Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Skatinami Lietuvos ir Mongolijos dvišaliai ryšiai

Sukurta 2018.03.16 / Atnaujinta 2018.03.16 09:29
   Skatinami Lietuvos ir Mongolijos dvišaliai ryšiai
   Skatinami Lietuvos ir Mongolijos dvišaliai ryšiai
   Skatinami Lietuvos ir Mongolijos dvišaliai ryšiai

   Lietuvos ambasadorė Ina Marčiulionytė kovo 14-16 dienomis lankėsi Mongolijos sostinėje Ulanbatore. Vizito metu ambasadorė susitiko su aukštais Mongolijos pareigūnais, dalyvavo Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtame renginyje.

   Kovo 15 dieną ambasadorė susitiko su Mongolijos Prezidentu Khaltmaagiin Battulga. Prezidentas pasveikino Lietuvą su valstybės atkūrimo 100-mečiu, pažadėjo savo paramą aktyvesnei dvišalių  santykių plėtrai ekonominėje, kultūros, sporto ir švietimo srityse.

   Susitikimuose su Mongolijos užsienio reikalų viceministre Batmunkh Battsetseg ir Užsienio reikalų ministerijos Prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo departamento generaliniu direktoriumi V. Enkhbold buvo aptarti dvišalio bendradarbiavimo politinėje ir ekonominėje sferose klausimai, apžvelgta teisinio  bendradarbiavimo bazė,  bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose, Mongolijos atstovai pakviesti dalyvauti Lietuvoje rengiamose tarptautinėse specializuotose parodose ir aukšto lygio susitikimuose.

   Susitikime su Mongolijos žemės ūkio ministerijos valstybės sekretoriumi E. Daajin ambasadorė išreiškė Lietuvos pasirengimą tęsti bendradarbiavimą Mongolijai aktualiais žemės ūkio klausimais, ypač maisto saugos srityje. 2017 metais Lietuvos Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sėkmingai įgyvendino vystomojo bendradarbiavimo projektą Mongolijoje „Parama Mongolijai maisto saugos ir kontrolės srityje“. Mongolijos delegacija pakviesta dalyvauti AgroBalt parodoje.

   I. Marčiulionytė taip pat susitiko su Mongolijos Ryšių ir informacinių technologijų agentūros, banko BOGD vadovais, kuriems pristatė Lietuvos informacinių ir finansinių technologijų sektorius bei pakvietė bendradarbiauti.

   Kovo 15 dieną ambasadorė dalyvavo Lietuvos garbės konsulo Mongolijoje Boldbaatar Sansjuren kartu su Lietuvos ambasada Kinijoje surengtame Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtame renginyje. Renginio metu buvo pristatytos LDK pilių paroda ir fotografijų, atspindinčių Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo projekto, skirto Mongolijos moterų socialinio aktyvumo skatinimui, paroda. Jauna Mongolijos dainininkė pasveikino Lietuvą, žemaitiškai  sudainavusi lietuviu liaudies dainą, žymūs Mongolijos tradicinio dainavimo profesionalai siuntė Lietuvai šventinius linkėjimus.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata