Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva smerkia smurto aktą Gruzijos priešrinkiminiu laikotarpiu

Sukurta 2016.10.05 / Atnaujinta 2016.10.05 16:41

Užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia Tbilisyje vakar įvykdytą Gruzijos parlamento nario automobilio susprogdinimą, kurio metu buvo sužaloti žmonės. Tokie incidentai gali destabilizuoti padėtį šalyje demokratinio priešrinkiminio proceso metu.

Užsienio reikalų ministerija teigiamai vertina Gruzijos vyriausybės pasiryžimą nedelsiant pradėti įvykio tyrimą, ragina vyriausybę surasti ir nubausti kaltuosius, o visas politines jėgas dėti pastangas, siekiant susilaikyti nuo prievartos ir laikytis rimties, taip užkertant kelią įvairioms provokacijoms ir užtikrinant demokratiniams rinkimams būtiną saugią aplinką.

Lietuva pabrėžia, kad demokratinių rinkimų standartų užtikrinimo rinkimuose tąsa – būtina sąlyga Gruzijos klestėjimui, stabilumui, europinei ir euroatlantinei integracijai. Provokacijos ir smurto incidentai neturi sukliudyti įtvirtinti jau pasiektą ženklią Gruzijos pažangą.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
L. Linkevicius.jpg

Gruodžio 8 dieną Vienoje vykstančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) užsienio reikalų ministrų susitikime buvo suderintas bendras pareiškimas dėl Gruzijos konflikto ir tebesitęsiančios Gruzijos Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Osetijos) regionų okupacijos.

49774_003.jpg

Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė birželio 29 dieną pasirašė susitarimą, kuriuo Lietuva iš Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų skyrė 20 tūkst. eurų Europos Tarybos veiksmų planui Ukrainai 2015–2017 m. įgyvendinti ir 15 tūkst. eurų Europos Tarybos veiksmų planui Gruzijai 2016–2019 m.  įgyvendinti.

Atstovybių naujienos »
su Gruzijos Parlamento pirmininku.jpg

Birželio 13 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Gruzijos Parlamento pirmininku Irakliu Kobakhidze bei lankėsi Europos Sąjungos ir NATO informacijos centre, kur susitiko su studentais iš Gruzijos universitetų.

Dvišaliai santykiai »
20170612_165047.jpg

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius tęsia oficialų vizitą Gruzijoje, kur susitiko su Gruzijos Prezidentu Georgijumi Margvelašviliu bei Ministru Pirmininku Georgijumi Kvirikašviliu.

Dvišaliai santykiai »
19125569_10156185262671102_880955511_o.jpg

Birželio 12 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Gruzijos užsienio reikalų ministru Mikheilu Janelidze. Ministrai pirmininkavo ketvirtajam Lietuvos ir Gruzijos europinės ir euroatlantinės integracijos komisijos posėdžiui.  

Dvišaliai santykiai »
DCCNSLxXYAAnlF3.jpg

Birželio 11 dieną oficialaus vizito Gruzijoje metu užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vyko prie administracinės linijos su Gruzijos Abchazijos regionu. Kartu su Europos Sąjungos stebėjimo misijos Gruzijoje atstovais ministras aplankė vieną iš dviejų šiais metais uždarytų perėjimo punktų Nabakevi-Kurcha bei Engurio tiltą, jungiantį Abchaziją ir likusią Gruzijos kontroliuojamą teritoriją.  

Dvišaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata