
Startuoja dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“
Spalio 10 dieną startuoja tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“. Festivalio metu Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose pristatoma dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais.
„Nepatogus kinas“ šiemet daug dėmesio skirs Rytų Partnerystės šalims – į festivalį iš šių valstybių atkeliauja ne tik filmai, bet ir svečiai bei konkursinės programos žiuri nariai. Festivalyje taip pat pirmą kartą bus pristatyta virtualiosios realybės patirtis „Namai po karo“, leisianti žiūrovams pajusti, ką reiškia po ginkluoto konflikto sugrįžti į namus Sirijoje, kuriuose vis dar paslėptos minos ir kiti sprogmenys.
Kino seansai vyks 12-oje šalies miestų: spalio 10– 20 dienomis Vilniuje; spalio 11– 20 dienomis Kaune; spalio 23– 27 dienomis Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Ukmergėje; lapkričio 12–17 dienomis – Utenoje, Anykščiuose, Marijampolėje, Rokiškyje, Tauragėje, Biržuose.
Užsienio reikalų ministerija yra viena iš pagrindinių jau 13-ąjį kartą vyksiančio festivalio rėmėjų.
Festivalio programą ir filmų aprašus galite rasti čia: https://nepatoguskinas.lt/2019/

Gruodžio 4 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas apsilankė vienoje seniausių ir turtingiausių knygų kolekcijų turinčioje Paryžiaus Šventosios Genovaitės bibliotekoje. Susitikime su jos vadovu François Michaudu buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės su Lietuvos bibliotekomis, bendri renginiai pristatant lietuvišką kalbą bei planai vystyti bendrus projektus.

Gruodžio 3 dieną Lietuvos ambasada Suomijoje kartu su „Donelaičio“ Lietuvos bičiulių draugija Hamina miesto bibliotekoje atidarė Lietuvos fotomenininkų parodą, skirtą Baltijos kelio 30-mečiui paminėti.

Lapkričio 29 dieną Pelesoje Lietuvos ambasada Baltarusijoje surengė vietos lietuvių bendruomenių susitikimą, kurio metu aptartos svarbiausios lietuvių bendruomenių Baltarusijoje problemos bei vyko J. Tumo-Vaižganto 150-ųjų gimimo metinių sukakčiai paminėti sukurto filmo „Tumo kodeksas“ peržiūra.

Lapkričio 27 dieną Paryžiuje buvo surengtas į prancūzų kalbą išverstos knygos „Sibiro haiku“ pristatymas ir susitikimas su jos autorėmis – rašytoja Jurga Vile ir iliustratore Lina Itagaki, bei vertėja Marielle Vitureau.

Lapkričio 27 dieną, bendradarbiaujant su Lietuvos generaliniu konsulatu San Paule, Vilniaus Gaono žydų muziejuje atidaryta paroda „Brazilijos modernistas iš Vilniaus: Lasario Segallo sugrįžimas“, kurios lankytojai turi išskirtinę galimybę pamatyti net 57 vieno žymiausių Brazilijos modernistų – gyvenimo kelią Vilniuje pradėjusio Lasario Segallo kūrinius, atskraidintus iš San Paule veikiančio jo vardo muziejaus.

Lapkričio 21 dieną Lietuvos generalinis konsulatas Los Andžele (JAV) pakvietė pasitikti 2020-uosius – Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metus – skambant litvakų muzikai, stebint autentiškus 1939 metų Vilniaus žydų gyvenimo vaizdus bei dalijantis Lietuvos žydų šeimų istorijomis ir prisiminimais.
- Naudingos nuorodos
-
Atrankos ir konkursai
- Konkursai į diplomatinę tarnybą
- Konkursai į valstybės tarnybą
- Atrankos į laisvas pareigas ministerijoje
- Atrankos į laisvas pareigas diplomatinėse atstovybėse
- Atrankos ir konkursai į tarptautinių organizacijų ir ES institucijas bei misijas
- Atrankos iš delegavimo rezervo į tarptautines misijas
- Praktika
- Kita
Socialiniai tinklai