Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva kviečia Italiją kartu spręsti saugumo grėsmes artimoje kaimynystėje

Sukurta 2018.03.15 / Atnaujinta 2018.03.15 09:37
  Lietuva kviečia Italiją kartu spręsti saugumo grėsmes artimoje kaimynystėje

  Kovo 14 dieną politikos direktorė Asta Skaisgirytė dalyvavo politinėse konsultacijose Romoje, kur susitiko su Italijos užsienio reikalų ministerijos politikos direktoriumi Luca Giansanti. Konsultacijų metu aptarti saugumo ir gynybos, Rytų Partnerystės, Rusijos, Vakarų Balkanų, Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų klausimai.

  Transatlantinio ir Europos saugumo ir gynybos tema susilaukė didžiausio politikos direktorių dėmesio. Diskusijoje su Italijos diplomatais pažymėta, kad Lietuva ir Italija glaudžiai bendradarbiauja kovojant su grėsmėmis, nors ir susiduria su skirtingais saugumo iššūkiais. A. Skaisgirytė padėkojo už Italijos kariškių indėlį NATO priešakinėse pajėgose ir vykdant oro policijos misijas Baltijos šalyse. Taip pat buvo kalbama apie Rytų partnerių ir ypač Ukrainos reformų eigą ir saugumo situaciją. Italijos Politikos direktorius pasidalino savo šalies žiniomis, patirtimi ir įžvalgomis Šiaurės Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose.

  Vizito metu A. Skaisgirytė susitiko su Italijos Prezidento patarėja Emanuela D’Alessandro, su kuria aptarė pasirengimą šiais metais suplanuotam Lietuvos Prezidentės vizitui į Romą ir Italijos Prezidento vizitui į Vilnių. Lietuvos politikos direktorės susitikime su Maltos Ordino generaliniu sekretoriumi Stefano Ronca aptarta sėkminga Ordino veikla Lietuvoje bei galimybės vykdyti bendrus humanitarinės paramos projektus Rytų Partnerystės šalyse. A. Skaisgirytė taip pat susitiko su Švento Sosto Valstybės sekretoriato atstovais, skaitė pranešimą Tarptautinių santykių institute apie saugumo iššūkius Šiaurės Europoje.

  Kovo 15 dieną Lietuvos politikos direktorė dalyvauja neeilinėje paramos Jungtinių Tautų pagalbos ir darbų agentūrai Palestinos pabėgėliams Artimuosiuose Rytuose (UNWRA) konferencijoje, kurioje perskaitys pranešimą ir informuos apie Lietuvos užsienio reikalų ministerijos sprendimą skirti finansinę paramą šiai JT agentūrai.

  Naujienlaiškio prenumerata