Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Atėnų botanikos sodui įteikta dovana

Sukurta 2018.03.15 / Atnaujinta 2018.03.15 10:24
   Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Atėnų botanikos sodui įteikta dovana
   Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Atėnų botanikos sodui įteikta dovana
   Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Atėnų botanikos sodui įteikta dovana

   Kovo 14 dieną Atėnų Universiteto Botanikos sode Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas ir Vilniaus Universiteto botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila pasodino iš Lietuvos atgabentą kadagį.

   Lietuviškas augalas Atėnų Universiteto globojam Julijos ir Aleksandro Diomedes Botanikos sodui padovanotas atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio proga.

   „Lietuvos ambasada Graikijoje, jungdamasi prie iniciatyvos šimtmetį kitose valstybėse įprasminti konkrečiu darbu ar įgyvendinta idėja, inicijavo šią dovaną kaip draugystės ir ilgaamžiškumo simbolį. Linkime kadagiui augti ir stiprėti ir tokiu būdu priminti parko lankytojams apie Lietuvos valstybę ir jos ypatingą ryšį su gamta”, –  sakė  Lietuvos  ambasadorius.

   VU Botanikos sodo direktorius paaiškino, kad kadagys dovanai parinktas kaip geriausiai Atėnų klimatinėms sąlygoms sugebantis prisitaikyti lietuviškas augalas.

   Augalo sodinimo ceremonijoje dalyvavo Atėnų Universiteto Botanikos sodo vadovybė, oficialūs Graikijos aplinkos ministerijos ir miškų atsodinimą aplink Atėnus vykdančios agentūros atstovai, diplomatinio korpuso nariai, vietos lietuviai. 

   Renginio metu Vilniaus Universiteto Botanikos sodo ir Atėnų Botanikos sodo  vadovai apsikeitė Susitarimo memorandumo dėl bendradarbiavimo raštais. 

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   44.jpg

   Kovo 28 dieną Atėnuose įvyko iškilmingas Lietuvos ambasados Graikijoje surengtas priėmimas, skirtas paminėti penkioliktąsias Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ir NATO metines, Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimą bei Baltijos kelio trisdešimtmetį.

   Atstovybių naujienos »
   Graikija2.jpg

   Kovo 25 dieną Graikija mini Nepriklausomybės ir Graikijos valstybės įkūrimo dieną.

   Dvišaliai santykiai »

   Lietuva sveikina istorinio Graikijos ir Makedonijos susitarimo dėl Makedonijos pavadinimo keitimo į Šiaurės Makedonijos Respubliką ratifikavimą Graikijos parlamente. Tai – pavyzdys, kad susitaikymas tarp skirtingų tautų nepaisant ilgus metus trunkančių nesutarimų yra įmanomas.

   Naujienos »
   Concultations with Greek delegation 4.JPG

   Lapkričio 28 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Graikijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo abiejų šalių Užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai – Asta Skaisgirytė ir Theodoros Georgakelos.

   Dvišaliai santykiai »
   2018 11 13 Crete governor and Kacinskas.jpg

   Lapkričio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas Kretoje susitiko su šios salos gubernatoriumi Stavros Arnaoutakis, Kretos sostinės Herakliono ir Hersonissos miesto merais Vasiliu Labrinos ir Ioannis Mastorakis, apsilankė viename didžiausių Graikijos tyrimų ir technologijų centrų.

   Atstovybių naujienos »
   image1.jpeg

   Kretos salos sostinėje Heraklijone lapkričio 9-11 dienomis įvyko antrasis Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

   Naujienlaiškio prenumerata