Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius dalyvavo XIV BeNeLux lietuvių sporto žaidynių apdovanojimų ceremonijoje

Sukurta 2019.06.16 / Atnaujinta 2019.06.16 10:53
   Ministras L. Linkevičius dalyvavo XIV BeNeLux lietuvių sporto žaidynių apdovanojimų ceremonijoje
   Ministras L. Linkevičius dalyvavo XIV BeNeLux lietuvių sporto žaidynių apdovanojimų ceremonijoje
   Ministras L. Linkevičius dalyvavo XIV BeNeLux lietuvių sporto žaidynių apdovanojimų ceremonijoje
   Ministras L. Linkevičius dalyvavo XIV BeNeLux lietuvių sporto žaidynių apdovanojimų ceremonijoje

   Birželio 15 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo keturioliktųjų BeNeLux lietuvių sporto žaidynių apdovanojimų ceremonijoje Diufelio mieste Belgijoje.

   Sveikindamas žaidynių organizatorius, dalyvius ir svečius, ministras padėkojo susirinkusiems už aktyvią veiklą ir puoselėjamas tradicijas.

   „Džiaugiuosi, kad puoselėjate ir vystote šią tradiciją toliau, kad kasmet į šią gražią šventę įsilieja vis nauji dalyviai, sirgaliai, daugėja sporto šakų, kuriose varžomasi“, – sakė ministras L. Linkevičius.

   Šios sporto žaidynės – tai vienybės, draugystės, šeimos, tolerancijos ir sveikos gyvensenos šventė. Ministras linkėjo, kad ši graži šventė, sujungianti Belgijos, Liuksemburgo ir Nyderlandų lietuvius, tęstųsi dar daugybę metų.

   BeNeLux lietuvių sporto žaidynės, organizuojamos nuo 2006 metų, yra didžiausias kasmetinis Belgijos, Olandijos, Liuksemburgo lietuvių bendruomenių ir Briuselyje įsikūrusių Lietuvos diplomatinių atstovybių projektas. Dalyviai varžosi penkiolikoje disciplinų dviejose šalyse: regata vyksta Nyderlanduose, kitos varžybos Belgijoje. Tai krepšinio, lauko teniso, badmintono, stalo teniso, šaškių, šachmatų, lengvosios atletikos (bėgimo, šuolių į tolį, šuolių į aukštį, rutulio stūmimo), plaukimo, futbolo, tinklinio bei estafečių rungtys vyrų, moterų, berniukų bei mergaičių kategorijose. Kiekvienais metais žaidynės pritraukia daugiau kaip 300 dalyvių. Žaidynes dalinai remia Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

   Žaidynės vyko Diufelyje, kur 1993 metais buvo įkurta „Lietuvos-Belgijos asociacija Flandrijoje”, kurios pagrindiniai iniciatoriai ponia Francina Baeten Van den Brande ir jos vyras René Verbeke bei dar dvi jų draugų šeimos, jau 25 metus renka bei siunčia paramą Lietuvos vaiku namams, ligoninėms. Jau 25 metus Dufelyje šv. Marijos bažnyčios aikštėje vasario 16 dieną iškeliama Lietuvos vėliava ir švenčiama Lietuvos Nepriklausomybė, nors miestelyje negyvena nei vienas lietuvis.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   WEB BANERIS KARUSELĖ RIGHT-BOTTOM.png

   Siekdama geriau pažinti lietuvių diasporą, sužinoti užsienyje gyvenančių lietuvių nuomonę apie lietuvišką tapatybę, ryšių su Lietuva išlaikymą, grįžimo galimybes, Užsienio reikalų ministerija kasmet vykdo užsienio lietuvių nuomonės apklausą internetu.

   Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »

   Spalio 29 dieną Europos Vadovų Taryba pratęsė Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš Europos Sąjungos terminą trims mėnesiams - iki 2020 metų sausio 31 dienos. Tai - lankstus pratęsimas: ratifikavusi Susitarimą, Jungtinė Karalystė galėtų išstoti ir anksčiau.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga » Užsienio lietuviai »
   DSC_2702.jpg

   Spalio 24 dieną į penktus metus iš eilės organizuojamą seminarą Užsienio reikalų ministerijoje rinkosi Rytų kraštų lietuvių jaunimas. Seminaru siekiama palaikyti ir stiprinti ryšius su užsienio šalyse gyvenančiais lietuviais ir lietuvių kilmės asmenimis.

   Užsienio lietuviai »
   DSC_9201.jpg

   Spalio 12-13 dienomis Atėnuose, Graikijoje, vyko III-asis Graikijos ir Kipro lietuvių bendruomenės sąskrydis, kuriame dalyvavo per 90 lietuvių bendruomenės narių ir svečiai iš Lietuvos.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   20191005_104719.jpg

   Spalio 5 dieną Hurgados (Egiptas) lituanistinė mokyklėlė „Jūros arkliukai“ pradėjo naujus mokslo metus. Naująjį sezoną mokyklėlė pasitinka reaguodama į pokyčius didžiausioje lietuvių bendruomenėje Egipte: stengiamasi orientuotis į besikeičiantį vaikų skaičių, jų poreikius pagal amžių bei pritraukti naujus mokytojus iš bendruomenės narių tarpo.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_1784 res.jpg

   Rugpjūčio 30 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Lietuvos ambasadoje Suomijoje pasveikino Šiaurės šalių ir Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo organizacijų atstovus, kurie susirinko į Helsinkyje tris dienas vyksiantį sąskrydį „Šiaurės Sriuba'19“.

   Užsienio lietuviai »

   Naujienlaiškio prenumerata