas, kurio metu aptarti aktualūs saugumo ir Rytų politikos klausimai, pažymėta transatlantinio ryšio, JAV buvimo regione, NATO pajėgų dislokavimo Lenkijoje ir Baltijos šalyse svarba. Viceministrai taip pat aptarė Rytų partnerystės aukščiausio lygio susitikimo rezultatus, pažymėjo, jog būtina konkreti parama Rytų partneriams tęsiant reformas.

  Dvišaliai santykiai »
  Lenkija8.jpg

  Lapkričio 11 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Lenkijos užsienio reikalų ministrą Witoldą Waszczykowskį Nepriklausomybės dienos proga. Lenkijai ir jos žmonėms ministras palinkėjo sėkmės, klestėjimo ir gerovės.

  Dvišaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »
  tomas razmus-3138.JPG

  Spalio 25 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių Astos Skaisgirytės ir Witoldo Sobkowo politinės konsultacijos. Susitikimo metu derintos pozicijos aktualiais ES ir NATO politikos klausimais, aptarta dvišalio bendradarbiavimo darbotvarkė.

  Dvišaliai santykiai »
  image2.jpg

  Spalio 6 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Lenkijos Seimo Nacionalinės gynybos komiteto delegacija vadovaujama Michało Jacho. Susitikimo metu buvo dar kartą pripažinta, kad Lietuva ir Lenkija vienodai supranta ir vertina grėsmes regione, mato vienodus kelius jų suvaldymui.

  Dvišaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »

  Naujienlaiškio prenumerata