Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva išreiškė paramą žurnalistų saugumui ir žiniasklaidos laisvei kovojant su COVID-19 pandemija

Sukurta 2020.04.15 / Atnaujinta 2020.04.16 11:02

Balandžio 15 dieną Jungtinėse Tautose, UNESCO ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijose veikiančios keturios Žurnalistų saugumo draugų grupės išplatino pirmąjį bendrą pareiškimą, skirtą atkreipti dėmesį į žiniasklaidos laisvės ir žurnalistų saugumo užtikrinimo svarbą kovoje su COVID-19 pandemija. Prie šio pareiškimo rengimo aktyviai prisidėjo Lietuva, kuri ko-pirmininkauja Žurnalistų saugumo draugų grupėms Niujorke ir Vienoje.

Bendrajame pareiškime akcentuojama, kad siekiant veiksmingai kovoti su COVID-19 pandemijos plitimu, būtina užtikrinti, jog visuomenė turėtų nevaržomą prieigą prie teisingos ir neiškraipytos informacijos, todėl itin svarbus žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų saugumas. Kova su pandemija bei nepaprastosios padėties įvedimas neturėtų tapti pretekstu riboti žiniasklaidos laisvę.

Pareiškime išsakomas susirūpinimas, kad kai kurios pasaulio valstybės COVID-19 pandemijos metu imasi neproporcingai varžančių ribojimo priemonių, kurių taikiniais labai dažnai tampa būtent žurnalistai, todėl pasaulyje pastebimas išaugęs neteisėtų sulaikymų, išpuolių, šmeižto kampanijų nukreiptų prieš žurnalistus skaičius. Kaip pažymima, ypač tokiais atvejais nukenčia moterys žurnalistės.

Prie pranešimo prisijungė net 41 draugų grupėms priklausančios pasaulio valstybės.

Žurnalistų saugumo draugų grupės – keturios atskiros neformalios panašiai mąstančių valstybių grupės, veikiančios prie tarptautinių organizacijų (prie Jungtinių Tautų Niujorke ir Ženevoje, prie UNESCO Paryžiuje bei prie ESBO Vienoje), ir aktyviai veikiančios žurnalistų saugumo ir žiniasklaidos laisvės srityse. Šios draugų grupės organizuoja įvairius renginius, konferencijas, diskusijas žurnalistų saugumo temomis. Lietuva yra visų keturių grupių narė nuo pat šių grupių susikūrimo pradžios, o žurnalistų saugumas ir žiniasklaidos laisvė – vienas iš Lietuvos pagrindinių prioritetų žmogaus teisių srityje.

Pranešimo tekstas pridedamas

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Vasario 2 dieną Lietuvos iniciatyva Europos Tarybos (ET) bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) vadovams buvo išplatinti Baltijos valstybių užsienio reikalų ministrų laiškai, smerkiantys Rusijos teisėsaugos institucijų naudojamą smurtą prieš taikius protestuotojus ir raginantys tarptautinę bendruomenę imtis neatidėliotinų veiksmų, reaguojant į masinius protestuotojų ir žurnalistų sulaikymus Rusijoje.

Daugiašaliai santykiai »
UPR.png

Sausio 20 ir 22 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės sesijoje ir pateikė Lietuvos rekomendacijas Australijai ir Austrijai žmogaus teisių srityje.

JT Saugumo Taryba » Daugiašaliai santykiai »

Sausio 6 dieną trylikos Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ministrai kreipėsi į už sveikatos apsaugą bei bendradarbiavimą su ES partnerėmis atsakingus ES komisarus ir paragino Europos Komisiją (EK) sukurti paramos mechanizmą, kurio dėka Rytų partnerystės šalys galėtų greičiau įsigyti vakcinos nuo COVID-19.

Daugiašaliai santykiai »

Gruodžio 30 dieną Vyriausybės posėdyje buvo nuspręsta nuo 2021 m. sausio 1 d. nebepratęsti skrydžių iš Jungtinės Karalystės (JK) draudimo. Vieningai skrydžių draudimą iš JK įvedusios Baltijos valstybės kartu jo ir atsisakė. 

Konsulinės naujienos » Daugiašaliai santykiai » Užsienio lietuviai »

Šiandien vykusio pokalbio tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrų metu nuspręsta organizuoti humanitarinį skrydį trijų Baltijos valstybių gyventojams iš Jungtinės Karalystės (JK).

Konsulinės naujienos »
KELIONIU REKOMENDACIJOS 4.jpg

Įvertinus susidariusią situaciją dėl Jungtinėje Karalystėje nustatytos koronaviruso (COVID-19) mutacijos ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimto sprendimo nuo gruodžio 21 d. iki gruodžio 31 d. laikinai stabdyti visus keleivinius skrydžius iš Jungtinės Karalystės bei dėl kritinės pandemijos padėties Lietuvoje ir sugriežtintų karantino priemonių, Užsienio reikalų ministerija šiandien paskelbė rekomendaciją piliečiams nevykti į Jungtinę Karalystę.

Konsulinės naujienos »