Naujienos Spausdinti RSS

N. Germanas: Sėkminga kova su COVID-19 pandemija neįmanoma be stipraus ir vieningo tarptautinio ES atsako

Sukurta 2020.04.09 / Atnaujinta 2020.04.09 10:38
  N. Germanas: Sėkminga kova su COVID-19 pandemija neįmanoma be stipraus ir vieningo tarptautinio ES atsako

  Balandžio 8 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas vaizdo konferencijos būdu dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje, kuriame dėmesys buvo skirtas pagalbai besivystančioms šalims kovoje su Covid-19 pandemija. Susitikime buvo diskutuojama, kaip būtų galima sušvelninti šalių patiriamus ekonominius ir socialinius sukrėtimus.

  Susitikime nutarta, kad veiksminga kova su Covid-19 įmanoma tik tarptautiniu lygiu, veikiant greitai, lanksčiai ir vadovaujantis solidarumo principu, o ES ir valstybių narių pastangos neduos pakankamų rezultatų, jeigu nepadėsime kitiems.

  Viceministras Neris Germanas parėmė ES institucijų siūlymus dėl veiksmingesnio bendrų veiksmų koordinavimo teikiant pagalbą šalims partnerėms. Ministrai itin palankiai įvertino siūlymus užtikrinti koordinuotą teikiamos pagalbos viešinimą, nes tik tokiu būdu Europos Sąjunga bus matoma ir vertinama, o jos pastangos kovoti su kai kurių trečiųjų šalių skleidžiama dezinformacija bus žymiai efektyvesnės.

  N. Germanas taip pat atkreipė dėmesį į būtinybę daugiau dėmesio skirti ES Rytų kaimynystės šalims, taip pat Vakarų Balkanams pažymėdamas, kad ES pastangos kovojant su Pandemija tarptautiniu lygiu nebus veiksmingos, jeigu pirmiausia nepadėsime artimiausiems kaimynams, ypač ES rytuose.

  Lietuva taip pat paragino ES institucijas imtis aktyvesnės lyderystės ir siekti didesnio valstybių narių vidinio solidarumo kovoje su COVID-19. „Sėkmingai padėti kitiems galėsime tik tuomet, jeigu gebėsime tinkamai padėti patys sau“, - pabrėžė N. Germanas.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga skelbia konkursą „Geriausi magistro darbai Europos Sąjungos tematika“. Konkurso tikslas – skatinti studentus domėtis ir gilinti kompetenciją Europos Sąjungos (ES) klausimais.

  Ministerijos naujienos »
  DSC_7961.jpg

  Birželio 2 dieną viceministras Neris Germanas dalyvavo tarptautinėje Saudo Arabijos ir Jungtinių Tautų (JT) surengtoje donorų Jemenui vaizdo konferencijoje, kurioje paskelbė apie Lietuvos sprendimą šiai šaliai skirti 100 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai. Parama bus pervesta į Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos Jemenui fondą.

  Daugiašaliai santykiai »
  pelesa.jpg

  Lietuvos ambasada Baltarusijoje, siekdama apsaugoti labiausiai pažeidžiamus lietuvių bendruomenių Baltarusijoje atstovus nuo COVID-19 protrūkio, inicijavo paramos projektą, kurio metu lietuvių bendruomenėms Gervėčiuose ir Pelesoje buvo perduotos būtiniausios asmens apsaugos priemonės (veido kaukės bei dezinfekcinis skystis).

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

  Užsienio reikalų ministerija kai kurioms Europos Sąjungos  valstybėms, Norvegijai, Islandijai ir Lichtenšteinui atšaukė aukščiausią perspėjimą „nevykti į užsienio valstybes“, tačiau specifiniai perspėjimai išlieka. Taip pat išlieka perspėjimas nevykti į Belgiją, Jungtinę  Karalystę, Švediją ir Portugaliją.

  Konsulinės naujienos »
  DSC_5652.jpg

  Gegužės 29 dieną nuotoliniame posėdyje Lietuvos Respublikos Vyriausybės komisija – Ekonominės diplomatijos taryba (EDT) diskutavo apie COVID-19 pandemijos poveikį Lietuvos ekonomikai ir prekybai bei šiame kontekste svarbius ekonominės diplomatijos strateginių krypčių ir atstovavimo plėtros klausimus.

  Ekonominiai santykiai »

  Gegužės 29 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus neformalioje Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje pagrindinis dėmesys bus skiriamas Kinijai. Taip pat bus aptariamos COVID-19 pandemijos pasekmės Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, situacija Afganistane.

  Daugiašaliai santykiai »