Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadorius Sakartvele atsisveikino su šalies prezidente

Sukurta 2020.07.07 / Atnaujinta 2020.07.07 08:48
  Lietuvos ambasadorius Sakartvele atsisveikino su šalies prezidente

  Liepos 3 dieną Kadenciją Sakartvele baigiantis Lietuvos ambasadorius Giedrius Puodžiūnas atsisveikino su Sakartvelo prezidente Salome Zourabichvili. Prezidentė ambasadoriui padėkojo už aktyvią veiklą plėtojant dvišalius santykius ir nuolatinę Lietuvos pagalbą Sakartvelui siekiant europinės ir euroatlantinės integracijos.

  Susitikime pastebėta, kad visi aukščiausi Lietuvos pareigūnai – Lietuvos prezidentė, Seimo pirmininkas ir ministras pirmininkas – jubiliejiniais 2018-aisiais apsilankė Sakartvele, o 2019 metais į Lietuvą buvo atvykę visi Sakartvelo aukščiausi pareigūnai. S. Zourabichvili vizitas į Lietuvą buvo vienas pirmųjų jai pradėjus eiti prezidentės pareigas.

  Susitikimo dalyviai pasidžiaugė Sakartvelo parlamento priimtomis Konstitucijos ir Rinkimų įstatymo pataisomis, atitinkančiomis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro rekomendacijas. Pastebėta, kad šie pakeitimai padidins parlamentinį pliuralizmą, pagerins atstovavimą, padės Sakartvelui surengti aukščiausius demokratijos standartus atitinkančius skaidrius ir teisingus rinkimus. 

  Su prezidente taip pat aptarti Rytų partnerystės šalių ir Europos Sąjungos ministrų ir šalių vadovų susitikimo rezultatai. S. Zourabichvili pasidžiaugė tuo, kad Sakartvelas yra įtrauktas į Europos Sąjungos Tarybos paskelbtą sąrašą šalių, su kuriomis sutarta pradėti naikinti kelionių apribojimus. Prezidentė padėkojo Lietuvai už išreikštą paramą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG-20201028-WA0000.jpg

  Spalio 28 dieną naujai paskirtas Lietuvos ambasadorius Sakartvele Andrius Kalindra įteikė skiriamųjų raštų kopijas Sakartvelo užsienio reikalų ministrui Davitui Zalkalianiui.

  Dvišaliai santykiai »

  Birželio 9 dieną įvyko užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pokalbis telefonu su Sakartvelo (Gruzijos) kolega Davidu Zalkalianiu. Ministrai aptarė pasirengimą birželį vyksiantiems renginiams – Europos Sąjungos (ES) ir Rytų Partnerystės šalių užsienio reikalų ministrų bei lyderių vaizdo konferencijoms, taip pat pasidalijo informacija apie kovą su COVID-19 pandemija, aptarė kitas aktualijas.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Sakartvelo (Gruzijos) užsienio reikalų ministrą Davidą Zalkalianį su Nepriklausomybės diena. Gegužės 26-ąją minimos Sakartvelo Demokratinės Respublikos paskelbimo 102-osios metinės.

  Dvišaliai santykiai »

  Prieš 76 metus, 1944 metų gegužės 18 dieną, sovietinis režimas Krymo totorius nusikalstamai ištrėmė iš jų istorinės tėvynės – Krymo – į tolimus Uzbekistano, Kazachstano ir Rusijos Federacijos rajonus.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_4550.jpg

  Gegužės 14 dieną iš Lietuvos į Armėniją, Moldovą ir Sakartvelą išvyksta Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19. Gegužės 13 dieną humanitarinis krovinys taip pat iškeliavo į Ukrainą.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  LT2.jpg

  Airija, Bulgarija, Čekija, Estija, Jungtinė Karalystė, Jungtinės Amerikos Valstijos, Kanada, Latvija, Lenkija, Lietuva, Norvegija, Rumunija, Suomija, Švedija ir Ukraina nepripažįsta kovo 22 dienos Sakartvelo (Gruzijos) Abchazijos regione surengtų vadinamųjų „prezidento rinkimų“ teisėtumo.

  Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »