Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ministerija neturi duomenų apie Meksikoje nukentėjusius Lietuvos piliečius

Sukurta 2017.09.20 / Atnaujinta 2017.09.20 15:56

Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad dėl vakar Meksikoje įvykusio žemės drebėjimo būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.

Meksikoje įvykusio žemės drebėjimo aukų skaičius siekia daugiau nei 200 žmonių, regione yra daug sugriautų pastatų, nemažai  žmonių yra laikomi dingusiais be žinios. Tikėtina, kad aukų skaičius gali išaugti. Į pagalbą gelbėtojams atsiųsti kariuomenės daliniai.

Žemės drebėjimo epicentras užfiksuotas apie 120 km nuo Meksiko miesto. Pastatas, kuriame yra įsikūręs Lietuvos garbės konsulatas, nenukentėjo. Tai jau antrasis Meksiką sukrėtęs žemės drebėjimas per pastarąsias savaites.

„Reiškiame nuoširdžią  užuojautą aukų šeimoms. Siunčiame maldas išgyvenusiems“, – teigė ministras L. Linkevičius reaguodamas į tragišką įvykį.

Primename, kad pirminė informacija konsulinės pagalbos klausimais Užsienio reikalų ministerijoje visą parą teikiama telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu [email protected].

Taip pat galima kreiptis į Garbės konsulą Meksikoje: +5215532005704 (šiuo metu pasiekiamas tik per „WhatsApp“ programėlę), [email protected] ir Lietuvos ambasadą Vašingtone: +12026749978, [email protected].

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, tiesioginius ministerijos pranešimus esant krizinei situacijai užsienio šalyje. iOS:

https://goo.gl/dOxeli; Android: https://goo.gl/rPwrfx.

Naujienlaiškio prenumerata