Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Maskvoje pristatyta Aurimo Švedo ir Irenos Veisaitės knyga

Sukurta 2019.11.15 / Atnaujinta 2019.11.15 10:23
   Maskvoje pristatyta Aurimo Švedo ir Irenos Veisaitės knyga
   Maskvoje pristatyta Aurimo Švedo ir Irenos Veisaitės knyga
   Maskvoje pristatyta Aurimo Švedo ir Irenos Veisaitės knyga

   Lapkričio 13 dieną Lietuvos ambasadoje Maskvoje pristatyta istoriko Aurimo Švedo ir profesorės Irenos Veisaitės knygos „Gyvenimas turėtų būti skaidrus“ leidimas rusų kalba.

   Į pristatymą susirinko Rusijos meno, kultūros, nevyriausybinių organizacijų, užsienio diplomatinio korpuso atstovai ir lietuvių bendruomenės nariai. Susirinkusiems skirtame vaizdo sveikinime profesorė Irena Veisaitė pabrėžė, kad šioje knygoje savo gyvenimo pavyzdžiu ji norėjo parodyti ir istorinę Lietuvos XX amžiaus patirtį.

   Renginio svečius pasveikinęs ambasadorius Remigijus Motuzas akcentavo profesorės toleranciją, gebėjimą nepaisant dramatiškų jos likimo momentų nekaltinti, bet suprasti ir atleisti.

   Tolerancijos temą vakaro metu tęsė ir knygą į rusų kalbą išvertusi Ana Gerasimova, pateikdama ryškiausias moralinę autorės Irenos Veisaitės poziciją iliustruojančias knygos ištraukas. 

   Vakaro svečiams taip pat parodytas vaizdo įrašas iš Vilniaus viešojoje žydų bibliotekoje vykusios diskusijos, dalyvaujant Irenai Veisaitei, Tomui Venclovai, Aurimui Švedui ir Žilvinui Bieliauskui. Susirinkusieji į renginį dalyvavo ir diskusijoje su iš Vilniaus atvykusiu Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės Tarybos nariu, Jakovo Bunkos labdaros ir paramos fondo direktoriumi, Daumantu Todesu.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   109585293_1743858039089986_5974827284560607130_n.jpg

   Liepos 19-ąją Ščecine ir Pščelnike, Lenkijoje, buvo paminėtos S. Dariaus ir S. Girėno legendinio transatlantinio skrydžio 87-osios metinės. Pagerbiant pilotų atminimą, aukotos Mišios Šv. Jokūbo katedroje Ščecine ir „Lituanicos“ sudužimo vietoje Pščelniko miške prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Birželio 18 dieną į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos ambasados atstovas, kuriam išreikštas gilus susirūpinimas dėl Rusijos Valstybės Dūmoje svarstomo įstatymo projekto, kuriuo norima atšaukti 1989 metų SSRS liaudies deputatų priimtą sprendimą pripažinti slaptuosius Molotovo-Ribentropo pakto protokolus teisiškai nepagrįstais ir negaliojančiais.

   Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
   IMG_3293.JPG

   Minint Gedulo ir vilties dieną, Lietuvos generalinio konsulato Sankt Peterburge darbuotojai prie namo, kuriame gyveno ir iš kurio buvo išvežtas sušaudyti lietuvių kilmės rašytojas ir dailininkas Juozas Jurkūnas padėjo gėlių. Ant namo fasado Rylejevo g. 17/19  2017 metais pritvirtinta projekto „Paskutinis adresas” lentelė.

   Atstovybių naujienos »
   download.jpg

   Minint Gedulo ir vilties dieną Lietuvos ambasados Baltarusijoje diplomatai aplankė masinių žudynių Červenėje vietą, kur padėjo gėlių ir tylos minute pagerbė žuvusius.

   Atstovybių naujienos »
   Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas.jpg

   Vasario 10 dieną Lietuvos ambasadoje JAV buvo surengtas susitikimas su „Misija Sibiras“ projekto vadove Aiste Eidukaityte ir ekspedicijos dalyve, Amerikoje gimusia ir užaugusia Marija Čyvaite.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   1.jpg

   Sausio 23 dieną Lietuvos nuolatinė misija Jungtinėse Tautose (JT) atidarė parodą „Atspindžiai susikilusiame veidrodyje“ JT  būstinėje Niujorke. Ši tarpukario Lietuvos žydų istorijai skirta paroda surengta artėjant Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai ir minint Vilniaus Gaono bei Lietuvos žydų istorijos metus.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »