Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Atėnų botanikos sodui įteikta dovana

Sukurta 2018.03.15 / Atnaujinta 2018.03.15 10:24
   Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Atėnų botanikos sodui įteikta dovana
   Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Atėnų botanikos sodui įteikta dovana
   Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Atėnų botanikos sodui įteikta dovana

   Kovo 14 dieną Atėnų Universiteto Botanikos sode Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas ir Vilniaus Universiteto botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila pasodino iš Lietuvos atgabentą kadagį.

   Lietuviškas augalas Atėnų Universiteto globojam Julijos ir Aleksandro Diomedes Botanikos sodui padovanotas atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio proga.

   „Lietuvos ambasada Graikijoje, jungdamasi prie iniciatyvos šimtmetį kitose valstybėse įprasminti konkrečiu darbu ar įgyvendinta idėja, inicijavo šią dovaną kaip draugystės ir ilgaamžiškumo simbolį. Linkime kadagiui augti ir stiprėti ir tokiu būdu priminti parko lankytojams apie Lietuvos valstybę ir jos ypatingą ryšį su gamta”, –  sakė  Lietuvos  ambasadorius.

   VU Botanikos sodo direktorius paaiškino, kad kadagys dovanai parinktas kaip geriausiai Atėnų klimatinėms sąlygoms sugebantis prisitaikyti lietuviškas augalas.

   Augalo sodinimo ceremonijoje dalyvavo Atėnų Universiteto Botanikos sodo vadovybė, oficialūs Graikijos aplinkos ministerijos ir miškų atsodinimą aplink Atėnus vykdančios agentūros atstovai, diplomatinio korpuso nariai, vietos lietuviai. 

   Renginio metu Vilniaus Universiteto Botanikos sodo ir Atėnų Botanikos sodo  vadovai apsikeitė Susitarimo memorandumo dėl bendradarbiavimo raštais. 

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   kryziai.jpg

   Ministras Linas Linkevičius laiške Graikijos užsienio reikalų ministrui Nikos Kotzias pareiškė gilią užuojautą dėl didžiulių gaisrų Graikijoje, nusinešusių daugybę gyvybių. Ministras palinkėjo stiprybės aukų artimiesiems ir visiems nukentėjusiems šiuo sunkiu laikotarpiu.

   Kalbos, pareiškimai »
   IMG_3687.JPG

   Gegužės 3 dieną 15-oje Tarptautinėje Salonikų knygų mugėje pristatyta šiuolaikinės lietuviškos poezijos antologija graikų kalba. Knygoje publikuojami septynių šiuolaikinių Lietuvos jaunosios kartos poetų kūriniai.

   Kultūros renginiai »
   Graikija2.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kovo 25 dieną pasveikino Graikijos užsienio reikalų ministrą Nikos Kotzias Nepriklausomybės dienos proga ir palinkėjo Graikijos  žmonėms sėkmės ir gerovės.

   Dvišaliai santykiai »
   KOS_5355.JPG

   Vasario 22 dieną Lietuvos ambasada Graikijoje surengė iškilmingą atkurtos Lietuvos valstybės 100-čio paminėjimą.

   Kultūros renginiai »

   Atkurtų diplomatinių santykių tarp Graikijos ir Lietuvos 25-metį žyminčių metų pabaigoje Lietuvos ambasada Atėnuose gruodžio 19 dieną pakvietė Graikijos pareigūnus, žurnalistus, ekspertus ir verslo atstovus įvertinti dvišalių santykių būklę bei aptarti naujas dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo sritis ir temas.

   Atstovybių naujienos »

   Lapkričio 16-17 dienomis Atėnuose reziduojantis Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas  pasitinkant diplomatinių santykių užmezgimo 25-etį lankėsi Kipre. Pasak ambasadoriaus, vizitas buvo gera proga įvertinti per ketvirtį amžiaus nueitą kelią ir ieškoti naujų galimybių plėtojant dvišalį bendradarbiavimą.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata