Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

„Misija Sibiras“ dalyviai atvyko į Kazachstaną

Sukurta 2019.07.19 / Atnaujinta 2019.07.19 09:13
  „Misija Sibiras“ dalyviai atvyko į Kazachstaną

  Jaunimo ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai vakar apsilankė Lietuvos ambasadoje Nur Sultane, Kazachstane, kur prie pusryčių stalo laikinasis reikalų patikėtinis Adomas Davalga atsakė į ekspedicijos dalyvių klausimus apie šalį.

  Ekspedicijos dalyviai tradiciškai aplankė šalia Kazachstano sostinės esantį „tėvynės išdavikų žmonų“, sutrumpintai „ALŽYR’o”, lagerį bei centrines miesto kapines. Ekspedicija toliau bus tęsiama Karagandoje.

  Rusijos ambasadai Lietuvoje atsisakius „Misija Sibiras“ nariams išduoti vizas, projekto organizatoriai nutarė antrą kartą iš eilės vykti į Kazachstaną ir aplankyti Lietuvos piliečių tremties ir laidojimo vietas Nur Sultano, Karagandos ir Ekibastūzo rajonuose.

  Pagal Karlago duomenis, pokario metais šiai sistemai priklausiusiose lageriuose kalėjo beveik 90 tūkstančių lietuvių. Lietuvai susigrąžinus nepriklausomybę, dalis tautiečių grįžo į tėvynę.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_3981.jpg

  Liepos 29 dieną laikinai einantis pareigas užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su „Misija Sibiras‘19“ dalyviais, kurie grįžo iš ekspedicijos Kazachstane. Šiais metais šešiolikos žmonių komanda planavo vykti į Krasnojarską, tačiau antrus metus iš eilės sulaukė neigiamo atsakymo dėl vizų vykti į Rusiją.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Istorinė, kultūros diplomatija »
  tomas_razmus-8565.jpg

  Prie ketvirtus metus birželio 14 dieną Lietuvoje organizuojamos akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“, skirtos sovietinių represijų aukoms, tremtinių istorijoms ir kiekvieno jų likimui pagerbti, šįmet prisijungs ir užsienio lietuviai.

  Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »