Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Sankt Peterburge pagerbtas arkivyskupo T. Matulionio atminimas

Sukurta 2017.06.24 / Atnaujinta 2017.06.25 10:46
   Sankt Peterburge pagerbtas arkivyskupo T. Matulionio atminimas
   Sankt Peterburge pagerbtas arkivyskupo T. Matulionio atminimas
   Sankt Peterburge pagerbtas arkivyskupo T. Matulionio atminimas
   Sankt Peterburge pagerbtas arkivyskupo T. Matulionio atminimas

   Birželio 24 dieną, arkivyskupo Teofilio Matulionio beatifikacijos išvakarėse, Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų katedroje Sankt Peterburge Lietuvos generalinis konsulatas Sankt Peterburge ir miesto bendruomenė surengė arkivyskupui Teofiliui Matulioniui pagerbti skirtą koncertą.

   Lietuvių ir Sankt Peterburgo katalikų bendruomenių nariams, Sankt Peterburge reziduojantiems diplomatams, visuomenės atstovams koncertavo N. Rimskio-Korsakovo konservatorijos choras (vad. N. Romanovas), A. Paulavičiaus vardo jaunimo simfoninis orkestras (vad. prof. A. Vasiljevas), Lietuvos, Estijos ir Latvijos bendruomenių choras „Balticum“. 

   Vakare vyko šv. Mišios lietuvių ir rusų kalbomis, kurias laikė iš Lietuvos atvykę kunigas Rimantas Gudelis ir kunigas Vadimas Šajkevičius

   Koncerto metu buvo renkamos lėšos arkivyskupo T. Matulionio statytos bažnyčios atstatymui. Sovietmečiu iš bažnyčios buvo padarytas keturių aukštų bendrabutis, šiuo metu vyksta atstatymo darbai, o šv. Mišios laikomos cokoliniame aukšte įrengtose patalpose.

   Arkivyskupo T. Matulionio gyvenimas glaudžiai susijęs su Sankt Peterburgu – čia jis baigė kunigų seminariją, ilgą laiką gyveno – buvo vikaru, parapijos klebonu, valdžią paėmus komunistams, buvo nuteistas kalėti, vėliau buvo išlaisvintas, tapo vyskupu. 1929 m. T. Matulionis vėl buvo įkalintas, išsiųstas dirbti sunkiausių darbų. Į Lietuvą grįžo po to, kai Lietuvos ir Sovietų Sąjungos vyriausybės susitarė pasikeisti kaliniais.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_1388.jpg

   Vasario 7 dieną Sankt Peterburgo Muzikos muziejuje iškilmingai atidaryta Lietuvos Generalinio konsulato Sankt Peterburge surengta paroda „Mstislavo Dobužinskio Lietuva“.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_0947.JPG

   Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo renginiai Sankt Peterburge prasidėjo susitikimu su žiniasklaida ir visuomene Žurnalistų namuose, kur Lietuvos generalinis konsulatas Sankt Peterburge surengė konferenciją „Lietuviškas Peterburgas. Veidai ir likimai”.

   Atstovybių naujienos »
   20171125_152945res.jpg

   Lapkričio 25 dieną Sankt Peterburge Šv. Mergelės Marijos žengimo į dangų bažnyčioje buvo pašventinta atminimo lenta, skirta lietuvių literatūros klasiko, Sankt Peterburgo Dvasinės akademijos profesoriaus Jono Mačiulio-Maironio atminimui.

   Konsulinės naujienos »
   IMG_7348.jpg

   Spalio 16 dieną garsiam lietuvių aktoriui Regimantui Adomaičiui Sankt Peterburgo Ermitažo teatre įteikta tarptautinė premija „Baltijos žvaigždė“.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata