Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva išreiškė paramą žurnalistų saugumui ir žiniasklaidos laisvei kovojant su COVID-19 pandemija

Sukurta 2020.04.15 / Atnaujinta 2020.04.16 11:02

Balandžio 15 dieną Jungtinėse Tautose, UNESCO ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijose veikiančios keturios Žurnalistų saugumo draugų grupės išplatino pirmąjį bendrą pareiškimą, skirtą atkreipti dėmesį į žiniasklaidos laisvės ir žurnalistų saugumo užtikrinimo svarbą kovoje su COVID-19 pandemija. Prie šio pareiškimo rengimo aktyviai prisidėjo Lietuva, kuri ko-pirmininkauja Žurnalistų saugumo draugų grupėms Niujorke ir Vienoje.

Bendrajame pareiškime akcentuojama, kad siekiant veiksmingai kovoti su COVID-19 pandemijos plitimu, būtina užtikrinti, jog visuomenė turėtų nevaržomą prieigą prie teisingos ir neiškraipytos informacijos, todėl itin svarbus žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų saugumas. Kova su pandemija bei nepaprastosios padėties įvedimas neturėtų tapti pretekstu riboti žiniasklaidos laisvę.

Pareiškime išsakomas susirūpinimas, kad kai kurios pasaulio valstybės COVID-19 pandemijos metu imasi neproporcingai varžančių ribojimo priemonių, kurių taikiniais labai dažnai tampa būtent žurnalistai, todėl pasaulyje pastebimas išaugęs neteisėtų sulaikymų, išpuolių, šmeižto kampanijų nukreiptų prieš žurnalistus skaičius. Kaip pažymima, ypač tokiais atvejais nukenčia moterys žurnalistės.

Prie pranešimo prisijungė net 41 draugų grupėms priklausančios pasaulio valstybės.

Žurnalistų saugumo draugų grupės – keturios atskiros neformalios panašiai mąstančių valstybių grupės, veikiančios prie tarptautinių organizacijų (prie Jungtinių Tautų Niujorke ir Ženevoje, prie UNESCO Paryžiuje bei prie ESBO Vienoje), ir aktyviai veikiančios žurnalistų saugumo ir žiniasklaidos laisvės srityse. Šios draugų grupės organizuoja įvairius renginius, konferencijas, diskusijas žurnalistų saugumo temomis. Lietuva yra visų keturių grupių narė nuo pat šių grupių susikūrimo pradžios, o žurnalistų saugumas ir žiniasklaidos laisvė – vienas iš Lietuvos pagrindinių prioritetų žmogaus teisių srityje.

Pranešimo tekstas pridedamas

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_7961.jpg

Birželio 2 dieną viceministras Neris Germanas dalyvavo tarptautinėje Saudo Arabijos ir Jungtinių Tautų (JT) surengtoje donorų Jemenui vaizdo konferencijoje, kurioje paskelbė apie Lietuvos sprendimą šiai šaliai skirti 100 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai. Parama bus pervesta į Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos Jemenui fondą.

Daugiašaliai santykiai »
pelesa.jpg

Lietuvos ambasada Baltarusijoje, siekdama apsaugoti labiausiai pažeidžiamus lietuvių bendruomenių Baltarusijoje atstovus nuo COVID-19 protrūkio, inicijavo paramos projektą, kurio metu lietuvių bendruomenėms Gervėčiuose ir Pelesoje buvo perduotos būtiniausios asmens apsaugos priemonės (veido kaukės bei dezinfekcinis skystis).

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

Užsienio reikalų ministerija kai kurioms Europos Sąjungos  valstybėms, Norvegijai, Islandijai ir Lichtenšteinui atšaukė aukščiausią perspėjimą „nevykti į užsienio valstybes“, tačiau specifiniai perspėjimai išlieka. Taip pat išlieka perspėjimas nevykti į Belgiją, Jungtinę  Karalystę, Švediją ir Portugaliją.

Konsulinės naujienos »
DSC_5652.jpg

Gegužės 29 dieną nuotoliniame posėdyje Lietuvos Respublikos Vyriausybės komisija – Ekonominės diplomatijos taryba (EDT) diskutavo apie COVID-19 pandemijos poveikį Lietuvos ekonomikai ir prekybai bei šiame kontekste svarbius ekonominės diplomatijos strateginių krypčių ir atstovavimo plėtros klausimus.

Ekonominiai santykiai »
download.jpg

Gegužės 27 dieną Lietuvos ambasadorius Indijoje Julius Pranevičius pasirašė susitarimą su Butano nevyriausybine organizacija „Zamin Friends Forever” dėl paramos skyrimo veido kaukių gamybai. Projektu Lietuva prisidės prie kitų Europos šalių pagalbos remiant Butano Karalystės pastangas kontroliuoti Covid-19 plitimą šalyje.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

Gegužės 27 dieną Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui atnaujinti oro susisiekimą tarp Lietuvos ir Vokietijos bei Nyderlandų Karalystės.

Konsulinės naujienos »