Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ministras L. Linkevičius dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime

Sukurta 2017.12.04 / Atnaujinta 2017.12.04 13:26

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gruodžio 5-6 dienomis dalyvaus NATO valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje. Jame bus aptarti aktualūs tarptautinio saugumo klausimai ir pasirengimas kitų metų liepą planuojamam NATO vadovų susitikimui.

Ministrai apžvelgs vystomas Europos gynybos sustiprinimo iniciatyvas ir jų reikšmę visos transatlantinės bendruomenės saugumui. Kadangi svarbu šias pastangas glaudžiai derinti su NATO gynybos ir atgrasymo pajėgumų stiprinimo darbais, bus apsvarstyta ES ir NATO bendradarbiavimo pažanga ir naujos praktinės priemonės šioje srityje.

Gegužę Briuselyje NATO šalių vadovams sutarus siekti didesnio Aljanso vaidmens kovoje su terorizmu, ministrams bus pateikta atitinkamo veiksmų plano įgyvendinimo ataskaita ir pateikti apsvarstymui nauji pasiūlymai, kaip NATO galėtų labiau prisidėti prie tarptautinės bendruomenės pastangų įveikti šį iššūkį.

Rusijos agresyvi veikla, propaganda, kibernetinės atakos ir kitos hibridinės grėsmės išlieka pagrindiniu iššūkiu Aljanso saugumui. Strateginiams klausimams skirtoje diskusijoje bus paliesta ir Šiaurės Korėjos problematika.

Atskira sesija numatyta NATO „atvirų durų“ politikos perspektyvoms ir būdams išlaikyti šalis kandidates euroatlantinės integracijos kelyje.

Taip pat įvyks NATO ir Gruzijos komisijos susitikimas užsienio reikalų ministrų lygiu, skirtas saugumo padėčiai regione, Gruzijos saugumo sektoriaus reformoms ir bendradarbiavimo pažangai aptarti.

Naujienlaiškio prenumerata