Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Liepojoje bus atidengta atminimo lenta Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signatarams

Sukurta 2018.05.22 / Atnaujinta 2018.05.22 09:00

Gegužės 28 dieną Liepojoje vyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų atminimo lentos atidengimo renginys.

Granitinę atminimo lentą, Lietuvos ambasados Rygoje iniciatyva, parėmus Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai, sukūrė skulptorius Marijonas Šlektavičius. Lenta skirta Stanislovo Narutavičiaus (1862-1932), Aleksandro Stulginskio (1885-1969) ir Jono Smilgevičiaus (1870-1942), kurie įvairiais laikotarpiais mokėsi tuometinėje Liepojos gimnazijoje, atminimui įamžinti. 

Šiuo metu  buvusiame gimnazijos pastate (Krišjāna Valdemāra iela 4) veikia Liepojos universiteto Gamtos ir inžinerijos mokslų fakultetas.

Renginys prasidės 14 valandą iškilmingu lentos atidengimu ant buvusios gimnazijos sienos. Sveikinimo žodžius tars Liepojos universiteto rektorė prof. Dace Markus, Lietuvos Respublikos Seimo tarpparlamentinių ryšių su Latviją grupės pirmininkas Kęstutis Masiulis, Latvijos Respublikos Saeimos tarpparlamentinių ryšių su Lietuva grupės pirmininkas Romualds Ražuks, Lietuvos Respublikos ambasadorius Latvijos Respublikoje Artūras Žurauskas.

Vėliau Liepojos universiteto Aktų salėje (Lielā iela 14) įvyks Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis” koncertas

Šiuo renginiu Lietuvos ambasada Rygoje tęsia Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventinį minėjimą Latvijoje.

Kontaktinis asmuo Liepojoje – Simona Laiveniece, tel. +371 63407766,  29460034

Kontaktinis asmuo Rygoje – Jurgita Binkienė,  +371 67320919, 29139318

Susijusios naujienos Visos naujienos »
88635_8b7de04c7d7beadb86b496884512490f.jpg

Latvijos lietuviai jau ketvirtą kartą dalyvauja Lietuvių kalbos dienose, skirtose lietuvių kalbos sklaidai, mokymosi motyvacijai ir kalbos prestižui didinti. 2019 metus Seimas yra paskelbęs Pasaulio lietuvių, Juozo Tumo-Vaižganto ir Vietovardžių metais, todėl renginiuose daugiausiai dėmesio skiriama šioms temoms.

Dvišaliai santykiai »
Liekis1.jpg

Vasario 21 dieną Lietuvos ambasadoje Latvijoje surengta diskusija „Prezidento rinkimai ir referendumas: politiniai iššūkiai ir poveikis”.

Dvišaliai santykiai »

Vasario 1-3 dienomis Rygoje vyksta didžiausia šalyje turizmo paroda „BaltTour 2019“. Šiais metais Lietuva yra atstovaujamas kaip niekad gausiai – parodoje dalyvauja 15 jungtinių stendų iš Lietuvos, kurie pristato beveik visus šalies regionus. Iš viso Lietuvą atstovauja daugiau nei 50 turizmo objektų. 

Dvišaliai santykiai »

Sausio 31 dieną Lietuvos ambasadoje Rygoje vyko Žemaitijos ir Aukštaitijos turizmo išteklių ir galimybių naujienų pristatymo renginys. Jo metu Šiaulių, Anykščių bei Plungės turizmo informacijos centrų vadovai Latvijos turizmo agentūrų atstovus, turizmo klausimais rašančius žurnalistus bei gidus informavo apie pagrindinius turizmo maršrutus, kultūrinius objektus ir renginius bei kulinarinį paveldą.

Dvišaliai santykiai »

Užsienio reikalų ministerijos (URM) užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta apklausa apie užsienio politiką parodė, jog Lietuvos gyventojai užsienio politiką ir diplomatiją laiko reikšmingais šalies ir jos gyventojų saugumo užtikrinimo veiksniais, iš esmės pritaria valdžios institucijų vykdomai šalies užsienio politikai, pasisako už glaudesnį bendradarbiavimą su Baltijos šalimis bei Lenkija, o didžiausią grėsmę jaučia iš Rusijos.

Naujienos »
11.JPG

Gruodžio 12 dieną Lietuvos ambasadoje Latvijoje vyko antrasis Lietuvos profesionalų klubo Rygoje „Global Lithuanian Leaders Riga“ susitikimas.

Atstovybių naujienos »

Naujienlaiškio prenumerata