Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai: Rusijos išgalvoti kaltinimai kelia didelį nerimą

Sukurta 2016.08.11 / Atnaujinta 2016.08.11 09:29

Rugpjūčio 11 d. Lietuvos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Pavlo Klimkin telefonu aptarė situaciją Rytų Ukrainoje ir vakar Rusijos išsakytus kaltinimus Ukrainai neva prieš 4 dienas bandžius įsiveržti į Krymą ir neva nužudžius du Rusijos pareigūnus.

Ukrainos ministras P. Klimkin pareiškė, kad šie Rusijos kaltinimai neatitinka tikrovės, ir šiuo metu Ukrainos tarnybos siekia surinkti visą informaciją ir išsiaiškinti situaciją.

„Mano kolega pažymėjo, kad Ukraina atidžiai stebi situaciją ir pasirengusi laiku reaguoti tam, kad Rusijos provokacijos neišsivystytų į rimtesnį konfliktą. Dėl Rusijos tebesitęsiančios agresijos prieš Ukrainą labiausiai nukentėjo Ukrainos žmonės, todėl Kijevas pasirengęs padaryti viską, kad pagaliau liautųsi tiek Rusijos skatinami kariniai veiksmai Rytų Ukrainoje, tiek ir informacinės atakos ir provokacijos“, sakė L. Linkevičius.

Abu ministrai išreiškė bendrą poziciją, kad tokie Rusijos išgalvoti kaltinimai labai neramina ne tik Ukrainos žmones, bet ir visą tarptautinę bendruomenę.

„Rusijos taikomi provokaciniai metodai ir kaltinimai yra grėsmė Normandijos formatui ir iššūkis tarptautinėms pastangoms, siekiant, kad Rytų Ukrainoje liautųsi išorės agresija ir kariniai veiksmai. Tarptautinė bendruomenė turi labai rimtai reaguoti į tokius išgalvotus kaltinimus ir užbėgti už akių tolimesnėms Rusijos provokacijoms, jei tokios yra planuojamos“, sakė Lietuvos ministras.

Naujienlaiškio prenumerata