Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ambasada Kinijoje stiprina ryšius su Tiandzino miestu

Sukurta 2017.01.13 / Atnaujinta 2017.01.13 16:43
   Lietuvos ambasada Kinijoje stiprina ryšius su Tiandzino miestu
   Lietuvos ambasada Kinijoje stiprina ryšius su Tiandzino miestu
   Lietuvos ambasada Kinijoje stiprina ryšius su Tiandzino miestu

   Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė sausio 12 dieną Tiandzine susitiko su miesto vadovais, atsakingais už užsienio reikalus, komerciją, kultūrą, tarptautinės prekybos plėtros rūmų, verslo atstovais. Susitikimuose aptartas bendradarbiavimo potencialas ir galimybės stiprinti Lietuvos ir Tiandzino ryšius.

   I. Marčiulionytė pristatė Lietuvos investicinę aplinką, galimybes dvišaliam bendradarbiavimui plėsti verslo, prekybos, mokslo, švietimo, kultūros srityse.

   Lietuvos ambasadorė pasidžiaugė, kad 2016 m. Lietuvos eksportas į Tiandziną du kartus viršijo importą. I. Marčiulionytė pabrėžė, kad Lietuva, būdama maža valstybė, palyginus su Kinija, ne visada gali įvykdyti Kinijos įmonių užsakymus kiekybiškai, tačiau Lietuvos įmonių gaminama produkcija pasižymi itin aukšta kokybe. Tiandzino miesto atstovai pakvietė Lietuvą surengti Lietuvos dienas Tiandzine, kuriose būtų pristatyti eksportuojami produktai ir turizmo galimybės.

   „Akivaizdu, kad Kinijos verslas yra labai užaugęs savo vidaus rinkoje ir vis aktyviau eina į kitas rinkas. Nemažai Kinijos įmonių plėtoja savo veiklą Europoje. Tokios Kinijos investicijos yra labai laukiamos Lietuvoje. Mes turime gerų pavyzdžių – Lietuvoje sėkmingai veiklą vykdo tokios didelės Kinijos įmonės kaip „Huawei“, kuriasi „China Merchant Group“, – kalbėdama apie investicinę aplinką, sakė ambasadorė.

   Tiandzinas, turintis 14,7 mln. gyventojų, yra vienas iš keturių Kinijos miestų, turinčių specialų statusą ir tiesioginį pavaldumą centrinei valdžiai. Tiandzinas yra didžiausias Kinijos giliavandenis uostas, penktas pagal dydį uostas pasaulyje. Mieste veikia laisvoji ekonominė zona. Tiandzinas siekia tapti Šiaurės Kinijos ekonomikos, technologijų centru, ekologišku miestu ir tarptautiniu uostu.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1214kinija.jpg

   Gruodžio 12-13 dienomis Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė lankėsi Kinijos Zhejiang provincijos sostinėje Hangzhou, kur susitiko su provincijos administracijos atstovais ir palaikė Lietuvos plaukikus, dalyvaujančius FINA pasaulio plaukimo čempionate.

   Atstovybių naujienos »
   2018-10-22 labdaros muge_5.jpg

   Spalio 21 dieną Lietuvos ambasados Kinijoje darbuotojai dalyvavo jubiliejinėje 10-ojoje tarptautinėje labdaros mugėje „Meilė neturi sienų – išgirsk pasaulio meilę“, kurios metu surinktos lėšos bus skirtos klausos sutrikimų turintiems vaikams.

   Kultūros renginiai »
   11.jpg

   Spalio 18 dieną Pekine Lietuvos ambasada Kinijoje kartu su Švietimo mainų ir paramos fondu surengė Lietuvos ir Kinijos aukštųjų mokyklų seminarą, skirtą tarpusavio ryšių stiprinimui, ypač išnaudojant „Erasmus plius“ programos teikiamas galimybes.

   Dvišaliai santykiai »
   2018-09-26_studentai_3.jpg

   Rugsėjo 26 dieną Lietuvos ambasadoje Pekine organizuotas renginys lietuvių kalbą įvairiuose Kinijos universitetuose studijuojantiems kinų studentams, siekiant juos paskatinti dar labiau domėtis Lietuvos kultūra, istorija ir lietuvių kalba bei susipažinti tarpusavyje.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   foto 1.jpg

   Kinijoje, Hangdžou mieste, rugsėjo 17-22 dienomis vyksta II-asis Kinijos–Centrinės ir Rytų Europos šalių nematerialaus kultūros paveldo ekspertų forumas, kuriame dalyvauja ir Lietuvos atstovės iš Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Juškų etninės kultūros muziejaus.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   LT short films women plakatas.jpg

   Rugpjūčio 19-21 dienomis Kinijoje bus pristatyta jaunųjų Lietuvos kino režisierių moterų programa „Typing The Future“. Programos kuratorė Jurga Zabukaitė atrinko keturis trumpo metro filmus, kurie bus pristatyti Pekino ir Šanchajaus auditorijoms.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata