Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ambasada Kinijoje stiprina ryšius su Tiandzino miestu

Sukurta 2017.01.13 / Atnaujinta 2017.01.13 16:43
   Lietuvos ambasada Kinijoje stiprina ryšius su Tiandzino miestu
   Lietuvos ambasada Kinijoje stiprina ryšius su Tiandzino miestu
   Lietuvos ambasada Kinijoje stiprina ryšius su Tiandzino miestu

   Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė sausio 12 dieną Tiandzine susitiko su miesto vadovais, atsakingais už užsienio reikalus, komerciją, kultūrą, tarptautinės prekybos plėtros rūmų, verslo atstovais. Susitikimuose aptartas bendradarbiavimo potencialas ir galimybės stiprinti Lietuvos ir Tiandzino ryšius.

   I. Marčiulionytė pristatė Lietuvos investicinę aplinką, galimybes dvišaliam bendradarbiavimui plėsti verslo, prekybos, mokslo, švietimo, kultūros srityse.

   Lietuvos ambasadorė pasidžiaugė, kad 2016 m. Lietuvos eksportas į Tiandziną du kartus viršijo importą. I. Marčiulionytė pabrėžė, kad Lietuva, būdama maža valstybė, palyginus su Kinija, ne visada gali įvykdyti Kinijos įmonių užsakymus kiekybiškai, tačiau Lietuvos įmonių gaminama produkcija pasižymi itin aukšta kokybe. Tiandzino miesto atstovai pakvietė Lietuvą surengti Lietuvos dienas Tiandzine, kuriose būtų pristatyti eksportuojami produktai ir turizmo galimybės.

   „Akivaizdu, kad Kinijos verslas yra labai užaugęs savo vidaus rinkoje ir vis aktyviau eina į kitas rinkas. Nemažai Kinijos įmonių plėtoja savo veiklą Europoje. Tokios Kinijos investicijos yra labai laukiamos Lietuvoje. Mes turime gerų pavyzdžių – Lietuvoje sėkmingai veiklą vykdo tokios didelės Kinijos įmonės kaip „Huawei“, kuriasi „China Merchant Group“, – kalbėdama apie investicinę aplinką, sakė ambasadorė.

   Tiandzinas, turintis 14,7 mln. gyventojų, yra vienas iš keturių Kinijos miestų, turinčių specialų statusą ir tiesioginį pavaldumą centrinei valdžiai. Tiandzinas yra didžiausias Kinijos giliavandenis uostas, penktas pagal dydį uostas pasaulyje. Mieste veikia laisvoji ekonominė zona. Tiandzinas siekia tapti Šiaurės Kinijos ekonomikos, technologijų centru, ekologišku miestu ir tarptautiniu uostu.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   LT short films women plakatas.jpg

   Rugpjūčio 19-21 dienomis Kinijoje bus pristatyta jaunųjų Lietuvos kino režisierių moterų programa „Typing The Future“. Programos kuratorė Jurga Zabukaitė atrinko keturis trumpo metro filmus, kurie bus pristatyti Pekino ir Šanchajaus auditorijoms.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
   Kinija.jpg

   Birželio mėnesį vienas iš svarbiausių Kinijoje architektūrinių leidinių – mėnesinis žurnalas „World Architecture“ – išleido numerį, skirtą vien tik Lietuvos architektūrai. Tokiu reikšmingu mastu lietuviška architektūra ir architektai Kinijoje pristatyti pirmą kartą.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_8552-1.jpg

   Gegužės 9 dieną  Pekine Kinijos įvairių institucijų, 28 ES valstybių narių ir kitų šalių atstovai susirinko Europos Sąjungos atstovybėje pažymėti Europos dieną.

   Europos Sąjunga » Atstovybių naujienos »
   IMG_8539.jpg

   Gegužės 8 dieną Šanchajuje ambasadorė Ina Marčiulionytė dalyvavo susitarimo tarp Lietuvos muzikos verslo asociacijos ir Šilko kelio muzikos aljanso pasirašyme. Šis aljansas – tai pasaulinis muzikos industrijos atstovų tinklas, kurio nariai bendradarbiauja, skleidžia vieni kitų muziką, organizuoja forumus, festivalius, kuria bendrus įrašus. 

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »

   Balandžio 16 dieną Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė dalyvavo Kinijos ir šešiolikos Centrinės bei Rytų Europos valstybių (vadinamojo 16+1 formato) darbo susitikime, kuriame pabrėžė, kad Lietuva siekia nuoseklaus ir gilesnio bendradarbiavimo su Kinija įvairiose srityse.

   Dvišaliai santykiai »
   amm1.jpg

   Kovo 22 dieną Pekine Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Lietuvos ambasada surengė lazerių šou, Naujų idėjų kamerinio orkestro (NIKO) koncertą, Kinijoje vykusių Lietuvos spektaklių, koncertų plakatų ir krepšinio nuotraukų parodą.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata