Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Specialiojoje Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų taryboje aptarta Brexit derybų situacija

Sukurta 2018.07.20 / Atnaujinta 2018.07.20 17:43
   Specialiojoje Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų taryboje aptarta Brexit derybų situacija
   Specialiojoje Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų taryboje aptarta Brexit derybų situacija

   Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius liepos 20 dieną Briuselyje dalyvavo specialiosios Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame aptarta Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES derybų eiga, įvyko valstybių narių atstovų apsikeitimas nuomonėmis apie liepos 12 dieną Jungtinės Karalystės Vyriausybės publikuotą Baltąją knygą dėl Jungtinės Karalystės-ES ateities santykių, taip pat aptarta būtinybė ruoštis Jungtinės Karalystės išstojimui iš ES be Susitarimo (No-deal). 

   ES vyriausiasis Brexit derybininkas Michelis Barnier pristatė naujausią informaciją apie pažangą ES ir Jungtinės Karalystės derybose. Nepaisant tam tikros pažangos, vis dar lieka neišspręsti svarbiausi politiškai jautrūs klausimai – Airijos ir Šiaurės Airijos siena bei išstojimo sutarties valdymas.

   „Derybose dėl Išstojimo sutarties Airijos-Šiaurės Airijos sienos klausimas šiuo metu yra pats svarbiausias. Reikia rasti praktinį sprendimą, kuris atitiktų Airijos ir visos ES interesus ir pamatinius ES principus, išsaugotų ES vidaus rinkos integralumą“, – sakė viceministras A. Zananavičius. 

   Taryboje valstybės narės sutarė ir toliau solidariai laikytis esminiais derybiniais klausimais ir įpareigojo vyriausiąjį ES derybininką M. Barnier dėti pastangas ieškant atvirų išstojimo klausimų sprendimo, taip pat paspartinti politinės deklaracijos rengimą, o ją rengiant vadovautis 2018 m. kovo mėn. Europos Vadovų Tarybos išdėstytomis gairėmis. Jose vadovai įvardijo, kad ateities santykiuose su Jungtine Karalyste būtina išlaikyti stiprią ES vidaus rinką, jos efektyvų funkcionavimą, jos keturių laisvių integralumą, lygias konkurencines sąlygas ES operatoriams.

   Taryba teigiamai įvertino vyriausiojo ES derybininko M. Barnier valstybėms narėms pristatytą Europos Komisijos komunikatą dėl pasirengimo nesusitarimo dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES (No-deal) scenarijui, kuris buvo publikuotas vakar, liepos 19 dieną. Šiuo komunikatu Komisija pateikė su ES teisėkūra susijusio pasirengimo Brexit pasekmėms apibendrinimą.

   „Jungtinės Karalystės išstojimas pakeis nusistovėjusius santykius ir padarys didelį poveikį 27 ES valstybių narių piliečiams bei įmonėms. Todėl svarbu laiku imtis reikiamų veiksmų, kad visi – piliečiai, įmonės, valstybės narės ir ES institucijos – būtų pasirengę sumažinti galimą neigiamą Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES poveikį“, – teigiama Europos Komisijos komunikate.

   Ateinančiomis savaitėmis derybos dėl Jungtinės Karalystės Išstojimo sutarties bus tęsiamos, taip pat turėtų prasidėti diskusijos dėl politinės deklaracijos, kuri nustatys Jungtinės Karalystės ir ES ateities santykių principus.

   Europos Komisijos komunikatą dėl pasirengimo Jungtinės Karalystės išstojimui iš ES galima rasti čia.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   20180918 Zananavicius BRT.jpg

   Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius rugsėjo 18 dieną Briuselyje dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame vyko ministrų apsikeitimas nuomonėmis dėl 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos.

   Europos Sąjunga »

   Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius rugsėjo 18 dieną Briuselyje dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame bus aptariami prioritetiniai Europos Sąjungos teisėkūros klausimai, remiantis šių metų rugsėjo 12 dienos Europos Komisijos išplatintu Ketinimų laišku ir šį pusmetį ES Tarybai pirmininkaujančios Austrijos prioritetais.  

   Daugiašaliai santykiai »

   Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius liepos 20 dieną Briuselyje dalyvaus Specialiame ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, skirtame aptarti Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES derybų eigą.

   Europos Sąjunga »
   0704barnie.jpg

   Liepos 4 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su Vilniuje viešinčiu Europos Sąjungos vyriausiuoju derybininku Brexit klausimais Michel Barnier ir aptarė svarbiausius Lietuvos interesus Brexit derybose – Lietuvos piliečių, gyvenančių, dirbančių ir studijuojančių Jungtinėje Karalystėje teisių ir socialinių garantijų išsaugojimą, ES vienijančių principų laikymąsi, taip pat Lietuvos prioritetus dėl ES ateities santykių su Jungtine Karalyste.

   Europos Sąjunga »
   tomas_razmus-9602.JPG

   Liepos 4 dieną į Vilnių su darbo vizitu atvyksta Europos Sąjungos vyriausiasis derybininkas Brexit klausimais Michel Barnier.

   Europos Sąjunga »
   skaisgiryte.jpg

   Gegužės 17 dieną Dubline, Airijoje vyko Lietuvos ir Airijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo abiejų šalių užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai - Asta Skaisgirytė ir Barrie Robinsonas. Konsultacijų metu buvo aptarta saugumo ir gynybos politika, hibridinės grėsmės, energetinis saugumas, padėtis Ukrainoje, Rusijos, Vakarų Balkanų bei Artimųjų Rytų klausimai.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata