Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva smerkia smurto aktą Gruzijos priešrinkiminiu laikotarpiu

Sukurta 2016.10.05 / Atnaujinta 2016.10.05 16:41

Užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia Tbilisyje vakar įvykdytą Gruzijos parlamento nario automobilio susprogdinimą, kurio metu buvo sužaloti žmonės. Tokie incidentai gali destabilizuoti padėtį šalyje demokratinio priešrinkiminio proceso metu.

Užsienio reikalų ministerija teigiamai vertina Gruzijos vyriausybės pasiryžimą nedelsiant pradėti įvykio tyrimą, ragina vyriausybę surasti ir nubausti kaltuosius, o visas politines jėgas dėti pastangas, siekiant susilaikyti nuo prievartos ir laikytis rimties, taip užkertant kelią įvairioms provokacijoms ir užtikrinant demokratiniams rinkimams būtiną saugią aplinką.

Lietuva pabrėžia, kad demokratinių rinkimų standartų užtikrinimo rinkimuose tąsa – būtina sąlyga Gruzijos klestėjimui, stabilumui, europinei ir euroatlantinei integracijai. Provokacijos ir smurto incidentai neturi sukliudyti įtvirtinti jau pasiektą ženklią Gruzijos pažangą.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
564687.jpg

Lietuvos ambasada Tbilisyje gruodžio 13 dieną surengė Lietuvos ir Sakartvelo (Gruzijos) savivaldybių forumą, kuriame Sakartvelo savivaldybių atstovai buvo supažindinti su Birštono ir Akmenės rajono savivaldybių patirtimi, surengtos interaktyvios idėjų dirbtuvės, pristatyta abiejų šalių virtualios bendradarbiavimo platformos idėja.

Atstovybių naujienos »
3.jpg

Tbilisyje esančiuose „Kaukazo namuose“ lapkričio 6 dieną pristatyta lietuvių rašytojo Antano Vienuolio knyga „Užkeiktieji vienuoliai“, išleista kartvelų (gruzinų) kalba.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
20181023URM0552.JPG

Spalio 23 dieną Vilniuje surengtas penktasis Lietuvos ir Sakartvelo (Gruzijos) Europos ir euroatlantinės integracijos komisijos posėdis, kuriam pirmininkavo abiejų šalių užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Davidas Zalkalianis.

Dvišaliai santykiai »

Spalio 23 dieną Lietuvoje su oficialiu vizitu lankysis Sakartvelo (Gruzijos) užsienio reikalų ministras Davidas Zalkalianis. Ministrą vizito metu priims Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Lietuvos ir Sakartvelo užsienio reikalų ministrai taip pat dalyvaus penktajame dvišalės Lietuvos ir Sakartvelo Europos ir euroatlantinės integracijos komisijos posėdyje. Susitikimų metu numatoma aptarti dvišalį bendradarbiavimą, Sakartvelo integracijos į ES ir NATO pažangą, šalies politinę padėtį artėjant prezidento rinkimams ir saugumo situaciją regione.  

Su Radviliskio meru.JPG

Lietuvos ambasadorius Sakartvele Giedrius Puodžiūnas šį savaitgalį vykusios Chašurio miesto šventės metu už išskirtinę Lietuvos ambasados partnerystę, bendrų projektų inicijavimą ir įgyvendinimą paskelbtas miesto garbės piliečiu.

Dvišaliai santykiai »
1.jpg

Rugsėjo 17 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius su Lietuvoje viešinčia Sakartvelo (Gruzijos) parlamento delegacija aptarė Sakartvelo pažangą siekiant integracijos į Europos Sąjungą ir NATO, atkreipė dėmesį į parlamento vaidmenį įgyvendinant būtinas reformas.

Dvišaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata