
Artimiausi renginiai
- 2019-12-09 Politikos direktorė Raimonda Murmokaitė dalyvauja ES užsienio reikalų tarybos posėdyje Briuselyje
- 2019-12-09 Ministras Linas Linkevičius dalyvauja diskusijoje „From Renewing Sakharov‘s Hearings To Reviving The Helsinki Spirit Across Europe“ Lietuvos nuolatinėje atstovybėje prie ES Briuselyje
- 2019-12-09 Ministras Linas Linkevičius dalyvauja Užsienio reikalų taryboje Briuselyje
- 2019-12-09 Viceministras Dalius Čekuolis susitinka su Portugalijos ambasadore
- 2019-12-09 Ministras Linas Linkevičius dalyvauja darbo pusryčiuose su Šiaurės Makedonijos ir laikinuoju Albanijos užsienio reikalų ministrais Briuselyje
Pristatyta ESBO Maskvos mechanizmo ataskaita, patvirtinusi labai rimtus žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje
Gruodžio 20 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės Tarybos posėdyje pristatyta Maskvos mechanizmo ataskaita dėl labai rimtų žmogaus teisių pažeidimų ir nebaudžiamumo Rusijos Federacijos Čečėnijos Respublikoje.
Maskvos mechanizmo ataskaitą parengė nepriklausomas Maskvos mechanizmo ekspertas prof. dr. Wolfgang Benedek šešiolikos Maskvos mechanizmą inicijavusių ESBO šalių, tarp jų ir Lietuvos, prašymu. Prof. dr. W.Benedek ataskaitoje surinkti įrodymai patvirtino įtarimus dėl Čečėnijoje įvykusių labai rimtų žmogaus teisių pažeidimų – persekiojimo, neteisėtų įkalinimų, kankinimų, priverstinių dingimų bei žudymų. Taip pat surinkti įrodymai patvirtino ir keliomis bangomis vykusius persekiojimus prieš asmenis dėl jų seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės. Ataskaitoje teigiama, kad teisės viršenybės principas Čečėnijoje neveikia, represinis valstybės aparatas persekioja valdžios oponentus ir žmogaus teisių gynėjus, vyrauja nebaudžiamumas ir bauginimo atmosfera.
Ataskaitą pristatęs prof. dr. Benedek apžvelgė dokumente pateiktas rekomendacijas, kuriose, be kita ko, Rusija raginama įsteigti specialų tyrimo komitetą žmogaus teisių pažeidimams tirti, o atsisakius tai padaryti – užtikrinti nepriklausomą tarptautinių ekspertų tyrimą.
Šešiolika Maskvos mechanizmą inicijavusių šalių bendrame pareiškime dėkojo prof. dr. W.Benedek už surinktą informaciją, paremtą liudininkų parodymais, ir apgailestavo dėl Rusijos bendradarbiavimo stokos, įskaitant ir Rusijos atsisakymą įsileisti nepriklausomą ekspertą į savo teritoriją bei suteikti pagalbą susitinkant su šalies valdžios atstovais. Savo pareiškime šešiolika šalių atkreipė dėmesį į ataskaitoje pateiktas rekomendacijas, ragino Rusiją paleisti beveik metus neteisėtai kalinamą žmogaus teisių centro „Memorial“ Čečėnijos biuro direktorių Oyub Titiev ir ragino laikytis jos prisiimtų ESBO įsipareigojimų žmogaus teisių srityje.
Tikimasi, kad šios ataskaitos paviešinimas prisidės prie saugios aplinkos kūrimo Rusijos žmogaus teisių gynėjų veiklai Čečėnijoje bei visoje Rusijoje ir paskatins tarptautinę bendruomenę imtis aktyvesnių veiksmų raginant Rusiją užtikrinti žmogaus teises ir teisės viršenybę savo šalies viduje remiantis tarptautiniais žmogaus teisių standartais.
Vieną iš ESBO žmogiškosios dimensijos instrumentų – Maskvos mechanizmą – šių metų lapkričio 1 dieną inicijavo Airija, Belgija, Danija, Estija, Islandija, JAV, Jungtinė Karalystė, Kanada, Latvija, Lietuva, Nyderlandai, Norvegija, Prancūzija, Suomija, Švedija ir Vokietija.
Paskutinį kartą ESBO Maskvos mechanizmas buvo panaudotas 2011 metais dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje bei 2003 metais dėl politinių oponentų persekiojimo Turkmėnistane.
Maskvos mechanizmo raportą rasite čia
Šešiolikos šalių pareiškimą dėl Maskvos mechanizmo raporto rasite čia.

Gruodžio 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Bratislavoje (Slovakijoje) Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos susitikime akcentavo, kad ESBO regione svarbiausiu saugumo iššūkiu išlieka besitęsianti Rusijos agresija prieš Ukrainą ir kitas kaimynines valstybes.
Gruodžio 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Bratislavoje (Slovakijoje) vyksiančioje kasmetinėje Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos sesijoje, kurioje bus apžvelgiama ir vertinama organizacijos veikla sprendžiant pagrindinius saugumo iššūkius ESBO erdvėje.

Lapkričio 25-osios vakarą užsienio reikalų ministerijos pastatas nušvis oranžine spalva - tokiu būdu jau ketvirtus metus iš eilės Lietuvos diplomatai prisijungia prie tarptautinės akcijos „Nušviesk pasaulį oranžine spalva“ („Orange the World“).

Lapkričio 14 dieną Lietuva UNESCO Generalinės konferencijos 40-ojoje sesijoje Paryžiuje akcentavo žmogaus teisių svarbą įgyvendinant šios organizacijos programas ir siekiant jos tikslų.

Rugsėjo 16 dieną Lietuvos ambasada Baltarusijoje organizavo apvalaus stalo diskusiją, kurioje buvo aptarti lyčių demokratijos, smurto prieš moteris ir kiti aktualūs žmogaus teisių klausimai.
Rugsėjo 2 dieną į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius Lietuvoje Zhifei Shen, kuriam įteikta nota dėl šių metų rugpjūčio 23 dieną Katedros aikštėje Vilniuje įvykusio incidento, nukreipto prieš pilietinės akcijos dalyvius.
- Naudingos nuorodos
-
Atrankos ir konkursai
- Konkursai į diplomatinę tarnybą
- Konkursai į valstybės tarnybą
- Atrankos į laisvas pareigas ministerijoje
- Atrankos į laisvas pareigas diplomatinėse atstovybėse
- Atrankos ir konkursai į tarptautinių organizacijų ir ES institucijas bei misijas
- Atrankos iš delegavimo rezervo į tarptautines misijas
- Praktika
- Kita
Socialiniai tinklai