Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Mstislavo Dobužinskio kūryba pristatyta Minske

Sukurta 2018.06.26 / Atnaujinta 2018.07.01 16:53
   Mstislavo Dobužinskio kūryba pristatyta Minske
   Mstislavo Dobužinskio kūryba pristatyta Minske
   Mstislavo Dobužinskio kūryba pristatyta Minske

   Birželio 25 dieną Jankos Kupalos literatūros muziejuje Minske atidaryta dailininko Mstislavo Dobužinskio kūrinių, saugomų Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, paroda, skirta paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

   Atidarydamas iš 40-ties originalių eskizų sudarytą parodą, Lietuvos Respublikos ambasadorius Baltarusijoje Andrius Pulokas pažymėjo, kad M. Dobužinskio asmenybė turėjo didelės įtakos tuometiniam Lietuvos kultūriniam ir visuomeniniam gyvenimui, taip pat svarbi jo veikla Lietuvos valstybės heraldikos istorijai. Pasak renginyje dalyvavusios Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus direktorės Reginos Lopienės, M. Dobužinskis buvo unikali asmenybė, ne tik kartu su Marku Šagalu Vitebske organizavusi dailės institutą ir jam vadovavusi, bet ir viena pirmųjų įvertinusi M. K. Čiurlionio originalumą ir padėjusi jam užmegzti ryšius su Peterburgo dailininkų ir muzikų draugijų nariais.

   Mstislavas Dobužinskis (1875–1957) nuo 1929 m. ilgesniam laikui įsikūręs Kaune, aktyviai dalyvavo kultūriniame Lietuvos gyvenime: vadovavo Kauno meno mokyklos grafikos ir dekoratyvinės tapybos studijoms, rengė personalines kūrybos parodas, dalyvavo lietuvių dailės parodose, dirbo paminklosaugos srityje, kūrė architektūrinius peizažus, iliustravo leidinius, dirbo taikomosios grafikos ir ekslibriso srityje, domėjosi heraldika. Reikšminga dailininko kūrybinio palikimo dalis priklauso Lietuvos teatro istorijai – sukūręs scenografiją 38-iems Valstybės teatro pastatymams, jis tapo savotišku teatro dailės estetinių principų kelrodžiu, padėjusiu pakeisti požiūrį į scenografiją, jos problemas ir tikslus.

   M. Dobužinskio eskizų paroda Jankos Kupalos literatūros muziejuje Minske veiks iki liepos 30 dienos.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   tomas_razmus-9747.jpg

   Sausio 12 dieną, Lietuvoje minint 28-ąsias Sausio 13-osios įvykių metines, Lietuvos atstovybių užsienyje organizuotame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ aktyviai dalyvavo užsienio lietuviai.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai » Istorinė, kultūros diplomatija »
   444.jpg

   Rugsėjo 25-26 dienomis Baltarusijoje kasmet vykstančio teatro festivalio „TEART“ tarptautinę programą pradėjo Oskaro Koršunovo režisuotas spektaklis „Vestuvės“. Tai – vienas iš Lietuvos ambasados Minske organizuotų renginių Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata