Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Susitikime su britų užsienio reikalų sekretoriumi ministras Linas Linkevičius išreiškė solidarumą su Jungtine Karalyste ir sutarė išlaikyti spaudimą Rusijai

Sukurta 2018.03.14 / Atnaujinta 2018.03.15 08:45
   Susitikime su britų užsienio reikalų sekretoriumi ministras Linas Linkevičius išreiškė solidarumą su Jungtine Karalyste ir sutarė išlaikyti spaudimą Rusijai
   Susitikime su britų užsienio reikalų sekretoriumi ministras Linas Linkevičius išreiškė solidarumą su Jungtine Karalyste ir sutarė išlaikyti spaudimą Rusijai

   Kovo 14 dieną Londone Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius aptarė su Jungtinės  Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi Borisu Johnsonu Lietuvos ir Jungtinės Karalystės dvišalių ryšių bei aktualiausius saugumo bei gynybos sričių bendradarbiavimo klausimus.

   Susitikimo metu L. Linkevičius ir B. Jonsonas pažymėjo glaudžius dvišalius Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykius ir pabrėžė siekį šiuos ryšius stiprinti. L. Linkevičius padėkojo kolegai už Jungtinės Karalystės reikšmingą praktinį indėlį į Baltijos regiono saugumą.  Jungtinė Karalystė vadovauja NATO priešakinių pajėgų batalionui Estijoje, o jos naikintuvai jau keturis kartus vykdė NATO oro policijos misijas Baltijos valstybėse, iš jų du kartus Lietuvoje. 

   Ministrai sutarė dėl glaudaus abiejų šalių bendradarbiavimo saugumo ir gynybos klausimais, dėl sankcijų politikos Rusijos atžvilgiu koordinavimo bei paramos Ukrainai. Lietuvos diplomatijos vadovas B. Džonsonui pristatė Europos planą Ukrainai, aptarė pasirengimą birželį vyksiančiai Kopenhagos konferencijai. Ministrai taip pat aptarė santykių su kitomis ES Rytų partnerystės šalimis plėtojimą, bendradarbiavimą atremiant hibridines grėsmes, didinat kibernetinį saugumą ir atsparumą informacinėms atakoms. L. Linkevičius pabrėžė Jungtinės Karalystės, kaip Šiaurės Atlanto aljanso narės, svarbą. Pasak ministro, NATO stiprybė yra ypač aktuali Rusijos grėsmės akivaizdoje.

   „Rusijos elgesys yra tam tikras išbandymas NATO aljanso vienybei, pasirengimui atremti šiuolaikines grėsmes. Papildomų NATO pajėgų dislokavimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje yra reikšmingiausias Aljanso kolektyvinės gynybos sustiprinimo žingsnis po Šaltojo karo pabaigos.  Būtina visapusiškai įgyvendinti visas 2016 m. Varšuvoje NATO valstybių viršūnių susitikime sutartas priemones dėl Aljanso gynybos ir atgrasymo laikysenos sustiprinimo“, – sakė užsienio reikalų ministras.

   Susitikimo metu L. Linkevičius taip pat pasmerkė akiplėšišką nusikalstamą aktą Salisbury mieste, kuriuo buvo siekiama nunuodyti S. Skripalą ir jo dukterį. Lietuvos užsienio reikalų ministras išreiškė solidarumą su Jungtine Karalyste ir pabrėžė, kad karinės cheminės medžiagos naudojimas NATO sąjungininkės teritorijoje sukėlė didelį Lietuvos ir visos tarptautinės bendruomenės susirūpinimą. “Nusikaltimas turi būti kruopščiai ištirtas, privalome nustatyti kaltuosius, jie turi sulaukti pelnytos bausmės”, - pabrėžė ministras.

   L. Linkevičius vizito metu taip pat susitinka su Jungtinės Karalystės Parlamento žvalgybos komiteto pirmininku Dominic Grieve, parlamentinės grupės ryšiams su Lietuva pirmininku John Whittingdale ir kitais grupės nariais, o taip pat su ministrės pirmininkės patarėju užsienio politikos klausimais Mark Sedwill.

   Vizito metu ministras taip pat susitinka su Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomene ir dalyvauja Kovo 11-osios minėjime Lietuvos ambasadoje Londone.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Sausio 24-25 dienomis Lietuvos užsienio reikalų viceministro Dariaus Skusevičiaus vadovaujama delegacija lankysis Londone, kur susitiks su aukštais Jungtinės Karalystės vyriausybės institucijų pareigūnais aptarti Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES, saugumo politikos, Rytų partnerystės ir kitų temų.

   Dvišaliai santykiai »
   20181119_084214_resized.jpg

   Lapkričio 19 dieną Briuselyje vykusioje specialioje Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų taryboje (BRT) aptarta dabartinė situacija derybose dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES siekiant pasirengti neeilinei Europos Vadovų Tarybai (EVT). Valstybės narės aptarė svarbiausius ateities santykių su Jungtine Karalyste prioritetus.

   Daugiašaliai santykiai »

   Spalio 29-30 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankysis Osle, kur dalyvaus Šiaurės ir Baltijos šalių aštuntuko (NB8) ir Jungtinės Karalystės ministrų pirmininkų susitikime, vadinamajame „Šiaurės ateities forume“ (Northern Future Forum).

   Daugiašaliai santykiai »
   20181010URM1033.JPG

   Spalio 10 dieną Užsienio reikalų ministerijoje atidaryta Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės ambasados inicijuota paroda „SUKURTI TILTAI: Jungtinės Karalystės ir Lietuvos Respublikos ryšiai 1918–1940 metais“, kurios pristatyme dalyvavo Jungtinės Karalystės karališkosios šeimos atstovai Vesekso grafas Edvardas ir grafienė Sofija. Svečius pasveikino užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius bei Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės ambasadorė Claire Lawrence

   Kultūros renginiai »

   Spalio 10 dieną, 14.30 val., Užsienio reikalų ministerijoje bus atidaryta Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės ambasados inicijuota paroda „SUKURTI TILTAI: Jungtinės Karalystės ir Lietuvos Respublikos ryšiai 1918–1940 metais“. Parodą pristatys Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Jungtinės Karalystės karališkosios šeimos atstovais Vesekso grafu Edvardu ir grafiene Sofija.

   Kultūros renginiai »
   foto.jpg

   Rugsėjo 14 dieną Užsienio reikalų ministerijoje kartu su Jungtinės Karalystės ambasada Lietuvoje surengtas susitikimas su Jungtinės Karalystės Vyriausybės mokslo patarėjų biuro atstovais dr. Andrew Kaye ir dr. Claudia Lally. Pristatymo metu Jungtinės Karalystės Vyriausybės mokslo patarėjų biuro atstovai, vadovaujantys mokslinių patarėjų komandai atsparumo klausimais, susirinkusiuosius supažindino su jų atstovaujamos institucijos koncepcija ir praktika, pasidalino patirtimi.

   Ministerijos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata