Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pasirengusi stiprinti dvišalius santykius su Armėnija

Sukurta 2019.10.31 / Atnaujinta 2019.11.01 11:19
   Lietuva pasirengusi stiprinti dvišalius santykius su Armėnija
   Lietuva pasirengusi stiprinti dvišalius santykius su Armėnija
   Lietuva pasirengusi stiprinti dvišalius santykius su Armėnija

   Spalio 30 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė su Armėnijos ministru Pirmininku Nikolu Pashinyanu aptarė Lietuvos ir Armėnijos santykių politinę ir ekonominę darbotvarkę, bendradarbiavimą Rytų partnerystės rėmuose, pasikeitė nuomonėmis dėl Kalnų Karabacho konflikto sprendimo.

   Ambasadorė I. Stanytė-Toločkienė pažymėjo, jog Armėnijoje vykstant reikšmingoms demokratinėms pertvarkoms, Lietuva iš naujo atranda šią šalį ir nori būti matoma kaip artima Armėnijos partnerė įgyvendinant reformas. Lietuva yra pasirengusi dalytis savo išmoktomis pamokomis ir sėkmės istorijomis teismų sistemos reformos, atsinaujinančios energetikos, atliekų rūšiavimo, investicijų pritraukimo, informacinių technologijų, kitose Armėnijos pusę dominančiose srityse.

   Pasak ambasadorės, Lietuva taip pat remia Armėnijos ryšių su Europos Sąjunga stiprinimą, aktyviai pasisako už dialogo dėl bevizio režimo Armėnijos piliečiams pradžią.

   Sveikindamas ambasadorę su paskyrimu, ministras pirmininkas Nikolas Pashinyanas pažymėjo, kad Armėnija ir Lietuva palaiko veiksmingą politinį dialogą, o tai sukuria gerą pagrindą dvišaliams santykiams plėtoti informacinių technologijų, turizmo, žemės ūkio srityse. N. Pashinyanas taip pat pabrėžė tiesioginio oro susisiekimo užmezgimo svarbą plėtojant verslo ryšius. 

   N. Pashinyanas padėkojo už ES ir Armėnijos visapusiškos ir tvirtesnės partnerystės susitarimo ratifikavimą ir akcentavo didelę Lietuvos patirtį demokratijos stiprinimo srityje. Armėnija neabejotinai suinteresuota perimti Lietuvos patirtį šioje ir kitose srityse.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_20191116_222739.jpg

   Antrus metus Armėnijoje organizuojamame Europos kino festivalyje šiemet Lietuva pristatė du lietuvių režisierių filmus – Karolio Kaupinio „Nova Lituania” ir Mariaus Markevičiaus „Tarp pilkų debesų”.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   1572958658_3025514.jpg

   Lapkričio 5 dieną Nacionaliniame Armėnijos architektūros ir statybos universitete buvo įteikta trečioji Jurgio Baltrušaičio jaunesniojo vardo premija.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   Dalyviai 2.jpg

   Spalio 22 dieną Lietuvos ambasada Armėnijoje dalyvavo projekto „Vieningas Sisiano regiono medaus prekės ženklas“ baigiamajame renginyje. Tikimasi, kad projekto metu sukurtas prekės ženklas padės regiono bitininkams pasiekti pirkėjus Armėnijoje.

   Atstovybių naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   photo_Territorial Adm1.jpg

   Spalio 18 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos Teritorinio administravimo ir infrastruktūros ministru Surenu Papikyanu. 

   Dvišaliai santykiai »
   photo.php_Defence5.jpg

   Spalio 15 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos Gynybos ministru Davidu Tonoyanu. Susitikimo metu ambasadorė pažymėjo, kad Lietuva suinteresuota stiprinti santykius su Armėnija, remia demokratinių reformų įgyvendinimą, yra pasirengusi dalintis gerąja patirtimi įvairiose srityse.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   LT-AM.JPG

   Rugsėjo 21 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Armėnijos užsienio reikalų ministrą Zohrabą Mnatsakanyaną Nepriklausomybės dienos proga.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata