Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras Niujorke susitiko su Šiaurės Makedonijos, Jordanijos ir Baltarusijos kolegomis

Sukurta 2019.09.26 / Atnaujinta 2019.09.26 10:16

Rugsėjo 25 dieną, vizito Niujorke metu, ministras Linas Linkevičius susitiko su Baltarusijos, Šiaurės Makedonijos ir Jordanijos užsienio reikalų ministrais.

Susitikime su Šiaurės Makedonijos užsienio reikalų ministru Nikola Dimitrovu aptartas Šiaurės Makedonijos stojimo į Europos Sąjungą derybų procesas bei šalyje vykdomos reformos. L. Linkevičius pažymėjo, kad Lietuva yra pasirengusi pasidalinti savo patirtimi integracijos į Europos Sąjungą procese. 

Susitikime su Jordanijos užsienio reikalų ministru Aymanu Al Safadžiu aptartos dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo kryptys finansinių technologijų, gyvybės mokslų ir atsinaujinančių šaltinių srityse, taip pat situacija Artimuosiuose Rytuose ir pabėgėlių krizė.

Lietuvos ir Baltarusijos užsienio reikalų ministrai aptarė branduolinio saugumo klausimus regione, taip pat Lietuvos ir Baltarusijos dvišalius ekonominius ir kultūrinius klausimus.

Rugsėjo 23-27 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius prezidento Gitano Nausėdos delegacijoje dalyvauja Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 74-iosios sesijos bendruosiuose debatuose ir kituose aukšto lygio renginiuose Niujorke.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
4287b336abc1da07889168fda20b5b27f3a4545201ede458aa323a0651976c18.jpg

Spalio 14 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis dalyvavo Europos Humanitarinio Universiteto (EHU) mokslo metų pradžios ceremonijoje. Renginyje taip pat dalyvavo Baltarusijos opozicijos lyderė Svetlana Tsichanouskaja. 

Ministerijos naujienos »

Spalio 2 dieną ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjosi su Vokietijos užsienio reikalų ministru Heiko Maasu. Pokalbio metu aptarta situacija Baltarusijoje bei konfliktas Kalnų Karabache.

Dvišaliai santykiai »
nuotrauka.jpeg

Spalio 1 dieną Lietuvos verslo konfederacija įteikė apdovanojimą „Verslo ambasadorius 2019” Lietuvos ambasadoriui Baltarusijoje Andriui Pulokui.

Atstovybių naujienos »
familyphoto_IMT_BMZ2020.jpg

Rugsėjo 29 dieną viceministras Dalius Čekuolis dalyvavo neformalioje ES Užsienio reikalų taryboje vystomojo bendradarbiavimo klausimais.

Europos Sąjunga »
IMG_9321.jpg

Rugsėjo 25 dieną Užsienio reikalų ministerijos atstovai su JAV Valstybės departamento sekretoriaus padėjėjo pavaduotoju Europai Georgu P. Kentu aptarė situaciją Baltarusijoje ir regione, paramos Baltarusijos pilietinei visuomenei galimybes, kitus aktualius Lietuvos ir JAV santykių bei tarptautinio saugumo politikos klausimus.

Dvišaliai santykiai »

Reaguodama į rugsėjo 23 dieną Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos slapta surengtą savęs inauguravimo naujai prezidento kadencijai ceremoniją, Lietuvos užsienio reikalų ministerija dar kartą pažymi, kad rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje įvykę rinkimai neatitiko Baltarusijos tarptautinių įsipareigojimų ir visuotinai pripažintų demokratinių standartų, nebuvo laisvi, sąžiningi ir demokratiški. Todėl Lietuva nepripažįsta šių rinkimų rezultatų ir dėl šios priežasties nelaiko A. Lukašenkos teisėtu Baltarusijos vadovu. Naujai save inauguravęs A. Lukašenka neturi jokių teisių atstovauti Baltarusijos žmonėms ir jų interesams.

Kalbos, pareiškimai »