Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ambasadorė UNESCO pabrėžė visuotinės prieigos prie informacijos svarbą siekiant Darnaus vystymosi darbotvarkės tikslų

Sukurta 2017.09.29 / Atnaujinta 2017.09.29 16:32
  Lietuvos ambasadorė UNESCO pabrėžė visuotinės prieigos prie informacijos svarbą siekiant Darnaus vystymosi darbotvarkės tikslų

  Rugsėjo 28 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje Tarptautinės visuotinės prieigos prie informacijos dienai pažymėti vyko Tarptautinės komunikacijos vystymo programos (angl. International Programme for the Development of Communication, IPDC) konferencija „IPDC talks“, kurią parėmė Lietuvos, Nyderlandų ir Suomijos vyriausybės.

  Renginį atidariusi UNESCO generalinė direktorė Irina Bokova pabrėžė, kad kalbant apie prieigą prie informacijos, svarbu, kad informacija būtų kuriama ne tik žmonėms, bet pačių žmonių ir apie žmones.

  Konferencijos dalyvius pasveikino ir Lietuvos ambasadorė prie UNESCO Irena Vaišvilaitė, savo kalboje teigusi, kad „visuotinė prieiga prie informacijos vaidina svarbią rolę suteikiant galios žmonėms patiems dalyvauti sprendimų priėmimo procese ir tokiu būdu įtakoti savo gyvenimus“. Kalbėdama apie nepriklausomos žiniasklaidos ir žurnalistų apsaugos svarbą, ambasadorė sveikino birželio mėnesį vykusias Ženevos konsultacijas, kurių tikslas – sustiprinti  Jungtinių Tautų  veiksmų planą dėl žurnalistų saugumo bei jų metu parengtą dokumentą ir išreiškė viltį, kad dokumente siūlomos priemonės bus sėkmingai pradėtos įgyvendinti.

  „IPDC talks“ konferencijos tikslas – paremti nepriklausomos žiniasklaidos, informacijos ir komunikacijų technologijų ir pilietinės visuomenės vaidmenį  Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi darbotvarkėje, o taip pat didinti visuomenės informuotumą apie žiniasklaidos ir pilietinės visuomenės svarbą įgyvendinant Darnaus vystymosi darbotvarkės, dar vadinamos „Darbotvarke 2030“, tikslus.

  Lietuva šiais metais kandidatuoja į  UNESCO Tarptautinės komunikacijos vystymo programos (IPDC) tarpvyriausybinę tarybą. Rinkimai į šią tarybą  vyks šių metų lapkričio mėnesio UNESCO generalinėje konferencijoje. 

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  003 atidarymas.jpg

  Vasario 13-15 dienomis Kijeve vyko mokomasis seminaras, skirtas žmogaus teisių ir teisės viršenybės įtvirtinimo, žodžio laisvės bei žurnalistų saugumo klausimams. Mokymuose dalyvavo apie trisdešimt Kijevo ir kitų Ukrainos regionų policijos pareigūnų ir darbuotojų, kurie klausėsi profesionalių ekspertų iš Kanados, Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO), Ukrainos, taip pat Europos Sąjungos patariamosios misijos Ukrainoje atstovų pranešimų.

  Dvišaliai santykiai »
  Draugų grupėDec12.jpg

  Gruodžio 12 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengta diskusija, kurios metu buvo aptartos nacionalines iniciatyvos žurnalistų saugumo srityje. Diskusijoje dalyvavo  Lietuvos ambasadorė Irena Vaišvilaitė ir Užsienio reikalų ministerijos Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamento Žmogaus teisių skyriaus vedėjas Donatas Butkus.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  vaisvilaite1010.jpg

  Spalio 9 dieną Lietuvos atstovė UNESCO Vykdomojoje taryboje ambasadorė Irena Vaišvilaitė dalyvavo plenariniame posėdyje, per kurį pabrėžė organizacijos reikšmę siekiant tvarios ateities.

  Atstovybių naujienos »

  Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas rugsėjo 28 dieną susitiko su Kinijos kandidatu į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinio direktoriaus postą, šiuo metu UNESCO patarėjo švietimo klausimais pareigas einančiu Tsian Tangu, kuris atvyko į Lietuvą pristatyti savo kandidatūros. 

  Daugiašaliai santykiai »
  Vaisvilaite skiriamieji.jpg

  Rugpjūčio 4 dieną Lietuvos Respublikos nuolatinė atstovė, ambasadorė prie Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Irena Vaišvilaitė, įteikė skiriamuosius raštus organizacijos Generalinei direktorei Irinai Bokovai.

  Atstovybių naujienos »
  35547231162_f4ed6408a5_k.jpg

  Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas liepos 4 dieną susitiko su Audrey Azoulay, Prancūzijos kandidate į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinio direktoriaus postą, rinkiminės kampanijos vizito atvykusia į Lietuvą.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata