Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ekspertai Moldovoje dalinsis kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu patirtimi

Sukurta 2018.07.12 / Atnaujinta 2018.07.12 10:16
  Lietuvos ekspertai Moldovoje dalinsis kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu patirtimi

  Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos aukščiausiasis teismas, Lietuvos Respublikos prokuratūra ir Centrinė projektų valdymo agentūra (toliau – CPVA) kartu su Lenkijos Respublikos finansų ministerija ir Brėmeno viešojo administravimo universitetu (Vokietija) įgyvendins Europos Sąjungos Dvynių projektą „Stiprinti prevencijos ir kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu sistemą“ Moldovos Respublikoje.

  Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos institucijų vadovai ir ekspertai, vadovaujant Lietuvai, dalinsis savo patirtimi įgyvendinant efektyvesnę prieš pinigų plovimą ir terorizmo finansavimą nukreiptą politiką, didinant atsakingų institucijų analitinius ir operacinius gebėjimus, jų tarpusavio bendradarbiavimą, kuriant specializuotas duomenų bazes bei priežiūros mechanizmus. CPVA atliks finansinį ir administracinį projekto valdymą. Projektas truks 36 mėnesius, jo vertė – 2 mln. eurų.

  Nuo 2010 metų Lietuva individualiai arba su ES partnerėmis laimėjo jau devynias projektų atrankas Moldovoje. Projektai įgyvendinami maisto saugos ir standartų, vartotojų apsaugos ir vidaus rinkos priežiūros, sveikatos apsaugos, kovos su korupcija ir muitinės modernizavimo srityse.

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia ES valstybių narių ir šalių paramos gavėjų giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina paramą gaunančių šalių administracinius gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą pradėjo teikti 2004 metais ir nuo to laiko laimėjo daugiau nei 90 ES Dvynių projektų.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »