Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Tbilisyje aptarta Sakartvelo ateitis ir paminėtos Lietuvai svarbios istorinės sukaktys

Sukurta 2019.09.10 / Atnaujinta 2019.09.10 15:04
   Tbilisyje aptarta Sakartvelo ateitis ir paminėtos Lietuvai svarbios istorinės sukaktys
   Tbilisyje aptarta Sakartvelo ateitis ir paminėtos Lietuvai svarbios istorinės sukaktys

   Rugsėjo 10 dieną vizitą Sakartvele (Gruzijoje) tęsiantį užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių priėmė  naujasis šalies premjeras Giorgis Gakharia. Pasveikinęs Sakartvelo vyriausybės vadovą su paskyrimu į pareigas,  ministras L. Linkevičius išreiškė nekintamą mūsų šalies paramą Sakartvelo europiniams siekiams.

   „Sakartvelo sėkmė priklausys nuo demokratijos ir teisės viršenybės įtvirtinimo šalyje bei vykdomų reformų”, – teigė ministras.

   Viešėdamas Sakartvelo sostinėje ministras L. Linkevičius kartu su Tbilisio meru Kakha Kaladze atidarė Tbilisio savivaldybės lėšomis atnaujintą Vilniaus skverą. Projekto autorius – architektas Rytis Cikanavičius.

   Tbilisyje taip pat surengta atminimo lentos, skirtos 1917 metais vykusiam Kaukazo lietuvių organizacijų atstovų suvažiavimui, atidengimo ceremonija. Lenta įrengta ant pastato, kuriame vyko Kaukazo lietuvių tarybą įkūręs suvažiavimas.

   Rugsėjo 9 dieną ministras taip pat dalyvavo tarptautinėje Tbilisio konferencijoje, kur su buvusiu Latvijos prezidentu Valdžiu Zatleru ir Floridos tarptautinio universiteto atstovu Davidu Krameriu diskutavo Baltijos kelio 30 metų sukakčiai skirtoje sesijoje. Vėliau ministras prisijungė prie Baltijos kelio 30-mečio minėjimo, surengto Suchumio valstybiniame universitete.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG-6824.png

   Liepos 3 dieną Kadenciją Sakartvele baigiantis Lietuvos ambasadorius Giedrius Puodžiūnas atsisveikino su Sakartvelo prezidente Salome Zourabichvili. Prezidentė ambasadoriui padėkojo už aktyvią veiklą plėtojant dvišalius santykius ir nuolatinę Lietuvos pagalbą Sakartvelui siekiant europinės ir euroatlantinės integracijos.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

   Birželio 9 dieną įvyko užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pokalbis telefonu su Sakartvelo (Gruzijos) kolega Davidu Zalkalianiu. Ministrai aptarė pasirengimą birželį vyksiantiems renginiams – Europos Sąjungos (ES) ir Rytų Partnerystės šalių užsienio reikalų ministrų bei lyderių vaizdo konferencijoms, taip pat pasidalijo informacija apie kovą su COVID-19 pandemija, aptarė kitas aktualijas.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Sakartvelo (Gruzijos) užsienio reikalų ministrą Davidą Zalkalianį su Nepriklausomybės diena. Gegužės 26-ąją minimos Sakartvelo Demokratinės Respublikos paskelbimo 102-osios metinės.

   Dvišaliai santykiai »

   Prieš 76 metus, 1944 metų gegužės 18 dieną, sovietinis režimas Krymo totorius nusikalstamai ištrėmė iš jų istorinės tėvynės – Krymo – į tolimus Uzbekistano, Kazachstano ir Rusijos Federacijos rajonus.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_4550.jpg

   Gegužės 14 dieną iš Lietuvos į Armėniją, Moldovą ir Sakartvelą išvyksta Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19. Gegužės 13 dieną humanitarinis krovinys taip pat iškeliavo į Ukrainą.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   LT2.jpg

   Airija, Bulgarija, Čekija, Estija, Jungtinė Karalystė, Jungtinės Amerikos Valstijos, Kanada, Latvija, Lenkija, Lietuva, Norvegija, Rumunija, Suomija, Švedija ir Ukraina nepripažįsta kovo 22 dienos Sakartvelo (Gruzijos) Abchazijos regione surengtų vadinamųjų „prezidento rinkimų“ teisėtumo.

   Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »