Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvoje lankosi Butano delegacija

Sukurta 2017.07.11 / Atnaujinta 2017.07.11 10:06

Lietuvoje liepos 11–16 dienomis lankosi Butano Karalystės delegacija, kuriai vadovauja šios šalies Užsienio reikalų ministerijos Dvišalių santykių departamento direktorius Kesang Wangdi. Tai pirmasis Butano delegacijos vizitas į Lietuvą, jis rengiamas pagal Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos projektą „Lietuvos patirties perdavimas stiprinant Butano institucijų administracinius gebėjimus bei skatinant demokratines reformas Butane“.

Liepos 12 d. delegaciją priims užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, įvyks Lietuvos ir Butano užsienio reikalų ministerijų delegacijų susitikimas. Į vizito programą taip pat įtraukti susitikimai su užsienio reikalų viceministru Neriu Germanu, Lietuvos Prezidentės patarėju Deividu Stankevičiumi, Ministro Pirmininko patarėju užsienio politikos klausimais Deividu Matulioniu, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariais.

Šiuose susitikimuose be kita ko bus skirta dėmesio galimybei užmegzti Lietuvos ir Butano diplomatinius santykius, bus aptartos politinio, ekonominio ir kultūrinio bendradarbiavimo galimybės, tarptautinės aktualijos.

Butano delegacija taip pat lankysis Vilniaus universiteto Orientalistikos centre ir Lietuvos savivaldybių asociacijoje, Vilniaus, Alytaus, Druskininkų savivaldybėse domėsis mūsų šalies savivaldybių valdymo modeliu, administracinių funkcijų pasiskirstymu nacionaliniu ir vietiniu lygmeniu.

2017 m. Azijos plėtros banko duomenimis, Butano ekonomika yra greičiausiai auganti Azijoje. Prognozuojama, kad šiais metais Butano ekonomika turėtų augti 8,2 proc., o 2018 m. augimas turėtų pasiekti 9,9 proc. Šios šalies ekonomika remiasi žemės ūkiu, miškininkyste, turizmu ir elektros energijos gamyba. Vis daugiau dėmesio skiriama pritraukti užsienio investicijas, stiprinti prekybą su užsienio valstybėmis.

Butanas pasaulyje garsėja kaip viena laimingiausių valstybių (pagal 2006 m. „Business Week“ vertintą laimės indeksą Butanas užėmė pirmą vietą Azijoje ir aštuntą pasaulyje). Nuo 1971 m. šalis atsisakė vertinti BVP kaip vienintelį šalies pažangos matą ir pristatė „Bendros nacionalinės laimės“ („Gross National Happiness“) idėją, kurios tikslas pasiekti pusiausvyrą tarp dvasinės ir materialinės gerovės.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Naujienlaiškio prenumerata