Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai vyksta į Ukrainą

Sukurta 2017.06.12 / Atnaujinta 2017.06.12 16:24

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Švedijos užsienio reikalų ministre Margot Wallstrom birželio 14–15 dienomis lankysis Ukrainoje, Odesoje ir Kijeve.

Odesoje birželio 14 d. numatytas Lietuvos dienų atidarymas, ministrų susitikimai su Odesos studentais ir nevyriausybinių organizacijų atstovais, Odesoje gydomais sužeistais Ukrainos kariais, Odesos srities pareigūnais.

Birželio 15 d. Kijeve ministrai planuoja dalyvauti Švedijos ir Ukrainos verslo forumo atidaryme, susitikti su Ukrainos valdžios atstovais.

Susitikimuose daugiausiai dėmesio ketinama skirti regioniniam bendradarbiavimui, paramos Ukrainai projektams, artėjančiam ES ir Ukrainos vadovų, Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimams aptarti.

L. Linkevičius ir M. Wallstrom pasveikins Ukrainos piliečius su įsigaliojusiu beviziu režimu į Šengeno erdvės valstybes.

Vizito į Ukrainą išvakarėse Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai paskelbė bendrą straipsnį „Daugiau Europos Ukrainoje ir daugiau Ukrainos Europoje“. Straipsnį galima rasti čia (ukrainiečių kalba) ir čia (rusų kalba).

Tai jau antras Lietuvos ir Švedijos ministrų bendras vizitas į Ukrainą. 2015 m. vykusio bendro Lietuvos ir Švedijos diplomatijos vadovų apsilankymo Ukrainoje metu pasirašytas dvišalis memorandumas dėl paramos švietimo įstaigoms Rytų Ukrainoje teikimo, pagal kurį jau antrus metus iš eilės Lietuva ir Švedija finansuoja bendrus vystomojo bendradarbiavimo projektus, skirtus pagalbos švietimo įstaigoms Rytų Ukrainoje ir jų mokiniams teikimui.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
scevchuk 2res.jpg

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 22 dieną susitiko su Ukrainos graikų katalikų bažnyčios vadovu Sviatoslav Ševčiuk, kuris dalyvauja Lietuvoje vykstančio Popiežiaus Pranciškaus vizito renginiuose.

Užsienio reikalų ministro veikla »
svedija1.jpg

Rugsėjo 13 dieną Stokholme įvyko Lietuvos, Estijos ir Latvijos ambasadų Švedijoje kartu su partneriais iš Švedijos organizuota konferencija, skirta Baltijos jūros regiono tvarumo, inovacijų ir jaunimo klausimams. Renginys buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo ir Estijos bei Latvijos valstybingumo šimtmečiui paminėti.

Dvišaliai santykiai »

Bendradarbiaujant su išorės paslaugų teikėju ir siekiant Ukrainoje sudaryti palankesnes sąlygas kreiptis dėl nacionalinių (D) vizų išdavimo, nuo 2018 metų rugsėjo 3 dienos Ukrainos piliečiai ir joje gyvenantys užsieniečiai galės kreiptis dėl nacionalinių vizų išdavimo į Vizų centrus.

Konsulinės naujienos »
.

Rugpjūčio 30 dieną vienoje iš didžiausių Stokholmo Berwaldhalleno koncertų salių įvyko Baltijos jūros festivalio koncertas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Į koncertą bei priėmimą susirinkusius diplomatus, įvairių Švedijos institucijų atstovus, lietuvių bendruomenės Švedijoje narius pasveikino Lietuvos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ir ambasadorius Algimantas Rimkūnas.

Dvišaliai santykiai »
_MG_1797a.jpg

Rugpjūčio 24 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius priėmė Ukrainos Kremenčiuko miesto moksleivius ir mokytojus, nugalėjusius plakatų konkurse, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui pažymėti.

Dvišaliai santykiai »
_DSC1151.JPG

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 24 dieną su Nepriklausomybės diena pasveikino Ukrainos vicepremjerę Ivanną Klympush-Tsintsadze ir užsienio reikalų ministrą Pavlo Klimkiną.

Dvišaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata